Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Mednarodna mačja razstava z dobrodelno noto

Mednarodna mačja razstava z dobrodelno noto

V soboto in nedeljo 3. in 4. decembra, od 9h do 18h, bo v športni dvorani Pedagoške fakultete, Kardeljeva ploščad 16, za Bežigradom v Ljubljani potekala mednarodna razstava mačk z dobrodelno noto. Gre za družabni dogodek, kjer se bodo imeli možnost družiti ljubitelji mačk iz vsega sveta, razstavljalo pa se bo tudi nepasemske muce.

V vaših očeh je vaša mačka seveda najlepša in najprisrčnejša na svetu ne glede na to ali ima rodovnik ali ne – zdaj imate priložnost, da jo prijavite na razstavo, jo tako pokažete tudi drugim in s tem dokažete, da mešančki niti malo ne zaostajajo za čistokrvneži.

Nepasemske muce se ocenjujejo posebej. Vsako izmed njih bo ocenilo šest sodnikov in prvih deset izbrank bo prejelo kokarde, lepe nagrade pa čakajo tudi vse ostale prijavljene nepasemske mačkone.

Na razstavi si boste lahko ogledali tudi tiste mucke, ki iščejo dom, kakšnega lahko tudi posvojite, če pa imate tudi vi kakšnega najdenčka, ki bi ga radi oddali, ga lahko pripeljete in poskusite srečo. Edini pogoj je, da so cepljeni, razglisteni in skratka primerno zdravstveno oskrbljeni. O tem nas morate seveda prej obvestiti (031/639-012), lahko pa samo prinesete sliko vašega najdenčka in jo bomo razstavili. Mogoče pa se najde primeren posvojitelj.

To je vaša in naša priložnost, da pomagamo vsem tistim revežem, ki na pragu zime trepetajo brez strehe nad glavo, na smrt sestradani in po večini zdravstveno v zelo slabem stanju, da za njih zberemo čim več denarja za prepotrebno hrano in zdravstveno oskrbo, sem spadata tudi kastracija in sterilizacija.

Vsak dan na svet prijoka kakšen nov (smetiščni) muc in le peščica med njimi jih preživi. Vsi ljubitelji živali, ki vam ni vseeno, lahko pripomorete k izboljšanju razmer že samo z nakupom vstopnice. Cena vstopnice za odrasle je 600 SIT, za otroke pa 400 SIT in od vsake prodane vstopnice gre 100 SIT za pomoč brezdomnim mucam.

Na razstavi bo tudi srečelov (vsaka srečka zadene), katerega izkupiček gre izključno za pomoč prostoživečim in zavrženim mačkom.

Potrebujemo tudi čimveč prostovoljcev, ki bi lepili plakate in razdeljevali letake po centru Ljubljane in po večjih naseljih, 2.,3. in 4. decembra pa z dovoljenjem tudi na območju BTC-ja. Upamo na čim večji odziv, ker nas prostovoljcev enostavno primanjkuje.

Vsem strastnim ljubiteljem mačk pa še tole – Mačja razstava je prostor kjer se imajo mačkoljubci možnost družiti med seboj, izmenjavati mnenja, vzpostavljati nove stike in se skratka v duhu dobrodelnosti lepo imeti.

Več o razstavi in informacijah za obiskovalce in razstavljalce si lahko preberete na http://www.macji-svet.org

Lep mačji pozdrav – mjav

Pa prosila bi če bi lahko dal kdo še na kak drug forum kjer je prijavljen.
Hvala

Nujno bi rabila kakšne prostovoljce, ki bi danes in jutri raznosili plakate po osnovnih šolah in vrtcih. Ce se kdo javi naj me prosim pokliče na 031 639 012. Sej veste čim več ljudi bo prišlo na razstavo večim mucam bomo lahko pomagali zaživeti lepše in srečnejše življenje. Sploh zdaj so še toliko bolj potrebne pomoči, ko je zunaj mraz in sneg.

Hvala in LP

Katarina

nova
Uredništvo priporoča

Na tej razstavi bo prisoten tudi Repek, ki bo skupaj z ostalimi društvi, ki skrbijo za brezdomne in zapuščene živali, predstavil svojo dejavnost, obiskovalci pa bodo imeli možnost tudi donirati v Repkov mošnjiček.
Vabljeni!

Katarina, mama Repka

Lepo, da zbirajo. Letos so na razstavi mačk Fd v Lj. februarja prav tako pripravili srečelov za živali in Lj. društvo za zaščito je zbiralo denar in se predstavilo, torej podobna zadeva. Po mojem bo tudi drugo leto februarja na razstavi mačk tako.

Tudi jaz bi rada vse »macjeljubce« v svojem imenu povabila na tole razstavo… vse kaze da bomo tam prav vsi, ki se trudimo polepsati tem zverinicam zivljenje. Stojnice bodo imeli tako macji svet, Repek, dzzz Ljubljana… in seveda en kup forumovcev… Se mi mocno zdi, da bo tole se zabavno!

Po pravici povedano bi prav rade volje spoznala se koga od forumovcev, s katerim sem bila do sedaj le na telefonski ali internetni vezi in jih poznam samo po nicku…

Da pa sploh ne omenjam mucic, ki bodo tam tudi na ogled in bodo tako upale, da najdejo svoj novi dom…

Lp in upam da se vidimo!

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

ostrzka, bos oba dneva tam? Pridemo en dan malo pogledat….

Oj!
Ne vem se cisto natancno kdaj pridem… najbrz v nedeljo. (odvisno kako se bomo zmenili). Sporoci kdaj pridete, pa se bomo ze nasli. 🙂

druzabna ostrzka 🙂

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

55 – tako je, kot si omenila.
Felinološko društvo Ljubljana, ki tradicionalno organizira vsakoletno februarsko mednarodno razstavo mačk, že nekaj let uspešno sodeluje z društvi proti mučenju živali in tudi namenja del svojega prihodka od razstave tem društvom.
Na letošnji razstavi smo ravno z namenom, zbrati še nekaj dodatnega denarja pripravili srečelov, katerega izkupiček je prav tako šel za sterilizacije, kastracije, oskrbo brezdomnih mačk.
Tudi za februarsko razstavo, ki jo že pripravljamo, planiramo zbiranje sredstev za oskrbo oz. pomoč društvom.

V bistvu imajo vse svetovne mačje zveze, pa naj bo to FIFe, CFA, TICA … in preko njih njihova društva, v svojih statutih poleg svojih osnovnih dejavnosti – torej skrbeti za zdravo in pasmam primerno vzrejo, navedene tudi dejavnosti kot so:
– edukacija ljudi,
– pomoč brezdomnim živalim,
– sodelovanje z društvi proti mučenju živali
in te dejavnosti se tudi redno v različnih oblikah tudi izvajajo (predavanja, finančna pomoč, fizična pomoč, oskrba, zbiranje hrane, edukacije) …

Velika večina vzrediteljev individualno ali ap organizirano tako v tujini kot pri nas aktivno deluje in pomaga v društvih, zavetiščih, nekateri s finančno pomočjo, drugi fizično …

Vse kaze da pridemo v soboto. lp

Jaz sem si razstavo ogledala danes 🙂 Lepi mačkoni so bili. Najbolj so mi všeč Ragdoll-ke in svete Brimanke
Od poznanih sem srečala samo Xeno.
Marmi, sta bila tvoja dva muca prijavljena? Če ne, očitno obstaja še en luškan mačji parček, z ogromnim črnim mačkonom in pisano muco 🙂 Ful sta luštna.

lp

Ja, to sta bila Marmi in Lucky.

Nadja? Kako pa to, da se nismo vidle? Res pa je, da sem bila obadva dni full leteča. Kako pa si kaj preživela s tvojo alergijo?

New Report

Close