Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija otečen spolni ud

otečen spolni ud

Pozdravljeni. Imam 10- mesečnega sina, pri katerem že par dni opažam otečen spolni ud. Očitno je zelo moteče, ker je izredno nejevoljen in se neprestano prijema na tem področju, med previjanjem pa se močno vleče. Enak problem se mu je pojavil že pri enem mesecu, vendar je po nekaj kamiličnih kopelih izginil. Tokrat zaenkrat to ne pomaga. Zanima me, kako naj mu pomagam. Je potreben obisk pri pediatrinji? Zakaj se to pojavi- higiena ne more biti vzrok, saj je vsak dan temeljito skopan. Hvala že vnaprej.

Dober večer, najči,
ali je lulček tudi kaj pordel? Ali je imel morda zoženo kožico? Ste morda pri umivanju potegnili kožico bolj nazaj? Ali je otekla samo glavica? Ali ga peče oziroma boli, ko lula?
Napišite, prosim še to, pa bova videli, če se kaj da storiti.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Rdečino sem opazila na vrhu lulčka, ravnokar pa je med umivanjem iz lulčka priteklo nekaj rumeno-belega, neprijetnega vonja. Občutek imam, da ga peče, ko lula. Možno je tudi, da sem mu med umivanjem kožico potegnila preveč nazaj.

nova
Uredništvo priporoča

V tem primeru gre najverjetneje za balanopostitis, vnetje glavice ob ustju sečnice. Potrebno je močiti z obkladki fiziološke raztopine do jutri. Če pa slučajno imate doma kakšno antibiotično mazilo (Betrion, Fucidin, Garamicin) ga lahko tudi namažete (sicer večkrat dnevno) tako, da najprej pomaknete kožico navzad, namažete glavico ter kožico potegnete nazaj na svoje mesto.

Vseeno bi bilo dobro pregledati urin in ev. narediti bris ustja sečnice. S tem namreč lahko točno določimo, katera bakterija to povzroča in točno kateri antibiotik jo bo pobil.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close