Najdi forum

En lep pozdrav
Moj sin ima hudo luskavico po glavi in delno po obrazu. Ali ima kdo od staršev kaken nasvet kaj bi pomagalo? Zdravnik je predpisal mazilo, vendar roko na srce ne pomaga dosti.Slišala sem, da je v Moravskih toplicah nek bazen z nafto(?), ki zelo dobro deluje na luskavico.Ali je že kdo bil? Kaj naj naredimo, da bo pomagalo? Vem, da ni ozdravljiva, pa vendar.

Pozdravljena!

Ker ne vem, koliko je star tvoj sin, najbrž nasvet ne bo na mestu, pa vseeno. Moj oče ima luskavico, sicer zelo omejeno le na predel lasišča in komolca, vendar je za lase in lasišče kar nekaj časa uporabljal šampon Oronazol, ki pa je sicer kot medicinski šampon zelo močan, zato ga je kasneje zamenjal za Guhl rožmarin. Stane okrog 1000 SIT. Ker je luskavica neozdravljiva, je bolje predvsem misliti na njeno zaviranje in omejevanje, in sicer:
– naj popije veliko tekočine, najbolje vode (koža jo zadnja dobi, zato ji ne sme primanjkovati vlage)
– da lasišče masirata z losijoni, ki imajo izvlečke rožmarina – vse na bazi rožmarina deluje dobro, ker pomirja (lahko prekuhata rožmarinov čaj in z njegovo vodo masirata)
– pomaga tudi morska voda – morje za z luskavico obolelilmi je baje najboljše na Lošinju (ozračje naj bi imelo pravo mero joda, če prav vem).
– posebne blatne kopeli so še posebej zadnje čase poudarjene kot blagodejne
– v lekarnah pa se sedaj poleg priznane kolekcije Vichy dobi tudi kolekcija Avene, ki ima posebej za kožo z luskavico prilagojene kreme in preparate. Baje so odlični in zelo balgodejni. Cenovni razred krem za obraz pa je med 3.000 in 5.000 SIT.

Najpomembenje pa je, da luskavica ne glede na to, da je trajna, doživlja svoje vzpone in padce v izbruhih, le-ti pa so vezani na psihofizično stanje.

Torej čim manj sekiranja, izogibajte se kakršnimkoli stresom, tudi v družini, ne samo sin, čimveč naj se ukvarja s športom itd. Notranje zadovoljstvo dela čudeže.
Ker govorim zgolj iz izkušenj svojega očeta, ki jo ima že od 18. leta, morda ni vse navedeno po predpsih, je pa preizkušeno in drži.

Pa veliko uspehov,

Doris

Na internetu piše precej o luskavici, predvsem na yahooju, pa tudi pri nas nekaj.
Preberi kaj so napisali pri popovih zdravnikih (dermatologinja).

Veliko sreče.
Tanja**

P.S.
Moja kolegica se hodi nekam obsevat z uv žarki.Baje pomaga.

Jaz imam luskavico že sedemnajst let. V Moravskih toplicah sem bila, saj so prav specializirani za blaženje težav povezanih z luskavico. Otrokov dermatolog naj mu napiše napotnico za zdravilišče. Predvidevam, da še ni bil. Meni osebno za mazanje po lasišču najbolj pomaga BELOSALIC lation, za po obrazu pa priporočam kakšeno salicilno mazilo, da gredo hitreje plaki stran, kasneje se vzdržuje ali z ognjičevo kremo ali s kremo ameriškega slamnika.
Poskusita!
Lep pozdrav

Menda ima dobro zdravilo Biofarma. Pokliči 05-37-79-081.

ŽIVIJO,

upokojenemu kolegu iz službe,ki je vrsto let imel probleme z luskavico, se je pred parimi leti čudežno popravilo. Prisega na Moravske toplice in Fidiko encim Q 10 rablete, ki se dobijo v lekarni. Upam da sem napisala prav. Odkar je te tablete, se mu je luskavica zelo pozdravila. Upam, da sem pomagala.

Je morda že kdo slišal za zdravljenje luskavice s posebnimi ribicami, ki izvirajo iz nekih toplic v Turčiji in se hranijo samo z odmrlo kožo. Zadeva je baje zelo popularna v Nemčiji, pri nas pa jo uvaja neka terapevtka (mislim da iz okolice Kranja). Ime sem žal pozabila je bil pa članek o tem objavljen v zadnjih štirinajstih dneh do treh tednih v enem od naših časopisov (mogoče v ONI). Če je še kdo to bral naj prosim pomaga z bolj natančnimi podatki.

lp, tinca

Zelo ublaži luskavico justava sol mrtvega morja – VIVISAL, v kombinaciji s kremo T3.

Žal je ne ozdravi, jo pa umiri.

Za lasišče pa imajo šampon mrtvega morja če je luskavica zelo huda, drugače pa šampon T3 – naravni antibiotk .

na netu imate števiko za naročanje 041 446-807

New Report

Close