Najdi forum

Ruski hrčki

Živjo, ljubitelji živali!

Po novem je moja hčerka postala ponosna “mamica” dvema mladima ruskima hrčkoma. Sprva sva imeli pando hrčka, ki pa je zelo grizel, zato sva ga zemnjali za dve sestrici hrčici. Že kakšno leto imava tudi morskega prašička in verjetno je prehrana in skrb za hrčke podobna. Pa vseeno me skrbi, da jih ne hraniva preveč. Ena hrčica je namreč že večkrat izpljuvala hrano (ne kot bruhanja, mislim da je bila to tista hrana, spravljena v mešičkih), ko smo jo vlačili po rokah. Kako naj vem, koliko hrane potrebujejo??? Kaj pa glede sveže hrane, kaj radi jedo?

Hvala za pomoč in lp!

Hrčki naj jedo tisto zrnje, ki jim je namenjeno in se prodaja zapakirano. Hrček vedno ve koliko hrane potrebuje tako, da se ni treba bati, da bi se prenažirali. Res pa je, da niso vsi enako ješči. Si pa večkrat hrček izpraznjuje vrečke v katere je spravil zaloge hrane. Npr. takrat, ko se giblje, ker ga hrana v vrečkah ovira. Naši hrčki si vedno nabašejo hrano v vrečke potem pa si jo spravijo v hišico v kateri spijo. Običajno je pojedo samo polovico tistega kar si nagrabijo. Ker občasno hrčke spustimo po sedežni garnituri imamo hrano po takem izletu tudi za okrasnimi blazinami…

Pojejo toliko kot potrebujejo, so pa hrcki za razliko od rastlinojedih morskih prasickov vsejedi..Bruhajo pa ne, kvecjemu praznijo svoje male licne vrecke .)

Poglej, hrane jim ne moraš dati preveč! sami pojejo kolikor lahko.
Če te pa zanima, kaj pljuvajo ven…..
za hrčke je dobro, da imjo hišico v kateri je izprazneznejo svoje mešičke.
od sveže hrane pa imajo zelo radi solato, jabolke, lahko tudi narezan ali nariban korenjček…..
adijo!!!!!!!!!!

jas pa mam eno vprašanje. jas zai za božič dobim hrčka in mam dosti vprašanj. kolikokrat moram čistit kletno oz. na kolko časa, koliko hrane potrebuje, če mora imet v hiški kakšno vato al kai? prosim za odgovore že v naprej hvala

a..
Kletko cisti vsak dan po malem(odstrani iztrebke in pomokrene kote kletke, lupine semenk, ovenelo sadje in zelenjavo) in enkrat tedensko temeljito(z vroco vodo).S hrano ne pretiravaj, pol cajne zlicke na dan ali malo manj+sadje in zelenjavo, staro hrano dnevno odstranjuj. V kletko das lahko se nestrte orege in lesnike, da si bo hrcek brusil zobe, ko bo zelel priti do jedra.
Vato v hisko odsvetujem. Kolegici se je v vato zapletla hrckova noga, naredil se je tako tesen vozlicek, da vate ni mogla odstranit z nogice. Nogico je moral veterinar amputirati, ker se je vata cisto zazrla v kozo.

Hi mene zanima ce mi lahko kdo pove s kom lahko krizam ruskega hrcka?

lp!
[email protected]

z tistim ki se razumeta

27 je 8 plus devet=) ke še te nej tu napišem?????????????????????????????????

ni res! pazit moreš glede hrane saj sse ti lahko ful zredi…prporocam pa zelenjavo !!

mislim da lahko čistiš kletko tudi nkrat na mesec, vsaj meni je brat tako rekel, in jaz torej tako delam… ampak gnilo sadje itd. je pa treba redno odstranjevati. če ima vodo zelo blizu hrane, je treba paziti, da se hrana ne zmoči (namočeno vrzi v smeti) hrčki jejo semena, ki jih lahko kupiš v trgovini za male živali (posebej za hrčke). glede kletke je treba res zelo paziti, da ne pobegne – to je namreč pritlikava vrsta hrčka, zato lahko pride tudi skozi manjše lukne. Zrastejo do 9 cm (ko se pretegnejo), sicer pa skoraj pol manj. ne vem če je ravno dobro imeti dva hrčka istega spola v isti kletki, ker se lahko stepeta. če živita skupaj že od rojstva, ja morda drugače…

Sporočilo a..:
jas pa mam eno vprašanje. jas zai za božič dobim hrčka in mam dosti vprašanj. kolikokrat moram čistit kletno oz. na kolko časa, koliko hrane potrebuje, če mora imet v hiški kakšno vato al kai? prosim za odgovore že v naprej hvala

hrčki naj imajo steljo (žaganje, namenjeno posebej za hrčke, toaletni papir…) koliko hrane potrebuje sam ve, samo ne smeš mu dati premalo. če je sveža, jo je treba menjati vsak dan, suho pa takrat, ko zmanjka. jaz čistim kletko enkrat na mesec, vendar ni nič narobe, če to delaš pogosteje. je pa res, da je kletka mojega Hummija precej prostorna: pritličje, kjer hodi po tunelih, nadstropje, kjer teče v vrtljivem kolesu in pije, in pa podstrešje, kjer spi in jé. vse skupaj visoko pribl. 65cm in široko pribl. 50 cm

no, mene zanima,ali ga lahko kopam in kako pogosto (hrčka namreč)

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

Hrčkov se NE kopa.

hvala za odgovor.

lp, lovepika

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

ehm, pa še ena stvar glede hrčkove prehrane:

zelo radi imajo sončnična semena, vendar se od njih zredijo, zato naj jih ne dobivajo pogosto.

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

Živjo!
Moja hrčica je ravno skotila tri mladičke.
Nevem kako naj jih negujem. Kaj najraje jedo,kako očistim kletko,kakšno vodo(temperatura vode) potrebujejo,kako naj najudobneje opremim kletko…?
Prosim da mi odgovorite ker si res želim da mi v udobju preživeli.
Že v naprej hava.=)
Lp. Rawr

Živjo!=)
Ravnokar mi je hrčica(vdova^^) skotila tri mladičke.
Nevem kako jim lahko čistim kletko(kam jih za ta čas premaknem),se jih lahko dotikam,kakšno hrano imajo najraje(hrčki),kakšno vodo jim dajem(temperatura vode),kako naj jim opremim kletko da bo čim bolj udobna zanje.
Res sem še neizkušena.Zanima me tudi kako bom ugotovila kakšnega spola so.Kupila sem dve hrčici in se je izkazalo da je bil en samec, pred nekaj dnemi je poginiv =( ..nevem zakaj..
Prosim odpišite mi ker si res želim imeto hrčke,ki bi odraščali v udobnem domu čimdlje.
Že v naprej hvala.
Lp. Zvercaa =)

Mladih hrčkov se ne smeš dotikati, ker jih lahko če to narediš, mama pogrize do smrti. nažalost pa ne vem kdaj so dovolj veliki da se jih dotakneš – mislim pa da okoli 3. tedna starosti. Glede temperature tudi nevem pomagati, ker z mladimi hrčki osebno nimam izkušenj 🙁
kar se tiče čiščenja kletke jih pusti kjer so, očisti pa samo tisti del kletke, kjer jih ni 🙂

oprema hrčkov naj bi vsebovala:
posodico za hrano (seveda ne prazno),
napajalnik (hrčka je treba prej navaditi nanj),
kolo za hrčke (moja Hummy zelo rada teče v njem),
morda malo tunelov (dobijo se v trgovinah za male živali, ne vem pa če v vseh, lahko pa jih narediš
iz tulcev za toaletni papir),
kotiček za spanje (moja ima v tistem prostoru, kjer spi, malo več žaganja kot drugje v kletki),
priporočljivo je, da je kotiček za spanje tudi prostor, kjer ga nihče ne more motiti.

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

hvala za nasvete =)
opremo imam že vso…vendar sem mislila na kakšne priporočljive odejice….
pozdravi svojo Hummy.
lp. Zverca

kar se tiče odejic mislim da niso potrebne.. saj v naravi jih tudi hrčki ne uporabljajo 🙂 bi pa naj bilo dvolj žaganja, da se lahko mladički zakopljejo not..

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

živjo sem ravnokar dobila hrčka od sošolke takoj s je navadil name
me pa zanima če je vata za hrčke res tako nevarna da je raje ne kupim
ps: lepo ravnajte z njimi pa bodo lepo in srečno živeli

New Report

Close