Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Ima kdo zavarovanega psa?

Ima kdo zavarovanega psa?

Danes sem brala, da lahko svoje ljubljenčke tudi zavarujemo in to tako, da v primeru bolezni, poškodbe, vsa zdravljenja krije zavarovalnica in tudi v primeru, da naš ljubljenec nekomu povzroči škodo.

Znesek plačila zavarovalnici je odvisno od dogovora, kaj vse želimo v kompletu. Mene predvsem mika, da bi ga zavarovala za primer bolezni, poškodbe, saj vemo, da nas to veliko stane, sploh če se zgodi kaj hujšega, dolgotrajnejšega in zapletenega.

Zdaj me zanima ali ima kdo že zavarovanega psa za take primere in koliko plčauje zavarovanje, mislim, da je to enkrat letno, kot polica zavarovanja za ostale stvari, recimo hišo itd.

Članek je bil v prilogi nakup, če ga še kdo želi prebrati.

Ja, jaz imam zavarovano našo psičko. Kaj te pa zanima?

Lp

Imaš mogoče to pri Triglavu in če imaš ta paket, da je zavarovano zoper bolezni, poškodbe in če kaj povzroči, me zanima okvirna cena, koliko stane to, ne potrebuješ pisat točno vse, samo okvirno me zanima.

Če nimaš točno tako, me zanima kaj imaš pa ti v svojem paketu za vašo psičko in koliko vas to na leto stane,najlepša hvala za informacije!

nova
Uredništvo priporoča

Jaz imam ta paket, ki krije del zdravljenja, če povzroči poskodbo itd. vendar pri adriaticu. Jaz sem lansko leto avgusta plačala cca 25.000SIT, s popusti. Smo pa tudi že kar nekaj koristili. Letno nam zavarovalnica delno krije stroške 4-ih zdravljenj.

Lp

Posebne police za zavarovanje živali (v bistvu kot varianta “dodatnega zavarovanja”): http://www2.zav-triglav.si/stran.asp?id=240
http://www.adriatic-slovenica.si/insurance.cp2?iid=190&linkid=Insurance&cid=20215

Drugače pa ga lahko zavaruješ tudi takrat, ko zavaruješ svojo hišo: http://www.adriatic-slovenica.si/insurance.cp2?iid=1042&linkid=Insurance&cid=20213

Imaš več polic na razpolago: zdravstveno ( za bolezni, poškodbe psa, zdravljenje…), odškodninsko in v primeru pogina ( npr. če ti psa povozi avto, ti krijejo stroške poškodovanega avta in nekaj dobiš za pogin- odvisno od premije ), lahko pa imaš še za primere ugriza, praske…
Pri tem je pa najbolj smešno to, da imajo spisek navedenih “nevarnih” psov, katere se ne da zavarovati. ( RW, pitbul…)

Na Zavarovalnici maribor pa se pripravljajo čisto novi pogoji za zavarovanje hišnih ljubljencev. Pripravljeni bodo čez približno 2 meseca oz. čakajo še na potrdilo uprave in članov uprave. To bo prav zdravstveno zavarovanje zivali. Plačevala se bo mesečna premija in to pomeni, da so všteti tudi obiski pri veterinarju. Zdravljenje se bo krilo celo ali polovica-odvisno. Prav tako zdravila. Pogoji pa bodo seveda, da bo živalca redno cepljena in pravilno oskrbovana.

LP

Kako pa na zavarovalnici vejo, da imaš npr. pita? In na podlagi česa je sestavljen spisek pasem, ki se jih ne da zavarovat? A kdo ve?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Pridejo ga pogledat, verjetno. Saj zavarnovalnica ima pravico, da se sama odloča, koga in kaj bo zavarovala in ji tega ni treba posebej utemeljevati, se mi zdi.

Hvala za informacije, se bomo odločili za to, ker nikoli ne veš kaj te čaka, četudi za psa skrbimo zelo lepo, bolezen nikoli ne počiva, nesreče pa še manj in če se lahko še dodatno zavarujemo, no kužka, zakaj ne,hvala vsem!

Yo,misliš, da ti kar na lepe oči nekdo nekaj zavaruje, ponavadi pride nekdo na dom in se prej pozanima koga ali kaj zavaruješ,pri psu pa boš morala še pokazat knjižico cepljenj in v njej vse lepo piše, niso naivci…

Yo, res je ko psa zavaruješ podatke prepišejo iz potnega lista in ti podatki so tudi na polici; pasma, kdaj je bil kuža povržen, dlaka-barva, tarifna skupina. Je pa tudi tako, da če v tistem letu, ko plačaš ne koristiš nobenega kupončka imaš dodatno popust pri naslednjem letu zavarovanja. Pri nas žal ne bo tako, ker smo izkoristili že tri od štirih kupončkov, pa bo psička šele konec marca stara eno leto. Se pa pozna, tale zavarovanje. Samo je treba pazit, ker določenih zdravljenj zavarovalnice ne krijejo. Npr. zobe, mi smo mogli vse sami plačat, pa npr. sterilizacija itd.

Lp

Vprašala sem zato, ker recimo pit ni po FCI priznana pasma, hehehe. Lahko torej rečem tudi, da je mešanec, saj je neznanega porekla, azilantka. Kam potem uvrstijo nerodovniške pse? Imajo zaposlenega človeka, ki je usposobljen prepoznati vseh več kot 300 priznanih pasem? Malo dvomim v to.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

To pa žal tudi jaz ne vem. Vem pa, da zavarujejo tudi mešančke, tako da ne bi smel bit problem.

Lp

V čem pa je problem? Imajo lahko recimo slike, in če je pes podoben kateremu izmed “nevarnih” pasem, ga pač ne zavarujejo. Saj jim tega ni treba pojasnjevati. Tako kot pač ne zavarujejo ljudi z določenimi boleznimi – pa jim nič ne moreš.

Joj, Špela, ravno v tem je problem. A ljudi zavarujejo na podlagi videza? In od kje jim seznam nevarnih pasem, to me zanima. Ker kot vemo, statistike ugrizov po pasmah pri nas uradno ni, če pa bi bila, bi se “nevarne” pasme obrnile malo na glavo.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Pa saj ti pravim, da se lahko odločijo na podlagi česar koli. Ja, če jim nekdo ne bo všeč, ga pač ne bodo zavarovali. Pa saj se tudi dogaja, da ljudi zaposlujejo na podlagi spola ali zunanjega videza ali pa astrološke karte! Potem je tu le še trg in konkurenca.

Po mojem je odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice.
Saj ima vsaka zavarovalnica zaposlenega veterinarja, ki ocenjuje, ali povrnejo stroške zdravljenja ali ne. Tako, da bi bilo najboljše vprašat pri zavarovalnicah kako je s tem.

Lp

A mora biti obvezno cepljen proti nalezljivim boleznim (klasicen koktajl; ne mislim stekline, ki je itak obvezna po zakonu)? Ce ni cepljen, ne zavarujejo?

Zavarujejo se lahko rodovniški in nerodovniški psi in mačke:

-zavarujejo se lahko razstavni psi in mačke, domači ljubljenčki, psi vodniki slepih, psi čuvaji, lovski psi, reševalni psi, ostali;
-psi in mačke morajo biti starejši od 3-eh mesecev;
-zgornja starostna meja za novo sklenjeno zavarovanje je izpolnjeno 10 leto

Vse živali morajo biti:

-preventivno cepljene (po programu veterinarjev in rejskih zvez);
-razpoznavne (tetovirane, mikročipane, slikane ali podrobno opisane);
-veterinarsko pregledane pred zavarovanjem.
Zavarovanje krije osnovne in dodatne rizike.

Med osnovne rizike sodijo:

-pogin,
-brezbolna usmrtitev živali zaradi neozdravljive bolezni oziroma neozdravljivih posledic nezgode.

Med dodatne rizike štejemo:

-kritje stroškov veterinarskih storitev pri vseh veterinarskih ustanovah v Sloveniji,
-izgubo pričakovanega legla pri rodovniških psicah,
-kritje poklicnih rizikov (vojaški in ostali delovni psi),
-odgovornost lastnika za škode, ki jih povzroči njegova žival tretji osebi,
-ostalo po splošnih in posebnih pogojih za zavarovanje živali.

Zavarovanje ne krije škode:

-ki nastane kot posledica obolenj, ki so obstajale že pred sklenitvijo zavarovanja,
-zaradi prirojenih napak,
-zaradi lepotnih in gospodarskih operacij,
-zaradi bolezni, ki se zatirajo po zakonu,
-zaradi ostalih grobih napak, ki so opisane v splošnih in posebnih pogojih za zavarovanje živali.

Premija je odvisna od:

-namena uporabe in kvalitete živali (rodovnik, šolanje,…),
-širine zavarovalnega kritja,
-višine soudeležbe zavarovanca pri škodi,
-višine zavarovalne vsote in
-škodnega rezultata.

Zavarovalna vsota je različna glede na pasmo psa, mačke oziroma vrednost mladiča, opravljeno šolanje in prejeta priznanja. Praviloma je zavarovalna vsota neomejena, ne sme pa presegati tržne vrednosti živali.

Posebnosti so:

-zavarovanje psov v pasjem hotelu za osnovne nevarnosti in stroške zdravljenja,
-ugodna zavarovanja psov in mačk v okviru kinoloških in drugih društev,
-zavarovanje odgovornosti lastnika psa
-posebni popusti za organizirane skupine.

Po mojem prave strokovnjake vključijo šele, ko gre za večji škodni primer, dokler pa krijejo samo zdravljenje in poškodbe, če le ne gre za previsoke vsote, se pa najbrž ne vtikajo v to, ali gre za mešanca z nevarno pasmo ali ne. Takrat najbrž zberejo tudi vso možno statistiko, in se najbrž za odškodnino lahko lepo obrišeš pod nosom. Kaj mislite?

Jaz sem vprašala ravno zato, ker me je zanimalo, koliko se je spremenilo od takrat, ko sem psa mislila zavarovati in koliko ljudje berejo drobni tisk, hehehe. Recimo, ko je mene to zanimalo, so imeli pri Triglavu v pogodbi napisano, da krijejo stroške pri tistih klinikah, s katerimi imajo sklenjeno pogodbo. Ker svojih živali ne zaupam vsakemu mazaču, me je zanimalo, katere klinike so to. No, izkazalo se je, da mi na to niso znali odgovoriti, hehehe.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Mene pa zanima, če je kdo že imel kakšne probleme pri tem, ali mu bo zavarovalnica povrnila stroške zdravljenja ali ne?

New Report

Close