Med.Over.Net

Starši in otroci

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

kaj pripravite za Božični večer

Default avatar

L.

Smo mlada družina in želimo nekako oblikovati "naše" običaje ob praznikih. Z možem imava različne ideje, zato želiva slišati vaše. Kaj skuhati na Božični večer in kaj na sam Božič?

Hvala. Lp.
Default avatar

Natasha

Božični večer praznujemo pri taščici, ki vedno pripravi slastno večerjo:
divjačino in kruhove cmoke, brusnice, kisla smetana - njam, njam
Potem odpiramo darila in jemo orehovo in rozinovo potico ter božične piškote.

Naslednje jutro je pri nas božični zajtrk:
pravi čaj z mlekom, panetone, šunka, siri, namazi ...

Nataša
Default avatar

Joži*

Kaj je panetone?
Default avatar

Tanja**

To je tipično italijansko pecivo, ki ga kupiš v škatlah. Lahko je s koščki čokolade, ponavadi pa je notri kandirano sadje. Meni se zdi precej suho.

Tanja**
Default avatar

Saša**

Pri nas je tako!

Na predbožični večer (24.12.) je večerja pri nas doma!
Za večerjo so vedno ribe ali nekaj v tem smislu (imamo post).
Prej popoldan napravimo smreko, to je moje delo, mami pa peče in kuha in peče....
Letos bo malo drugače, smrekca bo postavljena prej zaradi tamale in seveda mi bo pomagala, kakor bo pač znala.
Ob polnoči na polnočnice. Potem odvijanje daril.
Zjutraj skupen slavnosten zajtrk.
Potem kosilo, in obvezno je sarma.

Letos bomo vse nekako prilagodili našemu sončku.

Lepo praznovanje.
lp, saša
Default avatar

irena

Pravzaprav ni važno, kaj pripraviš. Naš Božič je vedno v znamenju družine. Dve leti nazaj smo izgubili babico, ampak spomin na njen Božič ostaja. Vsako leto se zberemo, se malce obdarimo, veliko pojemo, se spominjamo in v glavnem se veselo družimo. Vedno več nas je, kar je zelo lepo. Imam sestro, ki ima otroka; imam mamo in očeta, strica in teto, ki jih imam rada in imam velik spomin na babico, ki nas je vedno povezovala. Mi smo štiričlanska družina in vsako leto praznujemo Božič tam, kjer smo se nekako rodili -- pri babi.
Želim ti vsaj toliko lep Božič kot ga čutim sama.
Irena
Default avatar

Karolina

Jaz celo popoldne pripravljam slavnostno božično večerjo, je sicer stres, a mi paše, ker se veselim, da se bomo vsi zbrali k večerji, dejnsko 3 družine (stari starši.... in otročki. Potem vsi jemo, dolgo, obilno (je lušno in redilno), po večerji pa gremo pogledat pod božično drevesce, če je božiček kaj nastavil. Potem gredo nekateri že na "rane " polnočnice, ostali gremo ob polnoči, peš... Je zelo lepo. Drugo jutro pa k tašči na zajtrk(spet dobro, obilno in redilno), voščimo še tam, se obdarimo. Potem še k prijateljem voščit, nesemo darila, ki jih je za njihove otročke božiček pustil pri nas... Lepo je v glavnem.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic