Najdi forum

Brejost pri zajklji

Mi lahko prosim kdo pove koliko časa traja brejost pri sobni zajklji?
Hvala in… če koga zanima mali sobni zajček, mislim, da bo pri nas kmalu novo leglo.

Ne vem kaj ti razumeš pod “sobna zajklja”, ampak pri kuncih(“zajci”, ki jih imajo ljudje doma so kunci, zajci pa pri nas živijo le v divjini) traja brejost 30-32 dni.

A potem imaš samca in samico skupaj, če je breja?

You never know when an old calendar might come in handy! Sure, it's not 1985 right now, but who knows what tomorrow will bring? -Homer Simpson

Eeeee, točno to sem mislila, kunec ja. Doma imam samičko, samca smo pa pripeljali na “obisk”. In zdaj čakamo posledice obiska. Pa da ne bo pomote, parjenje je bilo načrtno.

nova
Uredništvo priporoča

Ja,pametno. Drugače bi imela vsak mesec ene 10 ta malih kuncev. 🙂

You never know when an old calendar might come in handy! Sure, it's not 1985 right now, but who knows what tomorrow will bring? -Homer Simpson

Ha,ha,ha… Saj nisem tako nevedna no, samo pozabila sem kako dolgo nosi mladičke. Parila sta se tam nekje okoli božiča, torej bodo mali zajčki, pardon kunci, kmalu tu.

Pa je breja? Zdaj se ji gotovo že pozna, če je.

You never know when an old calendar might come in handy! Sure, it's not 1985 right now, but who knows what tomorrow will bring? -Homer Simpson

O, ja. Je. Sigurno. Si je tudi že gnezdo začela pripravljat. Zaenkrat sicer samo iz sena. Vem pa, da ko si začne pulit dlako in z njo oblagati gnezdo, takrat gre pa zares. Ampak to lahko naredi tudi samo kako uro pred kotitvijo. Saj je že imela mladičke, tako, da nam je v vezi s tem vse jasno, samo kako dolgo jih pa nosi sem pa pozabla. Doma že komaj čakamo na male kepice in vse kaže, da bodo tu že drug teden.

Tudi meni je zajklja naredila gnezdo, v kletko si je znosila vse plišaste ograče, ki jih je našla v sobi, populila si je dlako s trebuha. Ampak zajca pa še blizu ni bilo :)) Nisem vedela, da je zajklja lahk tudi navidezno breja! No, sedaj pa vem!

Lp jana

Hi,hi,hi…. tudi pri nas je bilo enkrat podobno.

A pa se je potem ta navidezna brejost kaj ponavljala? Ker če se bo pri moji zajlklji ponavljala, potem gre na sterilizacijo.

Lp jana

P.s. pa tega zajca sem dobila kot samca :))

Ne, ni se ponavljalo. Smo ji potem pripeljali samčka in je imela mladičke. Po tistem pa navidezne brejosti ni bilo več. Kot zanimivost- pred prvo brejostjo je imela tudi epileptične napade, potem pa se je to nehalo.

..zanima me če se lahko brejost zavleče ali pa kaj takega. Doma imam pritlikavega kunca in naj bi jo naskočil 21.1. danes pa je že 28. in ali lahko čistim kletko ce je breja ali ji pustim njeno gnezdo na miru? Ali so seski kaj večji?

Pozdravljeni,imam samca in samicko ki spadata pod pasmo PRITLIKAVI LEVJEGRIVI ZAJCI.En dan smo nasli 2 mrtva zajcka komaj rojena.Bilo nam je zal pa tudi cudno kako so se sparili ce so pa tako mladi samcek je okoli 4 meseca samicka pa ze 1 leto in pol.Mislimo da je spet breja samo nevemo niti koliko dolgo traja.Bi lahko kdo povedal kaj se upistvu tukaj dogaja in koliko casa bo trajalo pa se kaj naj naredimo?ali potrebujemo kaj posebaj za to?Alimoramo kaj pripraviti?kaj naj kdaj bodo zaceli gledati,hoditi,slisati?Hvala za odg ce bo hvala

 

Kak veš da je breja

 

New Report

Close