Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina kašelj-dojenček

kašelj-dojenček

Naš dvomesečni sinko zelo kašlja (brez povišane temperature), predvsem podnevi. Peljali smo ga k zdravniku in dobil je antibiotik ceklor. Antibiotik je tri dni, stanje pa se mi ne zdi boljše. Začelo mu je tečti iz nosa in zelo ga sili na kašelj, pa se ne more dobro izkašljati. Odkar je antibiotik ima blato zelo zeleno. Ali je to driska? Sicer je polno dojen in tudi sedaj dobro je, še več kot drugače. Ali se tako majhnemu dojenčku lahko da kaj za izkašljevanje?

Spoštovani!

Neugodno mi je razpravljati o odločitvah drugih, ker nisem vseskozi pri stvari. Osebno se mi zdi jemanja antibiotika brez vročine v opisanem primeru popolnoma nepotrebno, še zlasti, omenjenega, a v teh zadevah imajo pediatri svoje mnenje, ki ga ne delim z njimi.

Tak dojenček ima praviloma virusno okužbo, v kolikor je bakterijska, je navadno zelo hudo prizadet in praktično težko uide bolnišnici. Kašelj je za takega otroka velik problem, saj še ni rutiniran v dihanju skozi usta in mu dodatno nagaja zamašen nos… S pod dvema prstkoma mu na rahlo udarjajte po hrbtu ležečemu na vaši roki, da se lažje odkašlja. Dovolj tekočine je najboljše zdravilo za izkašljevanje (če dojite, dobi dovolj tekočine). Poskrbite, da zrak ni presuh in da v zraku ni drugih dražil (prah, cigaretni dim, razni osveževalci in parfumi).

Lep pozrav!

Janko Kersnik

New Report

Close