Najdi forum

KOPANJE PSA

Psa imam v stanovanju in ga “moram” kopat večkrat.Opazil sem, da se mu dela prhlaj (verjetno izsušena koža, zaradi šampona.Odločil sem se, da ga ne bom več tako pogosto kopal.Sedaj ga samo obrišem z namočeno krpo v katero dam malo domačega jabolčnega kisa.Kaj mi svetujete, kako pogosto naj ga kopam in s kakšnim šamponom.
pes spi na kavču, kavč pa oblečem s pregrinjalom in to pregrinjalo je treba kar naprej prat.

Morda bi vaš pes potreboval manj močen šampon. Morda pa se to pojavlja v tem zimskem času, zaradi centralne kurjave in ima zato suho kožo.

Kakšen šampon pa uporabljate, včasih je treba več šamponov poskusiti da ugotovite kateri vašemu psu odgovarja.

Poskušajte šampon Pedigree šampon+balzam.Moj pes ima ta šampon in je ful dober.

pinkica:Sampon Pedigree odsvetujem ker ni dovolj kvaliteten.

JOZE:Sampon vsako kopanje NUJNO reci z vodo.Balzam lahko uporabljas kar Fructis za ljudi vendar spet reci ga(priblizno 20% balzama na 80% vode).
Ce kopanje ni potrebno ga raje ne kopajmu samo umij tace.

Zanima me se katere pasme je pes in kateri smapon uporabljas;)

lp,pia

V naravi ni ne kazni in ne nagrad so samo posledice...

Jože, kaj pomeni “nujnost” kopanja psa?
Sama sem vse svoje pse kopala le, če je bilo to res nujno, se pravi, če so se povaljali v mrhovini, iztrebkih ali kaj podobnega. V primeru, da so bili blatni, sem počakala, da se je blato osušilo in pse skrtačila ali pa sprala z vodo.
Mislim, da je šampon bolj kot ne za vsakega psa preagresiven! Če kopaš s šamponom, bodi posebej pozoren na izpiranje – temu nameni največ časa!
Mnogi kopajo pse, ker mislijo, da bodo manj “smrdeli” – napaka! S tem porušimo ravnovesje zaščitnih snovi na koži, pore se ščitijo s povečanim izločanjem maščobe in ostalega in ob prekomernem kopanju pes le še bolj oz. vsakič prej in bolj zasmrdi!

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Priskrbite mu hrano, ki vsebuje dovolj kvalitetnih beljakovin in maščob. Prhljaj je zelo redko posledica kopanja, pogosto pa posledica nepravilne prehrane. Dolgodlaki (svileni) razstavni psi so skopani vsak teden (in fenirani), pa se skoraj ne spomnim, da bi kdaj na katerem videla prhljaj.
Če hranite z briketi, poskusite z Nutro lamb&rice. V hrano pa lahko dodajate tudi malo olja (olivno, sončnično). Naredite tudi eno vitaminsko kuro za kožo, npr. z Dermatin tabaletami.
Po končani kurilni sezoni se bo stanje itak samo nekoliko izboljšalo. Prhljaj se pri nekaterih psih pojavlja tudi v fazi intenzivne rasti dlake.

Pri kopanju pa tako kot je napisala Pia – šampona nikoli direktno na psa. Razredčite ga v plastenki (pol litra) tople vode.

Aja, še to – upam, da ga ne kopate z insekticidnim šamponom?!

Moji psi so praktično celo življenje kopani zelo pogosto, v času razstavljanja tudi več let enkrat tedensko in kakšnih hujših problemov zaradi tega nimajo pa je najstarejši v dvanajstem letu. Sam osebno zagovarjam kopanje po potrebi. Nenazadnje ima veliko ljudi pse v stanovanju in ko jih vozimo na sprehode v naravo, nam na dlaki in koži prinesejo domov vse dobrobiti civilizacije od umetnih gnojil, cestnega prahu, soli pozimi itd. To ni v redu niti za ljudi pa tudi psom lahko draži kožo. Zgolj z vodo pa se tega največkrat ne da ravno najbolje sprat. Seveda pa je potreba po kopanju pri psih s krajšo dlako precej manjša in marsikaj lahko opravimo že z dobro krtačo ali rokavico za česanje.

Prav možno je, da pes dobi prhljaj in nadraženo kožo zaradi šampona, ki zastaja v dlaki. Zato je za kopanje predvsem pomembno:
1. da uporabljamo čimbolj kvalitetne preparate in se držimo navodil o uporabi (predvsem redčenja, ker je večina teh šamponov štirikratnih ali večkratnih koncentratov).
2. da znamo psa tudi pravilno skopati in da tako naredimo čim manj škode naravni zaščiti kože ter da šampon tako tudi temeljito spremeo.

Največkrat se dela ta napaka, da psa preveč površno speremo, tako pred kot tudi po šamponiranju. Dlako je obakrat potrebno razmočit prav do kože, to pa dosežemo le tako, da tuš vozimo med dlako, tesno ob telesu. Vkolikor tuširamo z vrha, večina vode odteče, znotaj pa šampon ostaja pomešan z odmrlim epitelom in to seveda lahko kožo draži. Tudi ko nanašamo šampon, se ga ne sme trdo vtirati, ker na ta način odstranimo preveč zaščitnega sloja, temveč narahlo, z masiranjem. Pri dolgi dlaki od korena proti konicam.

Obstaja tudi možnost, da je pes alergičen na kakšno od sestavin v šamponu, tudi če je ta res kvaliteten. V tem primeru pa je jasno potrebno poskusiti tudi s kakšnim drugim.

Živjo!
Ko imaš doma psa, se moraš zavedati, da z njim pride tudi malo več prahu. Tako kot pri otrocih:) A je takšna težava malce pogosteje prati tisto pregrinjalo? Kopaj ga samo, ko je nujno potrebno (če ima premočen vonj..) Je pa zelo pomebno, da ga po VSAKEM sprehodu obrišeš z mokro in suho krpo-tako po dlaki kot po tačkah in to ne glede na vreme. N epozabi, da ima med tačkami pes lojnice, ki lahko izločajo neprijetne vonjave. Ob rednem brisanju (še posebej poleti) se to veliko zmanjša. Lp

New Report

Close