Najdi forum

Papiga nimfa

Lepo pozdravljeni, prosila bi vas za pomoč.
In sicer smo ujeli nimfo, nekomu je ušla pa smo jo mi obdržali (saj sem spraševala vse okrog če jo kdo pogreša). No skratka jaz popolnoma nič ne vem o teh ptičkih. Ali mi lahko malo opišete kako se ti ptički obnašajo, ali moram kaj posebnega vedeti,…. skratka PROSIM za čim več informacij.
HVALA!!!

Jaz sem pa slišala po radiju, da jo nekdo pogreša. Samo zdaj ne vem kateri radio je bil.
Mogoče jo res iščejo. Daj na radio.

LP

Nimfi kupi čim večjo kletko. Jaz imam papigo, tudi jaz sem jo ujela in se ni nihče oglasil, a od prej vem, da je treba menjati vodo vsak dan, hrano skoraj vsak dan, papige obožujejo tudi igrače (ogledala, plastične papige…), še posebej jim jih privoščite, če bo sama, in so vesele, če se z njimi ukvarjamo in pogovarjamo. Vsak dan privošči papigi solato ali kako drugo zelenjavo oziroma sadje in če se rada kopa, tudi posodo z vodo (ne preveč globoko); jaz dam vanjo še list solate. Če gre nimfa rada iz kletke, se lahko kopa zunaj, kopel pa ji privošči na vsake toliko časa. Nimfe se lahko naučijo tudi nekaj besed, zato kar na delo. V trgovini prodajajo za nimfe večja zrna kot za skobčevke. Poglej si še kaj na strani
http://www.parrotmag.com/buyers_guide.htm in http://www.geocities.com/makolus/nimfe.html pa še http://www.geocities.com/spacesaso/Nimfice.html.

Veliko sreče pri nimfi!

nova
Uredništvo priporoča

Nimfa rabi hrano za srednje velike papige, sipino kost, kakšen mineralni kamen, kakšen priboljšek v obliki zrn na palčki, bar v klasju, vitaminčke za v vodo in VELIKO MERO LJUBEZNI. Meni se zdi najkvalitetnejša hrana in priboljški za ptičke od proizvajalca VITAKRAFT. Vitakraft ima res pestro izbiro vsega živega.

Veliko veselja!

Ja moja papiga ima zdaj veliko kletko, hrano za srednje papige – ampak noče velikih semen jest, zgleda da so jo prej narobe prehranjevali, palčko s semeni, nad katero je navdušena, palčke na katerih stoji, plastično papigo,… skratka ji ni nič hudega. Pozanimala sem se in je menda samček. Koliko je star ne vem. Kupila sem še eno razpršilo, ker je imela kot prhlaj na krilih in ji ful paše ko jo poškropim. Zdaj ni več toliko prestrašena kot je bila na začetku. Ko jo ogovarjaš se začne pogovarjat s tabo – seveda v ptičjem jeziku 🙂
Ful veliko je na tleh kletke na pesku in tam pleše svoje bojne plese. Ne vem kaj mu to dogaja.
FUL JE CORTKAN!!!
Ponoči je zaenkrat še tiho in mu kletke nič ne pokrivam, kaj vi mu jo in s čim in kakšne barve je to pregrinjalo.
Ne pusti se še nič prijemati, upam da se bo navadila!
Včeraj mi je zazvonil gsm zraven nje in je iz najvišje palčke dol padla, tolk se je revček ustrašil!!!
Ali imate še kakšne predloge in HVALA za že vse povedano!!!!!

Jaz papige nič ne pokrivam, imam tako naravno uro :).Mislim pa, da nekateri pokrivajo papige, da jih morda ne bi motili zvečer, ker gredo prej spat, in pa zato, da ne bi bile preveč glasne zjutraj. Glede peska na tleh kletke sem prebrala, da ni tako dober, ker se v njem lahko začnejo nabirati zajedalci, zato naj bi bil boljši časopis, ampak mi smo imeli velikokrat pesek, pa se ni zgodilo nič hudega. Tudi moja skobčevka se me kdaj še zelo boji, ko ji ponudim roko, da bi skočila nanjo, ven sploh noče. Papige zelo rade jedo iz ust, kar pa ni priporočljivo, da ne dobijo česa od človeka. Nekje je pisalo, da ko ujameš papigo, lahko traja tudi več mesecev, da se bo vsega navadila in ti zaupala. Jaz jo imam sedaj tri mesece, še vedno je nezaupljiva do rok, ampak ko pridem zjutraj k njej, me že lepo pozdravlja in se pogovarja. Moraš biti nežna in se z njo nežno pogovarjati. In ne pozabi ji dati tudi sadja in zelenjave.

Vidiš jaz sem pa slišala da ravno časopisa ne smem dajati ker je tiskarska barva zelo strupena za njih. Pesek je pa zato dober ker je papagaj kot kura, ful rad brska po tleh.
Hvala in uživaj s tvojim papagajčkom!

Namesto časopisnega papirja lahko uporabljaš navaden bel papir za printanje. Jaz sem za svoje ptičke uporabljala neskončen papir, ki sem ga izprosila v kakšni firmi, ki ga je uporabljala za računalniški izpis. Menjaš ga pa tako pogosto kot časopisni papir. Tudi pesek (kupljen za ptice, ne kar katerikoli) je pa tudi precej učinkovit. Moji ptički (skobčevke) so imeli vedno pol kletke prekite s peskom pol pa s papirjem in so uživali sto na uro. Pesek sem menjavala vsak drug ali tretji dan. lp

tudi jaz sem par mesecev nazaj našla nimfo in ker se nihče ni oglasil, je frajer ostal pri nas…
velikih semen tudi ne je, pa tudi nad zelenjavo in sadjem ni preveč navdušen – razen če je na mojem krožniku.
dajem mu pa časopisni papir, ki ga ne grize, ko je pa izven kletke zgrize vse papirnato kar vidi (tud seminarsko za fax mi je že zgrizel).
Kaj mu paše in kaj ne, boš verjetno najhitreje sama ugotovila; bolj važno je to, da mu ne daješ napačnih stvari za poskušat…
Pri mojem je težko, ker je nor na sir, pa povsod berem, da ne smejo jesti sira in kruha.
Napadov na kavo sem ga pa odvadila tako, da sem mu pustila enkrat, da jo je malo spil – od takrat je mir 🙂
Jaz ga pokrivam, ker hodimo pozno spat in začne pihat, že če samo stopiš v isti prostor po deseti uri (brez luči).
Če je navajen biti zunaj, se pripravi na drekce… jaz sem kupila kar domestos robčke in sproti brišem 🙂
Ja.. pa eno piskajočo žogico ima nad katero je navdušen – če mu piskam z njo, se mu zmeša; samo malo ga matra, ker sam ni dost težek, da bi s skakanjem po njej lahko piskal…
pa pazi, da ga nimaš kje na prepihu…

No včeraj sem mojo papigo prvič spustila ven, zdaj jo imam en teden in se mi zdi da ji je bilo kar všeč. Upoštevala sem vaše nasvete glede vsega in sem vam zelo hvaležna! Sadja in zelenjave tudi povoha ne, jaz sem pa tudi brez idej kaj vse naj ji še dam. Nekdo je omenjal sir… Ful se z njo pogovarjam pa tko lepo in imam občutek da se me kar malo boji. Na roko ni šans da bi mi šla. Kaj ste vi počeli da se vas je ptiček navadil, naj še enkrat omenim da smo jo ujeli doma in ne vem kje je bila prej in česa je vajena. Koliko časa to kaj traja?
Hvala hvala hvala!

Ej, v specializiranih trgovinah in v Semenarni imaš “miljon” vrst priboljškov in hran za tvojo nimfo. Poišči VITAKRAFT-ove artikle. So res full kvalitetni. Pa v Intersparu imajo tudi malenkost.

Ja to imam že vse doma, jaz bi ga rada še s čim pocerkljala. Pa me zanima s čim ga vi cerkljate. Rada bi ga malo razvadila……
Želim vam lep sončen dan 🙂

HEeeeeelp!!!Prosim vas za pomoč. Kuppila sem papagaja Kekota in par dni po tem še samičko Bello.Bila sta zelo pridna.Ampak Keko je začel gristi in newem kaj naj naredim, da ga odvadim. Pa tudi newem kako naj ga privadim, da bo lahko bil po hiši. (Zdej ga imamo v kletki).

Proooooooosim za pomoč!!!

LP Teya

Teya, očitno si kupila papagaja v trgovini?

Izgleda, da tvoj papagaj do sedaj ni bil socializiran. To pomeni, da ga bo potrebno počasi navaditi na človeka, da človek ni nobena nevarnost. Grize zato ker ga je strah.

Trenutno jo ne izpuščaj iz kletke po celi hiši, ampak v eni sobi, ki je dovolj varna za to (fino je, če v njej ni velikih ogledal, omar za katere bi lahko padla itd.). Vsekakor ju imej pri tem pod nadzorom. Odpri jima kletko in jima pusti čas, da sama prideta ven in se počasi razgledata.

K njima pristopaj mirno, ne skušaj ju prijeti v roko, ampak ponudi samo prst. Če papagaj prevež grize, lahko pričneš z dovolj široko leseno palčko ali svinčnikom, na katerega ju najprej naučiš stopiti. Na takšen način ju potem tudi spraviš v kletko.

Moraš pa računati, da boš potrebovala kar nekaj časa, da pri njima vzpostaviš zaupanje.

Hvala za vašo pomoč!!!Res mi je pomagalo in zdi se mi da se vse izbolšuje. Papiga ne grize več in kadar je slabe volje jo pustim na miru. Zelo sem že nestrpna kdaj mi bosta prišli na prst.

Samo še nekaj vas bi uprašala. Zdaj jim dajam palčko, da hodita gor. Kdaj stopita kdaj pa ne.In velikokrat preden stopita gor jo pogrizeta. Me pa malo skrbi, ko jim bom dala prst da me bosta pogrizla. Sej bi potrpela a vseeno nočem imet pogrizenih rok.

A imate kakšen dober nasvet???

Thx

mi imamo tri nimfice in odprto kletko nonstop. enostavno samec ne prenese da so vratca zaprta in tolka časa z klunom šari okrog vratc da se te odprejo. pa so full pridni, ponoči se ne derejo, podnevi se večinoma držijo kletke, palzijo not in ven. hrana je nastavljenja izključno v kletki. kopalnice se bojijo. od zelenjave jejo le solato. od semen pa kakor kdaj. velika semena so tudi naši metelai ven, pol so pa nam povedali da jim dajemo preveč bara, da naj bo bar le za posladek 1x tedensko.

ogledalca in razne plastične ptičke niso priporočene če želiš nimfico navadi na svojo bližino, d ati prileti na roko, ker se v tem primeru potem ukvarja z plastično ptico in podobo v ogledalu, kot če jih je več. npr. naši trije se najbrž nikoli ne bodo pustili ljubkovat, saj so trije in se tako ukvarjajo med seboj nimajo potrebe po človekovi bližni , razen seveda ko nijm paše. med tem ko če je le eden pol mu je dolg čas in išče tvojo pozornost. in no dva od naših govorita, tudi smiselne stvake, vendar ne ne odgovrajata na vprašanja kot to zgleda v TV filmih, smiselni so le v smislu kako povezujejo besede sicer pa niti približno.

pa veliko veselja z vašo ptičko.

Re: Papiga nimfa
Napisal: ju3
Datum: 09.02.2009 16:56

mi imamo tri nimfice in odprto kletko nonstop. enostavno samec ne prenese da so vratca zaprta in tolka časa z klunom šari okrog vratc da se te odprejo. pa so full pridni, ponoči se ne derejo, podnevi se večinoma držijo kletke, palzijo not in ven. hrana je nastavljenja izključno v kletki. kopalnice se bojijo. od zelenjave jejo le solato. od semen pa kakor kdaj. velika semena so tudi naši metelai ven, pol so pa nam povedali da jim dajemo preveč bara, da naj bo bar le za posladek 1x tedensko.

ogledalca in razne plastične ptičke niso priporočene če želiš nimfico navadi na svojo bližino, d ati prileti na roko, ker se v tem primeru potem ukvarja z plastično ptico in podobo v ogledalu, kot če jih je več. npr. naši trije se najbrž nikoli ne bodo pustili ljubkovat, saj so trije in se tako ukvarjajo med seboj nimajo potrebe po človekovi bližni , razen seveda ko nijm paše. med tem ko če je le eden pol mu je dolg čas in išče tvojo pozornost. in no dva od naših govorita, tudi smiselne stvake, vendar ne ne odgovrajata na vprašanja kot to zgleda v TV filmih, smiselni so le v smislu kako povezujejo besede sicer pa niti približno.

pa veliko veselja z vašo ptičko.

-a ste že od začetka imeli odprto kletko?
– Jaz Kekota privajam na mojo roko, a me noče niti povohat.Verjetno zaradi tega ker ima družbo. (Papigo Bello.)
– A imate še kakšen nasvet kako mi bo prišel na roko in me ne bo grizu ali kaj podobnega???

Hvalllla!!!!

LP Teya

prvi mesec ne, pol smo ga tako spuščali ven, da smo odprli zjutraj kletko in ko je šel prvič noter nazaj zaprli, tolk da bi se navadil da je treba tudi nazaj spat noter. pol pa si jo je naš samček odprl sredi noči in ker je zaropotalo je bila cela bajta skupaj z pticami vluftu. in smo se odločili da naj ostaja odprta. no sedaj če se zvečer spokajo vsi noter jo zapremo pa je ne odpira več. ma to je kar redko.

kako navadit na roko, ne vem, bi rada vedela tudi jaz. da ugriznejo je res, ma se je treba na to psihično pripravit, prijet tako da ne more ugriznit, vsaj ne na najbolj bolečem mestu in če že ugrizne se ne zadret da ga ne ustrašte. mi pa naše primemo tako, da če nam seveda uspe, ko je kje na tleh in vidiš da je utrujena, jo pokrjemo z pleničko in jo pol dvignemo. no ja pod pleničko običajno piha kot mačka, ma dokler ima glavo pokrito se ne brani. ma to nardimo izjemoma, če vidim da gre med rože ali kam kjer se ne znajde in jo potem odnesem nazaj na znano, njapogosteje na kletko.
pri nas je tako, če bo eden priletel bosta tudi druga dva, ker enostavno ponavljajo eden za drugim, kdaj bo to pa ne vem. s epa ko se odločijo d abodo letali zaganjajo čist blizu da te tudi z perutko udarijo, najraje okorg glave. po moje je to za njih igra.

je pa tako če kupiš ročno hranjeno ptico, je ta že navajena na roko in se tudi pusti prijet in prileti sama, ma v trgovinah takih ptic nimajo najpogosteje.

Rumeno nimfo z rdečimi lički so pred časom iskali po Ljubljani s plakati in sliko, mislim da so bili iz Fužin, če bom našla dam kontakt oz če imate rumeno nimfo z rdečimi lički?

lep pozdrav jst bi nekaj vprašal kaj naj naredim z mojo nimfo da bo bla boljdebela ker jezdaj čist presušena npr vitamine ali kaj takega

New Report

Close