Najdi forum

kopanje psa

Moja pasja dama je imela nekoliko nečisto kožo in dlako (beri: bila je umazana kot packa), pa sem danes “prala psa” in se pri tem bojevala s starim problemom, ki je sicer bolj smešen kot grozen: kako pravzaprav pošteno zmočiti dolgodlakega psa? Jaz sem ponavadi mokra kot miš, pes pa še zmeraj ni moker do kože! Pa psička ne dela nobenih problemov pri kopanju, je zelo pridna in mirna. Pozna kdo kakšen dober trik?
Lp, Breda

bradacka: Meni je pomagalo to, da sem zgornji del tusa(nastavek)snela iz cevi in tako dobila le cev in en sam curek. Tako grem lepo povrsti in zacnem psa mociti vzpredaj-pri tem razmnikam dlako in pazim da je pes moker do koze. Da je pes, ki ima dolgo dlako popolnoma moker traja tudi do 10 minut.

Aja pa se to-se ponavadi temu priemrno tudi oblecem – torej kaksno staro majico brez rokavov ki je ni skoda;)

Lp,Pia

V naravi ni ne kazni in ne nagrad so samo posledice...

Tudi jaz se je ne spravim kopat ravno v plesni obleki … Curek je pa super ideja, hvala!
Lp, Breda

Jaz nataknem cev in nastavek, ki ga uporabljamo za pranje avta. To je tisto “pištolo”, s katero dobimo močan, ozko razpršen curek.

jaz ga zmočim s ‘pistolo’ kot je rekla tinca.. potem ga namilim, vmes mi ga nekdo pomaga polivati z lončkom 🙂

Ali ni tole dvorezen meč? Če se ga tako težko zmoči, kako se ga potem šele težko spere, ko prodre šampon do kože. Koža ima namreč zaščitni sloj, ki žival varuje proti mrazu oz. vročini, s šamponom pa jo odstraniš.

In ker se dlaka tako težko zmoči do kože, tudi umazanija ne pride čisto do kože, zato mislim, da ni tako nujno, da se psa 100% našamponira. Jaz zelo pazim, da svojo psičko šamponiram samo takrat, ko je res umazana pa še to samo tam, kjer je res umazana (tačke in ušeska, pa morda še trebušček), celo pa našamponiram samo dan pred striženjem, ampak zelo na hitro, da šampon niti ne prodre do kože.

Najslabša možna varianta je psa napol zmočiti, napol našamponirati in napol sprati. Šampon ne sme ostati v dlaki. To pa lahko dosežeš samo, če ga zmočiš čisto do kože in spereš čisto do kože. In če ga s surkom zmočiš do kože, ga tudi s curkom brez problemov spereš.

Madona, kakšno kompliciranje s tem “ne kopati psov”. Jaz si tudi roke nekajkrat na dan umijem z milom, pa lase si tudi operem in to čisto do kože – vsaj enkrat na teden. Verjetno s tem res sperem kakšen sloj (česarkoli že) s kože, pa še zmeraj izgledam normalno (kolikortoliko 😉

In še nekaj – razstavni psi so občudovanja vredni, a ne? Se vsi strinjamo, da nas navdušijo s svojo lepo svetlečo ČISTO dlako. In so nekateri skopani kar vsak teden! Ne bi rekla, da slabše izgledajo kot tisti, ki niso nikoli skopani???

Se pa popolnoma strinjam s tin-co. Res se šampon tudi spere težko (oz. precej časa traja), res je tudi, da veliko svinjarije odstraniš s krtačenjem ali kar z vodo, vse pa ne in včasih je pes pač potreben temeljitega kopanja. Šampon (tudi najboljši), ki ostane na koži, jo pa draži in je zato temeljito spiranje tako pomembno. Zaščitna plast na koži se obnovi, če psa ravno vsak dan ne stlačiš v pralni stroj, tako da kopanje škoduje samo, če je prepogosto in psa ne spereš dobro.
Lp, Breda

Jaz sem svojega vcasih, ko je se obiskoval razstave, kopala vsak teden. Ni dobil nobene alergije, nic,nic,… Tudi zdaj je vse v redu pa ceprav je zelo obcutljiv. Je pa veliko odvisno od pasme, vendar to pasmo, ki jo ima bradacka kopajo nekateri na nekaj dni, nekateri vsak teden,…

Lp,Pia

V naravi ni ne kazni in ne nagrad so samo posledice...

New Report

Close