Najdi forum

TRIGGER POINT

V predelu desnega stegna oziroma mišice vastus lateralis oziroma kite,ki poteka od kolena do medenice imam kontrakcije t.i. trigger pointe, kar mi povzroča bolečino v desnem stegnu že kar nekaj časa.Opravil sem tudi krvne preiskave SR in RF sta v mejah normale. Zanima me ali je za odpravo teh točk zadosti stretching ali je potrebna še kakšna manualna terapija?

Pozdravljen Mac!

Za omenjeno težavo je najuspešnejša fizioterapevtska metoda, ki se imenuje “trigger point terapija”, ki sprosti trigger točke tudi v globini.

Dobro/pravilno raztegovanje bo vozličke vsekakor preprečilo. Problem po raznih fizičnih opravilih(treningih) je, da se ponavadi ne raztegujemo dovolj dolgo prav-tako pa se ne ohlajamo tako kot bi bilo potrebno. Ročne terapije so v veliko podporo še posebej kadar raztegovanje ne zaleže (iz kakršnih koli razlogov)

Logična posledica so potem razne bolečine utrujene mišice ter vozlički… našlo pa bi se še kaj hujšega, odvisno od tega kako se raztegujemo in ogrevamo pred in po naših vsakodnevnih aktivnostih.

V kolikor se problemi ponavljajo je vsekakor priporočljivo dodajati prečiščevalne/sproščevalne tretmaje celemu telesu (zaradi lažje obnove) in ne samo problematičnemu delu

New Report

Close