Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija bronhiolitis

bronhiolitis

Moj deset mesečni otrok sedaj drugič preboleva bronhiolitis. Rojen je bil mesec prezgodaj kot dvojček. Prvič sta oba od dvojčkov dobila pri 2,5 mesecih respiratorni virus, ki je povzročil bronhiolitis. Glede na zelo “pametne nasvete mojih staršev in ostalih sorodnikov” v smislu, da otroka ne moreš izolirati in da je normalno da zboli, me zanima sledeče:
– imam še starejšega sina, ki sedaj ponovno začel hoditi v vrtec. Glede na situacijo sem se odločila, da ga vsaj za dva meseca iz vrtca izpišem ter tako omogočim, da si oba dojenčka opomoreta,
– sedaj tudi razmišljam, da bi oz. sem že prepovedala obiske prijateljev in sorodnikov (tudi mojih nečakinj, ki sta šolo obvezne), saj z vsakim obiskom otroka postaneta nahodna, smrkata, kašljata.

Ali so moji postopki pravilni (takšnega stališča so namreč tudi pediatri na Pediatrični kliniki) ali tako kot mislijo moji starši samo pretiravam?

Omenila bi, da je bil fantek sedaj skoraj ves mesec bolan. ENkrat na teden vročina, kašlanje, smrkanje. Zanimivo pa mi je bilo to, da v trenutku oteženega dihanja, ki se je pojavilo ni imel vročine ter sem tako oteženo dihanje opazila samo zaradi preteklih izkušenj.

Kako bi vi postopali v mojem primeru!

Najlepše hvala za odgovor.

Pozdravljeni, irenat,
popolnoma prav razmišljate. Vsi vemo in dobronamerni svetovalci tudi, da starejši otroci (vrtec, šola) nosijo infekte dojenčkom, ki pa lahko enak infekt prebolevajo dosti huje od večjega otroka. Kar je večjemu samo malo hujši prehlad, je dojenčku lahko bronhiolitis s hospitalizacijo na kisiku.
Pulmologi na Ped.kliniki svetujejo, da starejše otroke celo za celo leto (dokler je mamica na porodniški) izpišemo iz vrtca, ker tako uspešno nosijo infekte domov. In se tudi strinjam, da smrkavi otroci nimajo kaj iskati pri dojenčku. Tu, v tem primeru, tista o stikih z bolnimi in preventivnim učinkom svinjarije ne velja. Sicer je dolgoročno vseeno zelo verjetno, da bo vaš otrok po 3. letu med najbolj zdravimi, saj se bo dodobra prekužil s starejšim bratcem, ni pa potrebno nalašč izpostavljati otroka.

Kar naredite tako, kot ste si zamislili, to je v redu.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close