Domače živali in veterina

Odgovarjajo:

Dokumenti za prestop meje

Default avatar
Konec januarja gremo v Avstrijo smučat. Z nami gre tudi naš kuža. Zanima me, katere dokumente potrebujemo za čez mejo. Imamo rumeno knjižico, v ušesu vidno rodovniško številko, značko. A je treba še kaj?
Hvala za odgovore.
LP, Maja
Default avatar
potrdilo o cepljenju (knjižica). od zadnjega cepljenja mora preteči vsaj en mesec in ne več kot eno leto. tako vsaj piše na netu.
Default avatar
Rumena knjižica je bila včasih - zdaj potrebuješ EU potni list. Dobiš pri veterinarju.

Lp, Yo
-----
Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.
Default avatar
Eu potni list, ki stane 3.180, 00 sit.

Lp, Saška
Default avatar
Hej, jaz sem za EU potni list plačala 610,00 SIT !!!

Yo
-----
Default avatar
Se hecata? Ker jaz sem tudi dobila to informacijo (660), vendar sem vceraj morala zanj plačati 3.180 sit. V čem je štos?

Lp, Saška.
Default avatar
Kje pa si to plačala? A so muco tudi pregledali? Ker če so jo si plačala tudi pregled zraven.
Default avatar
saška napisal:

> Se hecata? Ker jaz sem tudi dobila to informacijo (660), vendar
> sem vceraj morala zanj plačati 3.180 sit. V čem je štos?

Saška, si ti plačala še čipiranje??
Default avatar
No najprej, govorim o psici, da ne bo pomote. Ne psice niso nič pregledali niti je nismo cepili, ker je bila lani aprila (čipirana tudi), šla sem samo po EU potni list, če mi bo uspelo v soboto priti na razstavo.

Lp, Saška.
Default avatar
Kje si to plačala? A v Ljubljani? Kaj pa ti piše na računu? Jaz bi šla na tvojem mestu tja in zahtevala denar nazaj.
Default avatar
:-O Kolko si placala?! Potni list je 600 SIT - ok, morda res 660, to je pa max. Cena je dolocen s strani VURS-a, tako da, ... kaj naj recem, lepo in na lahek nacin so zasluzili na vasi nevednosti ...
m.
Default avatar
Sam po mojem bi ji morali vrniti denar.
Default avatar
V Novem mestu.

Na računu piše tole:

delo: 2.100
potni list: 550
storitev (skupaj): 2.650
ddv:530
za plačilo:3.180

Je sedaj komu kaj bolj jasno?

Lp, Saška.
Default avatar
Jaz bi šla tja in jih vprašala, kaj smatrajo pod postavko delo...
-----
Default avatar
Aja, drugace pa rabis za prestop meje Eu potni list v katerem mora biti vpisano cepljenje proti steklini, ki ni starejse od enega leta. Vem, da mora biti zival tudi oznacena, ne vem, pa, ce je tetovaza dovolj, ali je potrebno starejse zivali tudi cipirati... Znacka ti pa tako ali tako ne velja vec, ker se je ob vsakoletnem cepljenju dobilo novo. Tako, da jaz bi sklepala, da je potrebno psa cipirati.
m.
Default avatar
Ja potni list te pride 660. Pregled ali kar koli drugega pa te je prišlo 2520.
Default avatar
Zdaj je pa še mene malo zaskrbelo.
Saj govorite o tisti modri knjižici, ki se jo dobi skupaj s psom, a ne?
Al je še katera??

LP
Default avatar
Ja modra knjižica pa rumene zvezdice so gor.
Default avatar
Roza, kako misliš, skupaj s psom?
-----

Moderatorji