Motnje hranjenja

Odgovarjajo: Ana Ziherl, dipl. soc. del.

Neprijetni občutki v želodcu

Default avatar
Lep pozdrav,
Pred kakima letoma so se pojavili neprijetni občutki v želodcu. Zelo pogosto me peče, pojavlja se občutek polnosti, velikokrat nimam apetita in se moram dobesedno prisiliti, da zaradi zdravja vsaj kaj malega spravim vase. Če močno pritisnem na želodec, zlasti na vrhu (pod žličko?) občutim čuden pritisk. Želodec me sicer ne boli, zgolj peče - moti me občutek polnosti. Bila sem pri zdravnici, ki je sklepala, da bi imela probleme z zgago oz. povišano količino kisline. Lahko bi bil problem tudi v prehrani, ker obiskujem gimnazijo (stara sem 18 let) in sem konstantno pod stresom. Predpisala mi je Ultop, ki naj bi ga jemala, a ga nisem. Kaj je po vašem mnenju vzrok želodčnih težav, naj pričnem z jemanjem Ultopa ali ponovno obiščem zdravnika?

Najlepša hvala za odgovor!
Default avatar
Najverjetneje gre za tezave povezane s povecanim izlocanjem zelodcne kisline. Ce si imela pred zdravili zadrzek, se lahko o tem ponovno pogovoris s svojim zdravnikom, ki ti jih je predpisal. Ce tezave vztrajajo je smiselno nekaj storiti. Poskusas lahko najprej z obcasnim jemanjem Rupuruta ali podobnega zdravila, ce bodo bolecine vztrajale, se pogovori s svojim zdravnikom.

Moderatorji

Ana Ziherl , dipl. soc. del.
Ana Z.