Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Razvoj dojenčka

Razvoj dojenčka

Pozdravljeni,

prosim za mnenje, ali so sledeče mere 3 in pol mesece starega dojenčka (deklica) dejansko nadpovprečne (če se temu sploh lahko tako reče, kot nekateri izražajo svoje mnenje, kar me zelo moti): 6900g, 68 cm, obseg g.41,5cm, in kje to lahko preverim oz. sledim razvoju dojenčka, npr. na kakšni internetni strani?

Hvala in lp.

Pozdravljeni.
Na spletni strani http://www.ringaraja.net lahko preverite krivuljo teže in obsega glavice za vašo deklico.Ko se vam odpre spletna stran vam na desni strani piše razvoj dojenčka in spodaj razvoj malčka.Kliknete na razvoj dojenčka in sledite navodilom.Upam da sem kako pomagala.

LP Marina

Draga Tima,

vaša deklica je velika, lahko rečem, kar zelo velika za 3,5 mesecev, po teži pa ni tako zelo velika, kot bi to pripadalo njeni tel. dolžini.
Koliko pa je merila pri porodu? Pa koliko ste visoki vi in njen očka?

Na teh stranek lahko spremljate rastne kribulje dečkov, deklic, najprejk do 3. leta starosti, nato do 20. leta:

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za mnenje. Deklica je bila pri porodu velika 52cm, 3630g in ob. g. 34,5cm. Iz porodnišnice sva odšli z 3480g. Jo pa samo dojim.
Sama sem visoka 1,73m, mož pa 1,78m.

Torej po vašem mnenju gre le za nadpovprečno dolžino, teža je, kolikor razumem, kar ok? Deklica ima dejansko precej dolge noge.

Hvala tudi za internetno stran.

lp.

Pozdrav, Tima,
točno tako, dekletce je zelo dolga punčka, po kilogramih pa ne tako zelo. Če si jo predstavljam, je dolga in primerno težka.
Vajina tel. višina me je zanimala zato, ker vemo, da so otroci velikih staršev tudi veliki.
Kar mirno spremljajte njeno rast.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close