Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina posledice hujsanja

posledice hujsanja

Pozdravljeni!
Kot veste je novo leto zelo pogosto čas, ko se ljudje lotimo hujsanja. Tudi jaz sem se odločila, da končno nekaj naredim zase in sem se 1.1. lotila hujsanja. Kar precej striktnega (zajtrk: 2dcl mleka, malica: jabolko, kosilo: juha, solata, hrenovka, malica: jogurt, večerja: malo skute ali jajce)…v dveh dneh sem izgubla skoraj 2 kg…vem da predvsem vode, saj drugega ne moreš izgubiti tako hitro….ampak dogaja se mi, da mi srce zelo hitro zbija in preskakuje…kot nekaksna aritmija. Ali je to lahko zaradi tako radikalne dijete…ali samo za to, ker je za organizem to šok. Ne vem ali naj nadaljujem z dijeto ali naj jo malo popravim…in pojem več…..Hvala za nasvet
Naty

Spoštovani!

Dokler ne boste skuhjšali 15 do 20 kg v dveh mesecih se s srcem ne bo še nič dogajalo. Preskakuje zaradi vznemirjenost ali drugih razlogov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni,

mene pa zanima naslednje: imam veliko kg preveč (119 pri višini 163 cm, 21 let) in sem se odločila, da začnem hujšat. Nameravam hujšat z dieto, ki sem jo pred leti dobila v bolnišnici (redukcijska 1200 kcal) in z njo shujšala 25 kg (na 65 kg), vendar sem se spet zredila in v nekaj letih prišla do sedanje teže. Vendar se mi zdi, če bi se sedaj striktno držala te diete, bi shujšala okoli 15 kg v prvih dveh mesecih. Kako naj hujšam, da ne bi bilo kaj narobe z zdravjem? Ker mi je najtežje začeti, bi želela (da me nekdo kontrolira) vsaj prvih nekaj mesecev npr. vsaka dva tedna hoditi na tehtanje k osebni zdravnici. Nameravam tudi začeti kolesariti na sobnem kolesu, pa kakšni trebušnjaki. Kdaj lahko začnem teči, da ne bi preveč trpeli sklepi? Zaradi toliko kg sem v hudi depresiji, kar me ovira pri študiju, v vsakdanjem življenju, ali naj grem k psihologu ali k psihiatru?

Opravičujem se Vam za toliko vprašanj, vendar mi boste z odgovori zelo pomagali.
Hvala za Vaš odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Predvsem zaradi sklepov ste se pravilno odločili, pa tudi zaradi samozavesti. V vaših letih zaradi zmernega teka sklepi ne bodo tako zelo trpeli, da bi se morali teku odpovedati. Izogibajte se predvsem trdih podlag, npr. asfalta, betona…, da si ne nakopljete vnetja kit na stopalu ali kolenu. Posebnih zdravstvenih zapletov zaradi hujšanja v vaši starosti in glede na to, da imate že izkušnje ne pričakujte.

Bistven je manjši vnos energije, kar pa dobro poznate. Želim vam, da uspete in nam o tem poročate. Če ne boste utegnili hoditi k zdravnici, pa hujšajte na forumu pred internetno javnostjo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close