Pediatrija

Odgovarjajo: Tatjana Grmek Martinjaš, dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine

vročina po 1 tednu prehlada

Default avatar
Spošrovana Tanč,

Imam 3 otroke- starejši 4 in pol letnk je v vrtcu in dvojčka, stara jutri 1 leto.

Starejši je pred dobrim tednom staknil prehlad ( tudi v vrtcu smrkajo ) in ga v dveh dneh "predal" mlajšima.
Starejši je skoraj dober, vendar še malo izkašljuje, nosek še ni čisto suh, vendar nima vročine, je dobro razpoložen.
Punčka sicer še ima izcedek iz noska, vendar je živahna, dobro razpoložena, ne kašlja, nima vročina. Fantek dvojček pa je že 2 dni bolj jokav, iz noska mu teče, zraven pa še kašlja. Ko ga namažem z materino dušico in evkaliptusom, se mu kašelj lepo zmehča in se odkašlja. Danes pa smo mu namerili 36,9 pod pazduho. Bojim se , da se mu kuha kakšno vnetje ušes.....
Kaj lahko sedaj storim?
Vse te dni smo hodili na sprehode, seveda sem ju dobro zavarovala pred vetrom, nosek sem jima redno čistila s fiziološko, edino včeraj nisem bila dovolj redna, in glej ga, vraga, se nam že maščuje : - (

Ali smo definitivno zamudili vlak, da bi lahko še kaj rešila z domačimi zdravili, ali naj ga čimprej peljem pokazat dežurnemu?

Hvala Vam vnaprej za odgovor,

Lepo Vas pozdravljam

AnaP.
Default avatar
Draga AnaP,
nič niste zamudili, saj ste naredili vse, kot je prav. Včasih in pri nekaterih otrocih se ne glede na to, kaj storimo, bolezen zaplete.
Če je torej prehlad pri mlajšemu fantku več kot 3-4 dni in se je danes pojavila temperatura, bi bilo dobro, da se pokažeta, zelo možno je, da je prišlo do vnetja ušeska. Vročina prvi ali drugi dan ne bi bila nič posebnega, če pa sepojavi po nekajdnevnem prehladu, pa običajno pomeni nek zaplet, v primeru prehlada pri otrocih je to najpogosteje vnetje ušeska.

lp
Tanč
lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

http://med.over.net/forum5/search.php?46
Default avatar
Draga Tanč,

Najlepša hvala za Vaš prijazni odgovor. Se bomo res šli kar pokazat, da se ne izleže kaj hujšega.
Res hvala in želim Vam prijetno nedeljo.

Lepo Vas pozdravljam,
AnaP.
Default avatar
Spoštovana Tanč,

Danes sem bila s sinom pri njegovi pediatrinji. Pregledala ga je in povedala, da je ravno na meji- ušesa, nos, grlo, pljuča- vse je nadraženo od prehlada, povedala pa je, da je velika verjetnost, da še ne gre za bakterijsko okužbo.
Predpisala nama je antibiotik, vkolikor bi se stanje poslabšalo in Calpol.

Sedaj sem na trnjih- mali še vedno nima apetita, vročina mu je spet narasla na 38,2, sedaj spi, a diha zelo slišno. V sobico sem mu naštimala paro, da bi lažje dihal. Naštela sem 32 vdihov v minuti, je to v redu?
Čez dan sem mu nosek kar nalivala s fiziološko, kjub njegovemu upiranju, ko spi, pa tega seveda ne morem. Naj mu dam Operil?
Res bi rada naredila vse, da bi zvozil brez antibiotika, a se obenem bojim, da bi mu lahko naredila medvedjo uslugo...

Ali lahko počakam do jutra, da se izkaže to glede potrebnosti antibiotika, ali mu lahko najprej dam Calpol, da bo lažje spal?

Se opravičujem, da Vas zdajle to sprašujem, a res sem v dvomih.

Lepo Vas pozdravljam,
AnaP.
Default avatar
Dober večer, AnaP,
ker ni povsem jasno, ali je poslabšanje bakerijsko, bi lahkopočakali do jutra. Čistite s fiziološko (če se zbudi), dajte Operil, dvignite vzglavje.
Če bo otrok jutri boljši, potem še čakajte z antibiotikom.
Seveda pa mu dajte tudi Calpol, če ima povišano temperaturo.

lp
Tanč
lp
(še vedno) Tanč

Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISKALNIK JE ZAKON!!!

http://med.over.net/forum5/search.php?46
Default avatar
Draga Tanč,

Najlepša Vam hvala ! Sem mu že dala Calpol, ko se naslednjič zbudi, dobi še Operil. Res hvala za Vašo prijaznost in strokovnost.

Lahko noč,
AnaP

Moderatorji

Tatjana Grmek Martinjaš , dr. med., spec. pediatrije in šolske medicine
Tanč