Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Tremor

Tremor

Spoštovani
pri moji deklici je bilo po porodu opaziti tremor, ki ga je opazil tudi pediater vendar ni ničesar komentiral (meni). Ali mi lahko vi pojasnite zaradi česa se to pojavi in ali lahko to pomeni kaj hujšega?
Hvala in lep pozdrav,
Maja

Spoštovana Maja,
pri novorojenčkih velikokrat vidimo tremor (tresenje), ob tem so včasih tile otroci tudi precej razdražljivi že ob normalnih manipulacijah (previjanje, dvigovanje). Ponavadi sicer napotimo k nevrologu, da opravi ultrazvok glavice in nevrološki pregled ali pa k razvojnemu pediatru, da ga pogleda, vendar po mojih izkušnjah običajno do 3, meseca vse izveni.
Lepo se imejte,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

moj se je odzval na vsako reč z tremorjem,tudi ko je kdo glasno govoril ali je ga hitro dvignil.Hvalabogu mu je pri 8 mesecih minil.Naredila pa sva vse preiskave.Opazili so da ima na levi strani glave razširjene vertikle.
Žlim vama čim prejsnje okrevanje

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni vito-nik,
super, da se je vse dobro izšlo.
K sreči imajo otroci kar precej možnosti, da popravijo kakšno slabše delujočo stvar, razvijejo drugačne povezave v možganih in ob primerni vzpodbudi dobro uspevjo.

Kar tako naprej,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
Moj fantek, star 5t je tudi ob rojstvu imel prisoten tremor in nizek Ks. Za tremor so rekli posledica tezkega poroda-v P je res prislo do izboljsanja, zato nadaljnih preiskav ni bilo. Tremor oz. potresavanje okoncin je se vedno prisotno, se posebej ce je nejevoljen (npr. ko je lacen in pojoka…). V posvetovalnici je bilo vse bp, tudi pediater je rekel da se mu to ne zdi kaj posebnega. Bi vi vseeno svetovali Uz ali eeg? Hvala!

če bi se tremor stopnjeval, potem vas bo pediater sam napotil k nevrologu, ta pa bo odredil preiskave, če se bodo zdele potrebne.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close