Najdi forum

tla v pesjaku

lep pozdrav

Gotovo ima kdo med vami pesjak doma, pa me zanima kaj imate po tleh…mi imamo na tleh betonske plošče, vendar mislim da bi bilo bolje dati na tla les..me pa spet skrbi kako bo s čiščenjem, se lesena tla lahko perejo z vodo, oz s čim pobarvati les da čimdlje ne strohni zaradi vlage…

hvala

Mi imamo na tleh tlakovce (pocistis s cevjo in metlo), dve leseni paleti (nelakirani – ko bosta strohneli bomo dali nove) ter pred uto gumijasto podlago. Zaenkrat cistimo brez tezav. Leseni paleti prav tako operemo z vodo in pustimo, da se posusijo. Prejsnji sta zdrzali 5 let. lp

Mi imamo spodaj tlakovano, čez pa lesene plošče – tiste rumene, impregnirane proti vlagi, ki so od tal dvignjene za par cm. Obnese se zelo v redu, čeprav smo najprej mislili, da ji bo drselo. Lani jo je poleti secer dajala puberteta in so deske na nekaterih delih obgrižene in spraskane (kot da bi hotela skopati luknjo :))) Letos jo je ta hobi očitno minil. Čiščenje je pa enostavno – vsake kvatre pometem in pomijem. (Vendar naš peso v pesjaku preživi zelo malo časa.)

nova
Uredništvo priporoča

Betonski tlakovci, lesen podest, kjer lahko leži in uta.

Čistimo brez težav, tekoča voda na cevi, pometemo, ko se pusuši,
damo psičko nazaj v boks.

Tudi pri nas betonske plošče, čistimo s sirkovo krtačo na ročaju in tekočo vodo. V koči oz. boksu ima po tleh palete, ki jih cca 2x na leto zvlečemo ven, operemo z vodo in pustimo na soncu, spodaj pometemo (za eno večje orlovo gnezdo dlake je ponavadi). Sicer pa če kuža ne lula in kaka v pesjaku zadošča pometanje in se čisti z vodo samo po potrebi (če se recimo hrana polije ali kaj podobnega).
Smo ji dali lansko zimo v kočo tudi staro odejo pa jo je v dveh dneh predelala v prafaktorje. Očtino ima raje samo les. Tudi zavesico iz itison trakov ki smo jo namontirali za zimo, da bi ji bilo topleje je zličkala v enem dnevu. No saj, v največjem mrazu smo jo dali na toplejše mesto (v garažo), kjer pa se vajena bivanja zunaj ni preveč dobro počutila.

lp tinca

po telh imamo tlakovce čez njih pa lesene palete,tudi hiška je dvignjena od tal in na paleti,v hiški ima maximalno izolirano in seveda dva prostora,tko da se pozimi skrije nv drug del kjer ji redno pozimi menjamo koco,se pa pomojem očitno bolje počuti brez koce,ker jo vedno zvleče v predprostor in jo pusti tam

New Report

Close