Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija injekcije za pljucka

injekcije za pljucka

spostovani,
obracam se na vas, ker sem bila od nedelje {30 3|7} do danes hospitalizirana zaradi laznih oz. sploh se ne pravih popadkov. Ker sem ze vse skozi obravnavana rizicno so mi dali “za vsak slucaj” injekcije za dozoritev pljuck.
moje vprasanje vam pa je ali se to dojencku, ce se kljub vsemu rodi pravocasno ta dodatna doza pozna? Pri kolikih tednih pa se plodu razvijejo pljucka do konca in ali ni to potem “dvojna doza” – ce mu injekcija pospesi, se potem rast ustavi ali njemu medtem dodatno dozorevajo naprej?
Skrbi me, ker mi je kolegica pred enim tednom rekla, da je sla rodit pri 34 in so ji dali i njekcijo, pa je vendarle rodila na rok in sedaj trdi, da je pediater rekel, da ima mali malce problemov, ce sem prov razumela z pokoncno drzo ali nekaj s hrbtenico.
Upam da bo vse ok, kaj mislite vi o tem?

najlepsa hvala in brcike

Draga maksa,
če je grozil prezgodnji porod, potem je edino pravilno, da ste dobili injekcijo deksametazona, saj dokazano pospeši zorenje pljuč in s tem zmanjšuje hude zaplete z dihali (bolezen hialinih membran, priključitev na respirator, daljša potreba po dodajanju kisika in kasnejši zapleti) zaradi nezrelosti pljuč in nedonošenosti.

Ta doza se dojenčku, ki se kasneje rodi pravočasno prav nič ne pozna in tudi nevroloških zapletov v smislu drže in hrbtenice zaradi deksametazona otrok nima, kvečjemu zaradi nepravilnega pestovanja!
Lahko je vaša prijateljica narobe razumela, res pa je, da včasih mi zdravniki mislimo, da se pogovarjamo z butli al kaj, pa take neumnosti trosimo:):)

Vse bo v redu, maksa, samo to vročino še morate dati skozi,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close