Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina tvoj pes je za pobit…

tvoj pes je za pobit…

… pa: ‘tak **** pes ni za med ljudi’, pa: ‘pazi se, če te s tem psom še enkrat vidim’ je le nekaj cvetk, s katerimi je mojega desetletnega sina, ki je našo ‘nevarno zverino’ sprehajal skupaj s sošolko v naravi, stran od hiš, pač po običajni poti, ki jo ubira tudi ostalih 10 do 12 psov obeh spolov in vseh starosti, ki se tam vsakodnevno sprehajajo, vedno odvezani. (V nedeljo nas je bilo na kupu pet, dva psa in tri psice, in nič nismo imeli proti divjanju psov po travniku in en po drugemu, mi pa smo se martinčkali in čvekali).

Razlog za izpad: moj pes, ki ni bil pripet, je ves srečen priletel k njenemu prinašalcu, ki je bil (kot je vedno) na verigi, ker ‘sicer uide po svoje’, ga povohal in uspel zvabit v igro, ki se je pač končala tako, da sta psa skakala en po drugem. Za pripetljaj sem zvedela takoj, ko sem prišla iz službe (sta bila mala dva kar precej prestrašena, saj jima je gospa zagrozila tudi z lastnoročnim fentanjem zverine), včeraj, po skoraj tednu, pa srečam njenega moža (zlatko je bil spet na štriku in to v gmajni), ki mi zagrozi, naj imam psa na špagi, kar da je napadel njegovo ženo oziroma jo je hotel. (čista laž!)

Kako bi vi ravnali v tem primeru: bi psa vsakič, ko bi se oni s svojim približali, dali na štrik (kot zahtevajo), ali bi ga zgolj posedli in počakali, da gredo mimo ali sploh ne bi odgreagirali ali bi jih ‘poslali nekam’- že zaradi laži in groženj, če ne drugega. Verjetno je odveč pripomniti, da naš pes hodi z nami po teniški turnirjih, se podi s popolnoma neznanimi mulci, ga mečkajo njihovi starši, nima nobenih problemov z drugimi psi… . Od sina sem tudi zahtevala, da vsaki taki histerični gospe v bodoče (omika gor ali dol) vljudno, a jasno pove, da ne sme groziti ne njemu ne psu in, če ji kaj ni prav, naj ji da številko mojega mobilca pa naj se pogovori z mano, pa je rekel, da se je boji.

Pozdrav vsem in čimmanj izkušenj s takimi nestrpneži.

Jaz bi samo poskrbela, da se moj pes ne bi več približeval njihovemu prinašalcu. Če ga imate dobro izšolanega, potem ga samo posedite, drugače ga privežite. Nikoli ne vesta, kdaj se lahko sosedom “utrga” in bi poškodovali (ali zastrupili) vašega psa.

Jaz bi se izogibala sporom, kjer grozijo mojemu psu. Ker ne bi rada ostala brez njega…

Lp Jana

P.s. To, da je pes v gozzu na povodcu, meni ni nič presenetljivo ;))

zivjo m! Zal mi je da se je kdo pripravljen spravljati na otroka s taksnimi izpadi. Da v bodoce to preprecite privezite psa kadarkoli jo vidite. To je vasa dolznost (da vas pes nikogar ne moti) in njena pravica (da ne zeli, da tuj pes skace po njenem psu) neglede na to kako vzgojen je vas pes. Ce bo pes privezan gospa ne bo imela vec razlogov za vpitje. lp

nova
Uredništvo priporoča

Hm, grožnje so seveda nedopustne, ampak psa pa morate imeti na povodcu, če sicer tako ali drugače moti ljudi / živali… okoli sebe. Pika.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

jah gospa ne bi smela takole grozit, vi pa tud imejte psa na “štriku” če vam pes rad odtava k drugim živalim in ne pride na vaš klic, in da vam ne bi kam odtaval ko mu bodo psičke “zadišale”. Še posebno pa če se sprehajate tam kjer je možno naleteti na druge živali, sprehajalce.Bolje preventiva kot kurativa. Se da psa sprehodit tudi na povodcu če ne gre drugače, pa še sprehajalec poskrbi za svojo fizkulturo in se pridruži psu pri teku. Je pa vedno bolje da si v pripravljenosti in ja v bodoče bi bilo dobro da psa “primete” vsakič ko opazite da bo prišlo do srečanja z drugimi živalmi in greste lepo mimo naprej po poti brez ustavljanja. Pa ni važno koga boste srečali.

Sem imela ravno tako situacijo, samo da sem bila jaz tista s privezanim psom. Sicer nisem takih groženj uporabila, ampak bolj v stilu “imejte psa na povodcu, ker je to tudi z zakonom predpisano – če že sama misli, da to ni potrebno).

Zelo mi grejo na živce tuji psi, ki skačejo vame ali mojega psa, tako da popolnoma razumem tisto gospo (mogoče je malo pretiravala, ampak v principu je imela pa prav).

Mi, ki imamo ali smo kdaj imeli psa, si sploh ne predstavljamo, da nekateri ljudje sploh ne marajo psov ne njihove bližine, in imajo vso pravico, da tako mislijo. Mi pa imamo dolžnost, da jih z našim psom ne motimo. Mogoče ima pa on krokodila ali kačo – to pa tudi meni ne bi pasalo, da se vlači po meni.

Torej: psa na vrvico, četudi bi radi, da se naš pes igra z njihovim. Če se s tem strinja tudi druga oseba, pa imeti pse pod nadzorom, če so spuščeni!

Psa morate imeti pod kontrolo in konec. Če nekomu ne paše, da se mu vaš pes čisto približa, ima vso pravico to zahtevati.

Mojega psa (na vrvici) je dvakrat napadel (ugrizna rana) ovčar (dva različna) , ki “ne bo nič naredil”. In od takrat sem alergična na pse, ki naokoli letajo brez nadzora. Sploh, če jih ne poznam. Me čisto nič ne briga, če ste vi deset metrov stran in če je pes prijazen. Nima kaj skakati po meni ali mojem psu, razen če se to vnaprej dogovorimo.

Thanks. Ga bom za trenutek, ko bo šla mimo, privezala. Sicer brez problema uboga, če ga posedim in mu rečem, da ‘ne mara te’ (če rečem ne, pa samo gleda, če bo lahko uporabil ‘plan b’ – pač bokserska narava). Mi je pa ravno včeraj zvečer eden od naše ‘spuščene’ pasje druščine razlagal, da je tudi on imel probleme z njo. Njen pes bi se namreč ful rad igral, pa večkrat smo že prosili, naj ga spustijo, da bo tekal z našimi, pa ne dovolijo.

Še enkrat hvala.

Jaz tudi mislim, da je psa treba imeti na vrvici. Imam slabo izkušnjo. Ko je imela moja hči tri leta sva se sprehajali. Srečali sva sovaščanko z labradorcem, lepim, igrivim…je pa žal skakal na vsakega, ki je prišel mimo. Ta dan je bila to moja hči. Ko ga je hotela pobožati jo je “naskočil” in zanjo ni bil več lep kuža, pač pa velik črn pes, ki jo je podrl na tla in skakal po njej. Jaz sem razumela, da se želi igrati, a 3 ltnemu otroku je kaj takega težko razložiti. Od takrat naprej se boji psov. Ima 10 let in, ko zagleda psa dobesedno otrdi. Skušm ji na vse možne načine razložiti, da ni potreba da se boji vseh psov. Pogovarjava se in razume, a strah ima v podzavesti. Preselili smo se v novo hišo z velikim vrtom in oba z možem si od nekdaj želiva psa. Ko omenim, da bi ga nabavili naju lepo prosi, da ne in ne vem več kaj naj naredim.

psa morate imeti OBVEZNO na povodcu, zato ima od vas to pravico zahtevati.Kako pa bi bilo-kam pa pridemo, da bi vsak imel psa kartkomalspuščenga, dajte no dajte !
In zakaj zdaj blatite človeka, ki je to od vas zahteval, če pa bi vi to morali že zdavnaj vedeti.

Če prav vem, mora biti pes obvezno na povodcu v urbanem okolju. Pot, ki jo ubiramo mi, pa je daleč od tega: vsaj 100 m od vseh hiš, v gozdu in ob travniku. Je pa res, da tja pse sprahajamo vsi in da so vsi psi (razen omenjenega zlatkota in še ene NO, ki se zažene v vsakega, ki ga sreča) – pa nas tja redno hodi vsaj deset, dvanajst – ves čas odvezani in se med sabo odlično razumejo. Najstarejša psica, NO, ima deset let, zadnji pa se je pridružil šestmesečni haski. Aja, pa v druščini sta tudi dve rotvajlerki in en pitbul, pa bernardinka, pa trije bernski planšarji… . Pa tudi kup sprehajalcev brez psov, ki jih le-ti ne motijo.

Blatila pa je kvečejmu gospa mojega sina, jaz sem dogodek le opisala in prosila za nasvete. Nihče namreč odraslemu ne daje pravice tako grozit otroku.

Mislim pa tudi, da če bi ženska res imela rada svojega psa, bi mu pustila, da se kdaj pa kdaj poigra z drugimi psi, sploh, ker kaže očitne znake, da bi to nadvse rad storil. Bo pa zanimivo videt, v kaj se bo razvil zlatko, ki je stalno na štriku, ki ga ‘šlatajo’ samo njegovi in ki nima stikov z drugimi psi; upam, da ne v kaj preveč zafrustriranega in popadljivega.

Aja, pa travnika, ki smo ga poimenovali ‘pasji’, NE UPORABLJAMO za pasja parjenja :))) – glej temo parjenje pri Helenci.

m, ne bo čisto držalo. Psi MORAJO biti med drugim na povodcih tudi v gozdovih, pa še kje 😉

Še vedno je krivda za spor na vaši strani, kakorkoli obračamo, ponavljam pa, da groženj gospa nikakor ne bi smela izreči! Glede tega se z njo mirno lahko pogovorite.

Dodala bi še nekaj, čeprav tega zlatkota ne poznam, prav tako ne gospe, vas pa tudi ne.
Tudi jaz imam svoje pse na sprehodu privezane (zlaufajo se tam, kjer ni drugih sprehajalcev in psov ter divjadi ipd.). In neskončno me moti, če k nam pridirja spuščen pes. Zakaj? Ker psica nikakor ne prenese, da se vanjo zapodi pes, ki ga ne pozna, ker je neskončno zajebano, če imaš na povodcu psa, ki se s prišlekom veselo podi okoli tebe, vmes te valjda ovijeta s štrikom, te potacata in vlečeta naokoli, lahko pa celo padeš… Je res tako težko privezati psa, se ustaviti, če oba psa in lastnika kažeta voljo do tega, vprašati, se pogovoriti in nato spustiti pse, če se vsi strinjajo?

V kaj se bo razvil njihov pes, ne vem. Vsekakor pa zaradi tega, ker ne dovolijo, da vsak pes skače po njem in da ga čisto vsak, ki ima 5 minut cajta, premečka, verjetno ne v nekega psihota 😉

Konec koncev pa to niti ni vaš problem… Pes ni vaš in s kom se bo igral ipd. tudi ni vaš problem, a ne? Izogibajte se sporom, ki niso potrebni 🙂

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Yo, seveda ga bom ob srečanju privezala, saj se mi zdi skrajno neumno prepirat se zaradi psov. Ampak tega, da morajo biti psi povsod na povodcu, pa res nisem vedela.

Ja, štrik povsod okrog nog … pa po možnosti še kakšna palca, za katero se pulijo… pa se eden, na primer bernc, spomne, da bi te še posebej pozdravil, in prileti nate tik potem, ko je razkopal krtino… in potem se tvoj odloči, da un pa že ne bo vate lezel in ti pripne enga slinasta ‘lupčka’… ah, težka je pasja :)))

No, a vidiš, mogoče se je pa zato tako razpenila 🙂

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

>>>>>>Avtor: LANA
Datum: 26-01-05 10:01

Jaz tudi mislim, da je psa treba imeti na vrvici. Imam slabo izkušnjo. Ko je imela moja hči tri leta sva se sprehajali. Srečali sva sovaščanko z labradorcem, lepim, igrivim…je pa žal skakal na vsakega, ki je prišel mimo. Ta dan je bila to moja hči. Ko ga je hotela pobožati jo je “naskočil” in zanjo ni bil več lep kuža, pač pa velik črn pes, ki jo je podrl na tla in skakal po njej. Jaz sem razumela, da se želi igrati, a 3 ltnemu otroku je kaj takega težko razložiti. Od takrat naprej se boji psov. Ima 10 let in, ko zagleda psa dobesedno otrdi. Skušm ji na vse možne načine razložiti, da ni potreba da se boji vseh psov. Pogovarjava se in razume, a strah ima v podzavesti. Preselili smo se v novo hišo z velikim vrtom in oba z možem si od nekdaj želiva psa. Ko omenim, da bi ga nabavili naju lepo prosi, da ne in ne vem več kaj naj naredim.
>>>>>.>

Lana, ko sem bila jaz stara tri leta, je vame skočila sosedova Dobermanka, ni hotela nič slabega, želela me je samo “polubčkati” in mi pri skoku izbila zoba. Najprej je bil cel jok in stok, ampak moja ljubezen do pasjih zverinic je zmagala. Čeprav so bili starši ob tem skoku kar malo škodoželjno hvaležni, saj so mislili, da bom končno nehala težiti, da bi enega kosmatinca imeli tudi pri hiši.

Mogoče se je hčerki to tako vsedlo v podzavest, zaradi tvoje takratne reakcije, mogoče si takoj odreagirala z grozo oz. strahom. in vprašanjem če se ji je kaj zgodilo. Ko smo mi parili samca, so prišli mladičke ko so bili stari kakšen mesec in pol, pogledati sosedje samičke, in imajo prav tako 10 letno hči. Iz boksa so vzeli samo enega mladička, ker se hči noro boji psov, psička je tako pestoval oče. Hči se naprej kužka ni želela niti dotakniti, kar se je meni zdelo noro, glede na to da vsi mali otroci kar skačejo v mlade goldiye in se pulijo kdo ga bo lahko počohal:) po kakšni uri pa ga je tudi ona božala in crkljala. Niti ni bil njihov namen kupiti kužka, bila pa je svojevrstna terapija.

Od moje mami sestrična ima svojevrstno fobijo, noro se boji vseh živali, mačk, psov, papagajev, vsaka žival ji predstavlja grožnjo. Ko je bil Smart majhen smo se srečali zunaj na nevtralnem območju, in … počasi ko sem ga močno držala za ovratnico (najprej se je 100x prepričala če ga res držim močno!;)) pobožala. Danes recimo pride na kavo, seveda ob njenem prihodu še vedno potekajo stroge priprave, ker se Smart vsakega obiska noro razveseli. Tako ga primem, ko se ona že vsede pa ga pripeljem do nje, počasi, da ga poboža. In dokler Smart ne naredi kakšnega hitrega giba, je vse ok, ne smemo pa je recimo pustiti same z psom, v jedilnici, ker jo zagrabi panika. Mora biti stalno en prisoten. Smarta tudi že poboža in dovoli, da se slini po njej. Naučila se je ubistvu krasnega rokovanja z psi, vedno lepo ponudi roko za povohat, poboža, če se pes sam rine, drugače ne. No vsega tega strahu se je pravzaprav znebila v razmeroma kratkem času (recimo 3 leta! oz, še manj!). Ker so se pred kratkim preselili v hišo, je celo razmišljala, da če bi ji čas dopuščal bi si kupila kakšnega svojega kosmatinca, ker bi bila to šedodatna terapija. Je pa res, da ima pomisleke glede sprehodov, saj če bi se njej in njenemu psu približal neznan suščen pes, bi najbrž še vedno zagnala paniko.
No sedaj sem napisala že cel roman, ampak z veliko dela, vztrajnosti, in mogoče nekoga, ki ima umirjenega psa, in če bi bila hči “terapijo” pripravljena sprejeti, bi pomoje šlo!

LP nina

www.pasji.net - Vse Kar Potrebuje Pasji Svet!

Vse mogoče pametne ideje mi prihajajo na pamet, ampak kakorkoli obrnem pridem do tega: svojega psa imejte ob sebi, nihče drug se ni dolžan z njim ukvarjati, še manj pa je dolžan skrbeti za to kaj se bo zgodilo, ker vi nanj ne pazite.
Aja, rada bi še rekla, da imam pse v mestnem naselju že celo življenje minus prvih deset let. Mogoče bi bilo tudi fino, da bi svoje otroke naučili kako se med drugimi psi in ljudmi vede, dokler ni prepozno, tako kot očitno za vas že je.
Lep pozdrav!

Vse mogoče pametne ideje mi prihajajo na pamet, ampak kakorkoli obrnem pridem do tega: svojega psa imejte ob sebi, nihče drug se ni dolžan z njim ukvarjati, še manj pa je dolžan skrbeti za to kaj se bo zgodilo, ker vi nanj ne pazite.
Aja, rada bi še rekla, da imam pse v mestnem naselju že celo življenje minus prvih deset let. Mogoče bi bilo tudi fino, da bi svoje otroke naučili kako se med drugimi psi in ljudmi vede, dokler ni prepozno, tako kot očitno za vas že je.
Lep pozdrav!

Jaz mislim, da ima tista gospa s teboj probleme in ne ti z njo, ker ne spoštuješ zakona, ki napisan in ne kar tako nekaj mimo. Pa tudi če vas je več na kupu z spuščenimi psmi, ni rečeno, da ste full cool, ampak vsi po vrsti kršite zakon in če bi prišel mimo tapravi, bi vas prijavil, pa a bi malo colali,brez izjeme. Zelo me motijo taki lastniki psov, ki mislijo, da lahko delajo kar hočejo, ko pa jim kdo kakšno pove, so pa čisto užaljeni in iščejo podporo in potuho pri.
Jaz bi te prijavila, če bi bila na mestu tiste gospe, tako bodi vesela in spoštujto malo to, da te ni zares šla prijavit. To, da si vedno v gruči s somišljneiki ki tudi spuščajo pse, nisi zavarovana pred kaznijo za nespoštovanje zakona. Samo pravi človek mora naleteti na vas.!

New Report

Close