Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina prostoživeče/zapuščene mačke, Gorenjska, 2. del

prostoživeče/zapuščene mačke, Gorenjska, 2. del

teorija, 2. del

Smiljana Verbič dr.vet.med., Vodja OU Kranj
Citirano: »Pravilnik o pogojih za zavetišča za zapuščene živali (Uradni list RS, Št. 45/2000 in 78/2004) v 12. členu določa: » Če se najdejo zapuščene prosto živeče mačke, imetnik zavetišča te živali sprejme, jim po potrebi zagotovi ustrezno veterinarsko oskrbo,
zagotovi sterilizacijo oziroma kastracijo in jih po okrevanju, če ni interesenta, ki bi jih prevzel v skrbništvo, ustrezno označeno vrne v okolje, kjer so bile najdene, če je okolje primerno za vrnitev.«
Zavetišče za zapuščene živali Perun pokriva območje gorenjske in je na Blejski Dobravi 160, imetnik je Pirc Branko, telefon: 041 666 187. V zvezi z zapuščenimi živalmi in zapuščenimi mačkami se obračajte na zgoraj omenjeno zavetišče. » konec citata

Sem poklicala in povprašala, če lahko pridem pogledat muce, pa so mi razložili, da nimajo muc, da jih ne držijo…

Saj v praksi je zadeva seveda čisto drugačna…

nova
Uredništvo priporoča

My point exactly…

ja, sej pravim, malce teorije

No in jaz se vedno potrpezljivo cakam na odgovor VURS-a in obcine Kranj na moje vprasanje kdo je dolzan skrbeti za kastracije, sterilizacije… prostozivecih muc…

pa ocitno lepa Vida med prazniki ne dela dovolj ucinkovito…

sporocim, ko bodo blagovoljili dati kaksen glas od sebe… caka jih namrec vsaj 20 prostozivecih muc…

lp ostrzka

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Teorija je zelo lepa stvar,
a praksa je nakaj čisto drugega.

En vic- kaj je razlika med teorijo in prakso- vpraša sine očeta.

oče: mama a bi ti šla s Franceljnom za 1000 EUR?
mama: no ja za tolk pa grem.
oče: hčerkica moja bi ti šla s temu 65 letnmu Franceljnam za 1000 eur?
hči: no oče saj veš da rabim denar- bi pa šla.
Oče: sine a bi ti šu s franceljnom za 1000 EUR?
sine: ja no , pa bi, saj veš da avto kupujem.

oče: TEORETIČNO IMAMO 3000 EUR. praktično pa dva kurbi in enega pedra.

Me pa res zanima zakaj nihče pri tem ne more nič narediti.
Nekdo dobiva denar- a mogoče kdo ve koliko denarja prejema za mačke??
A mačke ne pobira in jih ne zdravi, ampak so prepuščene same sebe. Občina je pa zadovoljna k ima napisano črno na belem, da ima za to poskrbljeno.

v istem pismu sem jim postavila vprasanje (obcini in Vurs-u) kdo je dolzen placevati in koliko sredstev je planiranih v njihovem proracunu… pa da vidimo…
tako ali tako so jih dolzni planirat… praksa???

ugotavljam da ali zivimo v gorenjski drzavici, kjer veljajo drugi zakoni kot za preostanek dezelice ali pa je cela Slovenija banana republika…

No comment ostrzka

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Toliko o Gorenjski državici…
Poglej, kdo je šef(ica) lokalne veterinarske inšpekcije…..
Vse jasno…..

Na Jesenicah velja, da v zavetišče jemljejo samo bolne prostoživeče mačke, torej jih polovijo in evtanazirajo. Tako nam je razložila gospa na oddelku za gospodarstvo.
Če se spominjate, brezdomih mačk na Jesenicah ni, ker jih hranijo razne “mačje mame” in zato niso več brezdome, prav tako na oddelku za gospodarstvo pravijo, da ni možno dokazati,da je mačka brezdoma, saj ni registra mačk. In vse to naj bi jim razložili na veterinarskiinšpekciji.

Mački postajajo težave večjih mest v Sloveniji.

Določene “mucke” so kot kaže lahko prosto živeče živali ali pa to postanejo, ko se jih lastnik naveliča. Torej so “mucki” nekaj takega kot golobi. Samo bistvena razlika je v tem da golobe:
– ljudje bistveno manj hranijo,
– mesta so dojela da so golobi težava in se jih lotevajo na razne načine,
– so mnogo manj ljubki kot “mucke” na prvi pogled,
– golobi vzrejcev pa so obročkani.

Torej je potrebno verjetno popraviti tudi zakonodajo.

ajajajaj,….saj ne morem vrjet…. kaksne packarije se grejo….

in za njih so zadeve poslihtane (mislim na obcino in ostale odgovorne institucije)…. :((((

kaj pa peticija? bi jih zbudila? ali pa malo bolj v oci zbadajoc clanek, ne pa nek minimalen, v casopisu? kaj lahko naredimo ostali?

Lencka-za akcijo! 😉

Lenčka…saj pa ja veš….ob sestavljanju peticije, pisanju vsem mogočim….je potrebno hkrati s ceste spraviti…koliko že? mislim, da jih je ta hip okoli 20 v kranju, ki morajo prav pod nujno s ceste.

plus 24 jeseniških
15 blejskih
9 kranskogorskih

za ostale pa še vemo ne

sicer peticija ni slaba zamisel, na daljši rok se bo sigurno izplačala,
zato lepo prosim, če jo začneš, mi pa se ti bomo pridružili

New Report

Close