Najdi forum

Moj otrok levičar?

Pozdravljeni!

Prosim vse, ki imajo tak “problem”, da mi svetujejo.

Imam 2 leti starega sinka. Ko je začel sam risati in v roke prijemati žličko, sem opazila, da to večinoma počne z levo roko. (Mimogrede – jaz s tem nimam problemov, saj ga z ničemer ne silim k uporabi “prave” roke). Psihologinja mi je povedala, da se to ne sme, ker vpliva na otrokovo psiho.

Problem pa je fantkov oče, saj ga velikokrat slišim “primi v drugo roko”. Čeprav sem mu že velikokrat povedala naj tega ne počne, misli, da se da to otroku privzgojiti, tako kot vse drugo. Tudi babica, ki ga pazi pravi, da pri njej je z desno roko, vendar pravi, da ga k temu ne sili.
Mislim, da mu je treba dati na izbiro, potem pa se naj sam odloči. Ali kako?!

Rada bi samo kako strokovno potrditev mojega mnenja, da ga pokažem fantu in babici. Če seveda obstaja!?

Hvala vsem, ki mi boste pomagali!

Lep pozdrav!

Vita

draga Vita!

Nisem lih strokovnjak, vendar tudi moj tri letni sin je levičar in se zaradi tega noben ne sekira. Pustimo mu njegovo izbiro. Siljenje k “desni” roki je po moje zastarelo in napačno, sam naj se odloči!

Tudi vsi drugi, ne samo ti morajo upoštevati njegovo odločitev. Zato jim ne dovoli, da ga silijo k uporabi desne roke!!!!!

levičarski pozdrav

saša

Moj sin je približno pri 1 letu in 1/2 imel tako obdobje.Nisem ga silila k ničemer, je pa tudi mene motilo, da je babica vedno rekla v desno primi. Hvala bogu je otrok svojeglav in ni poslušal. Sedaj, eno leto kasneje , pa je stanje tako, da piše, riše…vse z desno, jesti pa začne z desno, ko pa se utrudi naprej je z levo. To me zelo veseli, sj pomeni, da zna biti spreten z obema rokama. Ne sili ga k ničemer, naj se sam odloči. Babici pa povej – no malo se pohecaj, da če bo slučajno levičen, te to nič ne moti, saj je večina doktorjev znanosti in znanstvenikov levičarjev, pa zaradi tega niso nič na slabšem. Poznam pa veliko ljudi, ki pišejo z desno, vse drugo pa delajo z levo, kar se mi tudi ne zdi nič slabega. Jaz na primer, če bi imela desnico v mavcu, sem “mrzla”.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas doma je samo starejši sin desničar, ostali trije pa smo levičarji. Zdravnica mi je rtekla, da je nemogoče, da bo desničar, pa je.
Mislim da pa je tvoj mož malo nazadnjaški. Saj otrok ne bo nič slabši, če bo pisal z levo. Moj dedek je levičar, pa je postal doktor prava. Pusti naj otroka pri miru.
Mogoče se pa sinek še sam ni odločil, s katero roko gre laže.
LP
Katja

tudi naš 3 letnik je levičar. Sicer včasih prime žlico tudi v desno roko, druge stvari pa raje z levo. Sploh več ne gledam kako drži pribor ali barvice. Ko pa brca žogo, jo brcne z levo nogo in to ful močno. A veš kakšna je prednost za fuzbalerje močan prirojen “šut” z levo nogo in potem še naučen z desno. Povej to možu!

Hoj,

sama sem imela dosti podobne probleme. Moj Jan je imel ob rojstvu “nadražen” glavni živec leve roke, tako da sva od prvega dneva dalje hodila na fizioterapijo v Pediatrični. V začetku se je že izkazalo, da je z roko vse v najlepšem redu, vendar smo zadevo preventivno nadaljevali do 11-ih mesecev.
No anyway naš fantič je uporabljal obe roki (izmenično), tako da bi se težko reklo v “katero smer se nagiba”.
OPOZORILO fizioterapevtov in fiziatra pa mi je bilo dano v samem štaru naj otroka pustim da uporablja katerokoli roko, ker je to pogojeno tudi z razvitostjo možganov. Če si levičar je bolj razvita leva stran, če desničar pač desna.

Mogoče bi bilo dobro, da “povabiš” svojo boljšo polovico kdaj k zdravniku in naj on opredeli kako in kaj je. Mogoče to pomaga, da sliši iz “strokovnih ust”.

Pa veliko uspeha ti želim,

Petruška

Tudi naš 27 mesečnik pri jedi ni “izbirčen”. Kamor slučajno gleda žlica na krožniku v tisto roko jo vzame. Z obema mu gre dobro in se ne sekira. Mi pa tudi ne. Ima atija, ki so ga sicer malo priučili v desničarja, a me v badmintonu z lahkoto premaga, ko lahko uporablja obe roki!

Marija

Povej jim, da nismo v srednjem veku, ampak v 21. stoletju in da so časi lova na čarovnice minili!!!
Sem malo ostra, ampak take stvari me pa res razjezijo. Poznam veliko ljudi, ki so levičarji, pa zato ni nič narobe z njimi. Nevem zakaj nekateri vidijo probleme tam kjer jih ni.

LP

Tanja

Otroci, ko so še majhni, rabijo izmenično eno ali drugo roko. Kasneje se že sami odločijo kam spadajo. Ni treba jih siliti, naj jejo z desno roko, ampak ni niti nič narobe, če se jih vpraša, s katero roko raje jejo, ali kako jim gre lažje. Moj otrok ob takem vprašanju v glavnem zamenja v desno roko. Če pa bo levičar, pač bo.

Levičarjev ne moreš kar tako prevzgojiti, niti jih ni potrebno. Zakaj le? Saj ravno tako dobro opravljajo svoje delo z levico, kot desničarji z desnico. In že dolgo velja, da se levičarjev ne prevzgaja. S tem lahko narediš več škode kot koristi. Če je otrok levičar. z desno roko ne bo nikoli pisal tako lepo kot z levo. Pa tudi ostale stvari mu z desnico ne bodo šle tako dobro od rok. Sploh pa je veliko otrok levičarjev v šoli, pa nimajo nikakršnih težav.

Vsem skupaj povej takole!

Znanstveno je dokazano, da so levičarji bolj inteligenti od desničarjev! In to zato, kot je že ena zgoraj omenila), ker tisti del možganov, ki daje impulze za levičarje, skrbi tudi za dojemanje okolja in znanja.

Dojenčki so obojeročni toliko časa, dokler se možgančki še razvijajo. Potem pa ena polovica možganov malo pohiti. Na to, katera polovica možganov se bo hitreje razvijala, ne moremo vplivati!

Nataša

Naš najstarejši sin ima 6 let in je tudi levičar. Ko sva bila pri defektologu zaradi tega ker je bil precej okoren in mu pisanje in risanje ni šlo dobro od rok nama je povedal, da se pri majhnih otrocih približno do tretjega leta ne ve ali bo levičar ali desničar in da je samo za pozdravit če uporablja obe roki. To pomeni boljšo ročno spretnost.
Mene je tudi vedno motilo ko so ga popravljali da naj da žlico, svinčnik v drugo roko pa se je sin kar sam znašel in vsakemu povedal, da lažje riše, je z levo kakor z desno pa so se naveličali ga popravljat in ga sprejeli. Tako sedaj pri ostalih otrocih nimamo več težav če pač igračo drži v levi namesto v desni.

Sicer je tole izven teme, pa vendar.
Draga saša**, prosim, če spremeniš svoj nick, ker jaz svojega uporabljam že precej časa in me forumovke poznajo pod tem nickom.

Lepo prosim!

lp, Saša**

Jaz nimam nič proti levičarjem. Kar je naredila narava je pač naredila in je čisto vseeno ali si levičar ali desničar. Mi je pa zelo hudo, ker mojega nečaka, ki piše z levico in hkrati briše za seboj (beri umazane roke) kličejo zaradi tega PACKALO.
Res, da se že prodajajo nalivna peresa za levičarje, ampak kljub temu so rokice levičarjev bolj popackane.
Moj mož je tudi levičar in sam trdi, da je zelo vesel, da se je navadil pisati z desno roko, vse ostalo pa počne z levico (zna tudi pisati) in da če bi bil kateri od otrok levičar, bi se potrudil, da bi pisal z desno rokico.
Mogoče razmišlja narobe, meni pa se to ne zdi tako grozno.

New Report

Close