Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Ustni zadah

Ustni zadah

Pozdravljeni gospod doktor!

Mene pa zanima sledeče. Kako lahko odkrijem pri sebi, kdaj imam slab ustni zadah. Pravijo da se človek sam sebe ne voha. Imam urejeno ustno higieno. Izogima se česnu in čebuli, ki povzročata neprijetni zadah.

Lahko bi se reklo, da sem že malo paranojičen glede tega. Torej prosim če mi svetujete kdaj človeku lahko smrdi iz ust, kot nekateri pravijo.

Slišal sem tudi že za fiziološki ustni zadah, recimo zjutraj.

Hvala lepa za odgovor.

Spoštovani!

Z ustnim zadahom je kar nekaj težav. Še največja je ta, da ima nekdo občutek, da ima stalno ustni zadah. Poiščite odgovore na strani http://sizif.mf.uni-lj.si/~dasa/sok/, kjer boste našli tudi naslov strokovnjaka, ki se ukvarja s tem problemom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

priporočam da si kupite strgalo za jezik, kajti ne smrdi iz zob temveč iz jezika, kajti okoli brbončic ostajajo zelo mali delci hrane, ki ga bakterije razkrajajo, stranski produkti pa smrdijo

lep pozdrav
Sony

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Mene v bistvu samo zanima, kako lahko ugotovim pri sebi kdaj imam ustni zadah. Kako se ga sploh vonja. Mogoče sploh nimam ustnega zadaha. Po čem naj bi bil vonj.

Hvala

Spoštovani!

Občutek lastnega vonja je varljiv. Zanesljivo je le merjenje s psoebnimi testnimi lističi, ki zaznajo prisotnost aromatskih spojin.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close