Domače živali in veterina

Odgovarjajo:

alergija ali hormoni???

Default avatar
mi lahko,prosim,kdo obrazloži kakšna je razlika,pri odpadanju dlake zaradi hormonskih motenj in kakšna zaradi alergij.?Kako se to pokaže na psu.

Moji kuži dlaka odpada,vidijo se gola mesta.Bila sem pri veterinarju imam pa občutek,da je v zadregi oz.se mnenja,samih veterinarjev,(kolegov) razlikujejo.
Danes sem dobila krvni izvid,ki je izredno dober..tudi holesterol v mejah normale.
Čakam še na izvide glede delovanja ščitnice oz.hormonske preiskave.

Psička je gola za levim ušesom in po levem boku.Videti pa je,da se redči dlaka tudi na drugi strani.Začetke izpadanja,na katere nisem bila preveč pozorna,sem opazila v avgustu lanskega leta zato menim,da ne more biti alergija,saj je bila vmes zima.

Hranim jo ,izključno,z doma kuhano hrano...piščanec,riž ...dodajala sem
The Missing Link(omega3Basic),uporabljamšampon Save derm(Italija)
Zaradi menstrualnih težav,so ji odstranili jajčnike pred dvemi leti.

Za vsak nasvet bom hvaležna ,saj se približuje poletje in pojma nimam kam in kako z njo če se bo odpadanje dlake nadaljevalo.

Lep pozdrav
Default avatar
Zelo v grobem rečeno je, da pri hormonskih motnjah dlaka izpada simetrično.
Default avatar
hvala ...izpada ji simetrično.
Default avatar
Operi krompir, olupi in skuhaj olupke. S to tekočino umiraj vsake dva dni. Po desetih dneh bodo rezultati. Dlaka bo začela rasti.
Sara je pisal/pisala:
>
> hvala ...izpada ji simetrično.
Default avatar
hel,

lepa hvala.Misliš,da bi taisto"zdravilo" delovalo tudi pri človeških laseh?
Prav zanima me.
Seveda pa se bom dela s krompirjem in mojo kužo lotila jutri.
Zanimivo!

Lp
Default avatar
in moji kuži je zopet pričela rasti dlaka.Zaenkrat vidim samo"kocine" in sem presrečna.Zdravim jo,po nasvetu veterinarja,s tabletami Vobenol in Dermatin.

Moram reči,da je,zadnji,veterinar k kateremu sem se zatekla takoj (po krvnem testu )ugotovil,da je vzrok izpadanja v hormonskih motnjah.

Hvala vsem,ki ste mi odgovorili še posebej pa hvala dr.Zajcu(Trstenjak),ki je kužo zdravil.Pravgotovo bo odslej njen zdravnik.

Lep pozdrav

Moderatorji