Najdi forum

operacija žolčnika

Pozdrav!
Mene pa zanima, če ima katera oz. kateri kakršne koli izkušnje ob operaciji žolčnika – kirurška odstranitev. Kako dolgo traja okrevanje in kdaj je človek spet sposoben opravljati vsa dela, dvigovati otroka (eno leto) ipd. Hvala!
Lahko noč! Arja

draga Arja!
pri nas žolčnike v glavnem operirajo laparoskopsko. to pomeni, da naredijo 3 čisto majhne reze, ne da ti prerežejo cel trebuh. Za okrevanje je to veliko ugodnejše, saj poteka stvar bistveno hitreje. mislim, da tudi hospitalizacija ni dolga (okoli 3 dni- sam ne me držat za besedo).
Po mojem ne bo kakšnih večjih težav.
lp minka

Živjo Arja.

Moj mama je bila pred enim letom oprirana, odstranili so ji žolčne kamne.Operiali so jo laporoskopsko. Priporočali so ji, da nekaj časa ne dviguje težkih stvari. Ob dvigovanju otroka boš morala biti zelo previdna in bolj počivati, ker vseeno gre za operacijo!.
Operirali so jo v zasebni kliniki v Rožni dolini v Ljubljani, kjer imajo za posege žolčnika koncesijo (vsaj imeli so pred enim letom). Tudi čakalna doba je krajša. Tam je zelo lepo, v sobi sta dve pacientki, imata svoj televizor, vsaka svoj telefon in svojo kopalnico. Tudi osebje je super, bolj oseben pristop. Če je vse v redu (pritisk, nimaš vročine) greš približno po treh dneh domov.
lep dan saša

nova
Uredništvo priporoča

Hojla!

Jaz sem bila operirana zaradi žolčnih kamnov pred štirimi leti (laparoskopsko = tri luknjice). Malo sem že pozabila, kako točno je bilo, sploh pa takrat še nisem imela otrok in ti nebi znala odgovoriti, kako je z dvigovanjem. Če pa se prav spomnim, so me opozorili, naj nekaj časa ne dvigujem težkih predmetov. Mislim, da sem bila po operaciji dva tedna na bolniški. Sicer sem operacijo zelo dobro prenesla. Res je sicer takoj po operaciji nekoliko zoprno vstajanje (ko se napenjajo trebušne mišice), zato je lažje vstajati v bočnem položaju. Sicer pa nisem potrebovala nobenih tablet proti bolečinam zaradi samih rezov. So me pa grozno bolela RAMENA!! Tudi znanka je tožila zaradi bolečin v ramah. Zakaj ramena? Nimam pojma! Bog ve, kaj delajo s tabo med operacijo.

Pa srečno!

New Report

Close