Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Resnicno potrebujemo pomoc…

Resnicno potrebujemo pomoc…

Saj sploh ne vem kje naj zacnem… Mucica, mala crna kepa, stara kaksnih 5 mesecev, ki tehta le 1,5 kg… Prijazna, nezna, crkljiva… Ves cas prede in se dobrika….

Prede kljub temu da jo boli… prede kljub temu da jo je nekdo v gozdu pospremil z brco… prede kljub temu, da ji je uspel polomiti medenico… !!!!!

Mogoce prede zato ker ve, da ji bomo pomagali???

Malokrat prosim za pomoc. Poskusam nekako pomagati sama… Tokrat res ne vem kako in kaj… Racun za slikanje, narkozo, zdravila… bom poravnala sama… Za naprej…

Odlociti se moram ali jo evtanaziramo ali zberemo denar za operacijo… Ne vemo koliko bo stalo… vem pa, da bo mucica po operaciji spet lahko normalno zivela…

Zdajle sibam k veterinarju in ze vnaprej vem, da se bom odlocila, da bo mucica zivela! Mora ziveti…

Ce mi je kdo pripravljen pomagati :PRIPIS: ZA CRNO BORKO:

Repek – Društvo za pomoč brezdomim živalim
Pot v Hrastovec 9a
Ljubljana-Črnuče
1231

TRR: 03107-1000197021
DŠ: 72494972
Optimist ostrzka

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Uboga mala predička, ampak medienica se povem poštima! Nekaj časa bo pri miru, da se bo malo poredila :).
Bomo popraskali po žepih, da bo muca še predla!
Lp, Breda

Evo naso malo Borko…

Zdajle jo je Rozalija peljala k dr. Zorkotu… prosim drzite pesti skupaj z mano….

upajoca ostrzka

bradacka… takoj sem se spomnila na tvojega mackoncka… naj se on drzi tacke zanjo! prosim!

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]
nova
Uredništvo priporoča

Ostržka, sem ti že na enem forumu pisala na U2U, lahko pa ti povem, da bo tudi za tamalo sonček posijal in da bo še veliko dni in noči predla. Držim pesti za tamalo.

Oj!

Kako je, a že kaj veš? Upam, da ste uredili glede plačila. Pismo, upam, da bo vse ok.

Žverca, Društvo za pomoč živalim Škofja Loka - Kranj 040-21-88-61 www.zverca.si

Evo nas… mucica je vceraj ostala na kliniki in je zaenkrat preslabotna, da bi bila takoj operirana! Tisto kar je najvaznejse zame je, da se jo bo ocitno dalo operirati …

Sedaj cakamo na novice o bolj podrobnem pregledu in o tem kdaj jo caka operacija in kdaj jo pridemo iskat! Do operacije bo verjetno kar na toplem v domaci oskrbi!

Se vedno prosim drzite pesti, saj mala pikica ves cas dokazuje da je res prava BORKA!

Vsem tisti, ki pa ste ze nakazali nekaj denarja pa se ze zdaj zahvaljujem v svojem in njenem imenu…V tejle situaciji pride pravi vsakih 100 tolarckov… Kako ze gre: Zivljenje jo hoce! 🙂 Thks!

Ze bolj optimisticna ostrzka

Rozalija, tebi pa se posebej hvala za vcerajsnjo akcijo… 🙂 Katarini pa za prepricevanje racunovodstev, da bo racun placan 😉

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Držim pesti,
pa en malček sem prispevala, da bo lažje izpolniti obljubo plačila.
LP

O, super! Ma saj je bil tip ful optimističen včeraj! Najbolj ga je skrbelo, a bo prišla k sebi, ker je bila menda ful podhlajena. Je bil pa malo manj optimističen glede mojega zatrjevanja, da bo vse plačano. Šit ej, je pa zgledalo precej brezupno vse skupaj. Držim pesti! LP!

Žverca, Društvo za pomoč živalim Škofja Loka - Kranj 040-21-88-61 www.zverca.si

Saj včasih izgleda brezupno, pa se potem vse skupaj kar nekako izide.
LP

Juhej, nakazila vkup letijo!!!! Super, hvala, krasni ste!!

mama Repka

Nekaj malega nakazala, dobite jutri. Bi več, pa nimam. Ali je to račun od društva Repek? Se bom v bodoče rajši kakšni čokoladi odpovedala in na ta račun nakazala za revčke.

Hvala, Betty. Ja, to je Repkov račun.

lp, Katarina

… kako je mogoče, da tako veliko dobrih želja, takšno upanje in toliko dobrih misli ne pomaga?

Naša mala Borka se je nehala boriti… Vdali smo se skupaj…

Danes se je pokazalo, da ne gre le za zlom medenice ampak, da je mala bolj poškodovana kot je izgledala… Prekinjeno oziroma poškodovano je očitno imela tudi živčevje, ki pa je ena redkih stvari, pri katerih ni povratka… Ves ta čas smo upali, da le zlomljena medenica pritiska na črevo in da se bo z operacijo vse uredilo… izkazalo se je drugače!

Veterinarka je povedala, da je mala kar nekako začutila kako je z njo… danes ni niti vstala, ni hotela sodelovati z njimi, želela je le, da jo vsi skupaj pustimo pri miru… njen plamen v očeh je ugasnil… odločila se je, da je bilo dovolj trpljenja za eno samo macje zivljenje… Zdajle bo zaspala za vedno!

Iz srca hvala vsem, ki ste mi pomagali, hvala vsem, ki ste upali z mano in vsem, ki ste prispevali zanjo… sploh ne morem verjeti koliko se vas je odzvalo… neizmerno sem vam hvalezna za podporo in priznanje…

oglasim se vam takoj ko mi uspe vsaj malo sestaviti misli in ustaviti jok…

obupana ostrzka

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Ah, revica! Če je živčevje fuč, pa res ni pomoči. Kaka zelo zdrava in močna žverca preživi, invalina je pa potem celo življenje in ima presneto malo možnosti, da bi jo kdo vzel.
Sladko spančkaj, črnuhica!
Lp, Breda

Naše (Repkovo) poslanstvo je živalicam rešiti, izboljšati in s tem podaljšati življenje. Skratka narediti nekaj, zaradi česa bo živalici potem bolje… Sem pa žal spadajo tudi take odločitve o evtanaziji kot je bila ta…. za katere sem popolna prepričana, da se jih nikdar ne bom toliko navadila, da se ne bi potem skrivala po raznih kotih in točila bridkih solz…. To je najtežji del tega početja. A ker smo si zadali nalogo, da živalice ne smejo trpeti, je potrebno vsake toliko kakšno pospremiti k počitku, k miru in tišini. S težkim srcem, a poslušati je treba razum.
Borki ni bilo usojeno in kakor radi rečemo “življenje jih hoče”, pri tej pikici očitno to ni veljalo. Poškodbe so bile prehude in bi preveč vplivale na njeno nadaljnje življenje, da bi temu lahko rekli, da smo jo “rešili”…..

Veliko, res veliko se vas je odzvalo na Ostržkin apel za zbiranje sredstev, saj smo v manj kot dveh dneh zbrali več kot 60.000 sit. Ker pa je bilo zbiranje namensko, Vam ob tem vsem donatorjem predlagam, da se zbrana sredstva namenijo naslednji brezdomki ali brezdomčku, ki nam bo (ali pa mi njej/njemu) prekrižal pot. Če pa se s tem ne strinjate, vas prosim, da se mi javite na gsm 041/409-840 in se dogovorimo za vračilo.

Še enkrat iskrena hvala vsem!!

… pa tako močno sva z Demi stiskale pesti in tačke zanjo :(((…

Denar pa naj bo tam pri vas za kakšno drugo borko

lp

Tea

… sočustvujem,
to je stvar, ki se je nikoli ne bi mogla navaditi, ko se moraš odločiti med živlejnjem in smrtjo.A obenem veš, da od življenja ne bo nič dobrega.
Žal mi je.
Denar pa shrani, pa porabi, ko ti kakšna druga mačka prekriža pot, ki bo potrebna pomoči.
LP

Čeprav je žalostno, je že tako, da rešiti žival včasih pomeni rešiti jo trpljenja in ji omogočiti smrt brez bolečin.
Denar pa – hja, po mačji oporoki pripada naslednjemu, ki mu bo uspelo, saj bo moral presti še namesto tiste, ki ji ni. Seveda se vsak odloča sam, ampak jaz mačjo oporoko vsekakor upoštevam.
Lp, Breda

Ena drobna svecka gori na mojem oknu… za naso malo Borko… joj kako prekleto sem si zanjo zelela, da bi ji uspelo.. in tako dobro je kazalo…

Upam da je mirna … in sprasujem se zakaj je bilo tega treba …

…istocasno vem, da je danes en usran dan in da je na tem svetu vsaj se eno bitje tako zelo zalostno kot jaz… skupaj z naso Borko je sel namrec danes v nebesa se starejsi kuza, ki je v zivljenju pretrpel veliko hudega. Na oknu dekleta, ki mu je skrajsalo muke prav tako gori svecka – prepricana sem v to… in pocuti se tako bedno kot jaz zdajle…danes je prekrasen dan za umiranje…

Po drugi strani pa ne morem verjeti koliko vas je zelelo tej nasi mucici pomagati… …kako presrecna sem, da ste se mi oglasili nekateri, ki ste od mene posvojili mucke, nekateri s katerimi smo se srecali v zivo, nekateri s katerimi smo se spoznali samo preko interneta in nekateri, za katere sploh ne vem kdo ste… vse to mi daje voljo in upanje, da se taksne stvari ne bodo vec dogajale in da bo ta prispevek pomagal nekomu od vas, ko vam bo na pot prisla zival, ki bo potrebovala pomoc… zivalca, ki ji bo usojeno ziveti…

Borkica! Kuza brez imena! Vajin boj je koncan. Mogoce sta naredila prostor komu drugemu? Pozdravita vse nase zivalce, ki nas gledajo z mavrice… vsi se enkrat srecamo!

razsuta ostrzka

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Cisto te razumem, tudi meni grejo solze v oci – najbrz ima vsak od nas kaksen spomin, ki se je obudil ob tej zgodbi.

Prepricana pa sem, da je mali borki veliko pomenilo, ker je, pa ceprav sele pred koncem, cutila okrog sebe dobroto in varnost, ne pa le bolecine, strahu in mraza.

drzi se,
proxima

New Report

Close