Najdi forum

Gonitev mačk

Imam mucko, mladičko, staro 4 mesece in me že skrbi kako bo ko se bo gonila. Živi v stanovanju, vendar jo bomo čez kake 3 mesece, ko se bomo preselili v hišo navadili na vrt (življenje v naravi). Ker pa se baje mačke gonijo že pri 6 mesecih me zanima, kako se mačke obnašajo v tem obdobju, ali veliko mjavkajo če so zaprte v stanovanju in koliko časa približno traja čas gonitve, ter kolikokrat letno pride do tega. Saj imamo kasneje namen mucko sterilizirat, pa me vseeno zanima kako je s tistimi mucami ki nisi sterilizirane in živijo v stannovanju. Ali obstajajo kaka sredstva za preprečevanju gonitve ali le sterilizacija?
Hvala za odgovore.

Sterilizacija, vsekakor. Muca bo drugače med gonitvijo precej glasna (breznanje). Pri nesteriliziranih živalih se večkrat pojavijo obolenja reproduktivnih organov. Muco lahko sterilizirate že pred prvim gonjenjem. Kdaj bi bil najprimernejši čas, se posvetujte z veterinarjem.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Naša muca je stara 12 let in je nismo dali sterilizirat, ker je ves čas v stanovanju. Med gonitvijo niti slučajno ni glasna, tako kot je napisala Yo. Ko se goni, je še posebej scrkljana in bi se ves čas rada crkljala. Ne spušča pa popolnoma nobenih glasov. In čeprav je že precej stara, je povsem zdrava in nima nobenih zdravstvenih težav. Naša se goni približno 4x letno, traja pa vse skupaj kakšnih 5 dni. Takšne so izkušnje z našo muco :))

Če pa bo vaša mucka zunaj, jo pa le dajte sterilizirat, ker se boste le tako lahko obranili pred mladički. Kakor sem prebrala, je najprimernejši čas za sterilizacijo tam nekje okoli 6 meseca starosti. Verjetno bo pa res najbolje, če greste z mačico do veterinarja in se posvetujete z njim.

Pozdravček!

nova
Uredništvo priporoča

Glede na to da je tema stara že krepko čez 10 let, bi ad povedal tole: Če že imate mačke doma na dvorišču,jim pustite da živijo polno življenje,brez kastracij ali sterilizacij,pomislite raje kako bi vam bilo če bi vse te stvari izvajali na vas osebno???
Če imate žival radi, jo pustite,kar ji je narava dala in raje uživajte z vsemi njenimi mladiči skupaj. Ko skoti izberite najlepšega mladiča in ga vzgajajte skupaj z njo,ostale pa peljite k veterinarju ali pa si vzamite malo časa in opravite to nujno zlo sami ampak na najhumanejši način. Saj mi ljudje znamo to ali ne, poglejte koliko je vojn po svetu. Vse ostale žive mucke bo pa itak naravna selekcija izbra katera bo ostala in katera ne. Muce se znajo med sabo poklati,ostalo dela pa cesta in hudobni ljudje ki jih zastrupljajo na 1000 in en način.
Sam živim na vasi imam dve samice stare nekaj let, živita življenje MAČK in pri hiši nimam nezaželjenih mladičev ki lačni tavajo okoli,ker se mačke znajdejo tako kot jim narava pove. Tisti denar ki ga dajate veterinarjem zza kastr. in steril.raje uporabite za kaj pametnejšega.
Moje mačke, ko se gonijo niti ne tulijo niti cvilijo,samo za tri dni zginejo in se vrnejo po tisto zakar jih imamo tako radi. Ljubezni ni ampak se rade vrnejo ker jim je lepo pri nas. Tudi ko so site mi prinesejo miš na predpražnik in z tem povedo vse, da imajo hišo rade brez glodalcev in to nam v veselje.
Zato,če se že odločite imeti žival doma jim pustite naj živijo in to v polnem pomenu besede ŽIVIJO!!!!
Dovolj da ji nudite malo hrane,časa in ljubezni,pa vam bodo povrnile vse tisto zaradi česar jih imaste in ne dobite od ljudi ki vas obkrožajo. Saj imamo doma živali prav zaradi tega,da nam dajo tisto kar najbolj pogrešamo od ljudi ki jih imamo radi in nam tega ne vračajo. Zato smo udomačili hišne ljubljenčke?
Samo moja skromna misel okoli kastraciji, sterilizaciji in ljubezni do živali.

Ne moreš verjeti….Sem totalno zgrožen nad napisanim.

katastrofa da so na svtu taki osebki ki pišewjo to in delajo kar je napisano gor, tudi jaz sem zgrožen.

Udomačitev in naravno življenje. Kako gre to skupaj?
Ostalega niti ne bom komentirala, ker mi je pod častjo sploh komentirat tako primitivno pisanje nekega zahojenca, ki je 100 let za leseno žlico.

Amore: se pravi pri vas je tako: mačko pustite da se goni, postane breja, ima mladiče, potem si izberete najlepšega, ostale pobijete? =/ a ste vi resni? in kaj potem ko ta mladič zraste in imate 3 odrasle mačke? ta starejšo utopite v vedru vode? =/ mislim! Za vas bi si morali vzeti malo časa in opraviti nujno zlo.! MORILEC! Raje pobiješ mucke, ki se ne morejo braniti, kot da bi dal 40€ za sterilizacijo mačke! Pa mi povej kaj pametnega lahko v današnjem času kupiš za 40€ (kolikor bi dal za sterilizacijo mačke v Mačji hiši)??? NIČ ne moreš kupiti!
Aja no, pa še replika na tale stavek: “Muce se znajo med sabo poklati,ostalo dela pa cesta in hudobni ljudje ki jih zastrupljajo na 1000 in en način.
Kaj pa si potemtakem ti? Nisi nič boljši od vseh drugih. Še slabši si! Pustiš mački da ima mladiče potem pa se jih znebiš!

Kakšno licemerstvo in koliko grdih besed če se z nekom ne strinjaš. Ni vse matematika 2x2x4+2 itd.
Po vašem vse kastrirat,sterilizirat pocepit in jih imeti doma zaprte, da svoj ego nahranimo in smo čisti pred ostalimi. Služijo pa veterinarji in razna društva ki so slabši in bolj kruti kot sem sam. Koliko drugih živali je treba poklati in pobiti da bo vaša pohabljena mačka kvalitetno in po vaših pravilih in merilih jedla. Razna jetrca in govedina pa ribe in ostalo pa na drevesu raste po vaše, ki me imate za “morilca,zahojenca itd”. Tudi to mora nekdo poklat in pripravit. Kot vem mačke tudi ptiče lovijo pa miši,muhe,kuščarje in ne vem še kaj ,pa imajo polno skledo hrane. Mačka naj živi zunaj svobodno naj lovi in v hiši naj bo ko je mraz in slabo vreme, zato pa imajo kremplje in kožuh. Če pa hočeš imet mačko samo zato da jo boš samo božal in crkljal, si pa potem kupite plišasto igračko.Pustite mačkam biti mačke,ker jih s tem ne boste naredili bolj človeške. Sicer je pa itak znano da smo ljudje najmanj človeški.
Imam dve mački,obe sta stare prek osem let in je lepo poskrbljeno za njih, mladiče imam vedno komu oddati ,kakšen pogine kakšen izgine a tu kaj dosti ne morem pomagati. Če pa moram kakega ubit,je še vedno bolje kot da jih z avtom nekam odpeljem in jih spustim da životarijo od danes do jutri.
Če sem zato morilec,zahojenec itd, pa naj bo tako. Ne morate se strinjati z mano, tako kot se jaz ne z vami, zaradi tega pa je najmanj primerno ožigosati nekoga ki ne tuli z vami v isti rog.

Aha, spuščanje invazivne vrste v naravo, kjer pobija živali na rdečem seznamu CITES-a, je humano.
Od kmetov bi pričakovala več poznavanja in predvsem spoštovanja narave in živalskih vrst.
Z 8-letnimi mački se nimaš kaj prida hvalit, nista niti na polovici življenjske dobe.
Vse ostalo pove pa več kot dovolj o tebi.
In ja, si primerek tega, kar se še vedno dogaja po naših vaseh. Vi, kmetje, enostavno ne dojemate, da zakoni veljajo za vse.

Draga YO!
Vaše znanje je prava zakladnica,kapo dol.
Vaš ego in odnos do drugače mislečih pa niti z vilami za gnoj ne bi mogel v prazno štalo stlačit.
Pri nas še danes imamo žival pri hiši in ne v hiši. Sicer pa od takih kot sem jaz hrano dobite zase in vaše pohabljene živali. Če pa že moram,pa rajši kako mačko na leto ubijem kot da jo takšnim dam ki jih pohabite in v hišo zaprete.
Bom pa od sedaj bolj pazil komu oddam kako muco, obljubim!!

Oddajate verjetno mačk ne, ker naravno izginejo, se pa toplo priporočam za prispevek v obliki hrane za vse začasneže – denarja ne sprejemam, da ne bo pomote. Ker jih imate radi, pričakujem, da se res lahko dogovorimo za sodelovanje.

Mogoče bo pa kakšen muc prišel na vrata vašega društva, kjer jim boste trebuhe razparali odrezali kos ušesa in jih vrgli nazaj v naravo kamor spadajo,če bodo muce same prišle, če jih bo pa kdo prinesel ,mu boste pa mastno zaračunali in z zakoni pod nos pomahali, da bodo vedeli kaj je prav in kaj ne.
Se pa je naših mačk že kar namnožilo in je večina živih in srečnih. Vsaj pohabljene niso. Hrano dobijo, če je že ne ujamejo.
Naj živi Darwin in naravna selekcija!!!
Tudi moj pes “je” vse, rad ima tudi otroke!
Skrbeti za žival kar se da bolj, toda brez pohabljanja.
Moj oče je kmet sto let za leseno žlico kot jaz, oče našega teleta pa doktor veterine


Ne razumem, zakaj enačiš vse kmete. Tudi jaz živim na kmetiji, imamo dve mački, obe sterilizirani. In res ne vem, zakaj je kmet manj vreden od nekega uradnika, tajnice, zdravnika, ipd.. Prosim Yo_, da nehaš vedno besedo kmet uporabljati kot nekaj manjvrednega ali celo žaljivko.

Ker se je kot kmet opredeljil sam, ga nisem jaz.
Kaj točno ali pa sploh kaj ima Darwin z razvojem domače mačke?
Kaj točno naj jaz naredim s prostoživečim mačkom, ki je užil vso svobodo (nevrološke poškodbe, razbit gobec, itd.?
No, kaj zdaj? Ker nisem imela namena takega mačka imet. Zdej, ko toliko zagovarjate svobodo, se boste zanj zagrebli. Po več kot 2-eh letih.
Aja, ma udrobljen nosnip retin , razzbite zobe, sam to je pač narava-
No, da vidimo zdaj ljubitelje, kako se bojo zagrebli :p

Oh draga YO!!
Od kdaj pa si mačke med sabo zobe razbijajo,noge lomijo,psihološko mučijo?
Važno ti je samo to, kaj si bodo drugi o tebi mislili.
Sedaj pa še društva prosiš naj ti pomagajo v tvojem prepričanju. Saj je lepo da se za živali zavzemaš , ampak ne za vsako ceno. Jaz sem samo svoje mnenje povedal kar se kastracij, sterilizacij in ostalih pohabljanj tiče, ti pa takšen HALO narediš.
Zaenkrat še vedno raje kakega pokončam, kot da jih je potem čez tri leta cel trop nepreskrbljenih in na pol divjih. Kdo pa jim potem zobe in noge lomi kot ne tisti ki jih moti malo mjavkanja pod balkonom par dni na leto in jih potem z zračnimi puškami streljajo in kamenjem obmetavajo.
Mačke bodo preživele tako ali tako pa naj jaz kako na leto pokončam da ne bodo zapuščene ali pa vi ki jih zavestno v njihovo dobro pohabljate in drugi ki jih streljajo ali z kamenjem obmetavajo in tistih ki jih namerno povozijo.
Meni je vsake žal, ampak življenje je kruto ali je tebi prav ali ne. Pobrigajte se raje za ljudi okoli sebe? Tisti denar ki ga pa veterinarjem dajate, zato da pohabijo vaše mačke, pa donirajte ljudem, ki so res pomoči potrebni in jim je težje kot mačkam. Mačkam pa pustite živeti tako kot morajo živeti. Saj so lovci in zato tudi morilci če se postaviš na stran žrtve.
To je moje mnenje pa se ti ali pa vsi istomisleči na glavo postavite. Za tiste živali ki pa so okoli moje hiše pa bom tako poskrbel kot bog zapove, da bodo site in preskrbljene.

Bog je verjetno zapovedal tudi pobijanje nedolžnih ane?

A prašiči ,odojki pa krave,teleta,kokoši,piščanci, zajci in vse druge živali ki jih jemo ali z njihovimi trupli hranimo nedolžne mačke in sebe so pa na svet prišli “KRIVI”, da jih pobijamo?

amore5, a sem kje napisala, da je maček pohabljen zaradi drugih mačk? Daj malo razmišljaj.

Se strinjam, da niso vsi kmetje za v isti koš. To kar pa ti amore pišeš je pa povsem nesmiselno in nesprejemljivo. Pobijanje mladičev je kaznivo dejanje..

New Report

Close