Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina psička se praska po ušesu

psička se praska po ušesu

ja včeraj kar na lepem se je naša lumpa začela praskat po ušesu in stalno stresti z glavo. Kaj bi to lahko bilo? Sem ji zvečer z vato očistila uho, ampak ni nič boljše. Naj povem, da ima čista ušesa, se pravi niso ušesne garje.

Mogoče se ji je nabralo ušesno maslo. Mi smo pri vetu kupili tekočino za čiščenje ušes. Psu se natoči v ušesa in tekočina potem sama razstopi ušesno maslo.

Lahko ima pa psica vneta ušesa. To pa lahko opazi veterinar. Ponavadi dobi ob blagem vnetju samo šampon (Otonazol), če gre pa za hujše vnetje, pa antibiotike.

Jaz bi psico peljala k veterinarju na pregled.

LP Jana

Velja iti čim prej k veterinarju, gre ponavadi za vnetje ušesa ali za tujek v ušesu (kaka trava, seme …) – tega človek običajno ne najde sam ob čiščenju ušes.
LP, Breda

Samy, da psica nima garij zelo globoko v ušesu, ne moreš videt. Naša je imela zunanji sluhovod čist, ko je pa vet pogledal prav v uho noter, je bilo pa vse črno. Ko ji je uho čistil, sem šele videla, kako globok sluhovod sploh imajo psi..

lpš

Ok bomo šli kar na en pregled, da ne bo prepozno!

Tudi jaz ti svetujem pregled pri veterinarju. Mi imamo precej velike probleme z ušesi, čeprav je zdaj že nekaj časa vse ok. Naša frajla namreč “ne pove”, da jo bolijo ušesa. Nič ne stresa in se praska – mogoče samo tu pa tam, ampak nič več kot zdravi psi. Pri prvem vnetju je začela stresat glavo šele ko je bolezen precej napredovala in smo to dolgo zdravili. Od takrat naprej vsaj enkrat na teden pogledam in očistim ušesa, ampak se vnetje vseeno ponovi vsaj dvakrat na leto. Očitno je nagnjena k temu…
Jana, kakšna tekočina je to? Mogoče bi lahko z njo preprečila to neprijetnost. Slišala sem tudi za varjatno z olivnim oljem. Olje se malo pogreje, z njim zalije ušesni kanal, zmasira in pes se potem strese (po možnosti zunaj :)). Je mogoče že kdo to probal, jaz sem malo skeptična…

Nimam pojma, kakšna tekočina je to. Mi smo jo kupili pri vetu in je namenjena za čiščenje ušes (topi ušesno maslo): naliješ v uho, malo pomasiraš in se umakneš, ker začne pes otresat z glavo. Priporočljivo je potem iti na sprehod, ker maslo leti iz ušes.

Mi dajemo naši v ušesa Otonazol. Da pa nekaj ne štima z ušesi pa zavohamo :).

lpš

čaw.
mi smo imeli tudi ta problem. pa smo ga peljali k veterinarju in je imel semenček od trave v ušesku.od teg aje dobil vnetje,znake je pa imel iste kot tvoj kuža. tko da nebi bilo slabo če bi ga odpeljala k veterinarju da pogleda za tole zadevo. no naj ti povem da naš je imel zmeraj čista ušeska,kar naenkrat se je začel pa samo praskati.
no pr nam je bil razlog to, mogoče je pru tvojem kužku isto.
lep pozdrav

New Report

Close