Najdi forum

Kaj berete?

Mene pa zanima katere revije (pa ne mislim na tiste starševske) berete. Čeprav se na našem trgu pojavljajo vedno nove, ni prav nobene, ki bi mi bila pisana na kožo. Še najbolj mi je všeč Glamur oz. zdaj Gloss.
Katere revije berete ve?
In, če vam ni odveč napisati tudi katero knjigo trenutno prebirate. Sama sem se zopet spopadla z Antičnimi pravljicami, tako za spremembo.

Kaprica mi je še kar všeč, sicer so pa v vseh teh revijah prbl. enaki članki. Trenutno berem Alamuta, prej sem pa Jadrana Krta, ki pije kapučino :-)))

Trenutno se spopadam z navodili za uporabo Svitovega avtomobilčka na daljinsko vodenje, ki se ne pusti vodit’, ob postelji pa me čaka Lepota, posvečena bodočim mamicam (čeprav nisem med njimi in ni mi všeč), vsake toliko prebiram Cosmo, a ga ne kupujem, se mi ne zdi tolk u redu, Nova je na mizi v službi in tam tudi ostaja… kaj pa vem, še najraje berem tale forum.
Knjiga? Hja, trenutno sem pri Ostržku. Ta teden moram nujno v knjižnico, kar dolgo je že odkar sem brala kaj konkretno odraslega. Sem pa ponovno prebrala zelo dober triler Kobra avtorja Richarda Prestona, priporočam, če imate dober
želodec (govori o živčnih in bioloških orožjih).
T.

No jaz samo berem in vse po vrsti;

ta vikend sem zmazala Oporoko in Mojster za dež (Rainmaker mi je mnogo bolj všeč) od Grishama, ene tri romantične od Amande Quick, včeraj sem začela z Izbrano slovensko erotično prozo (ta mi pa glih ne sede…), kadar pa sem ekstremno slabe volje pa grem v originalu počekirat če ima Mr. Darcy še vedno rad Lizzy (Pride and Predjuce), za lahko noč pa zdej berem Medvedka Pu-ja.
Revije: cel kup vrtnarskih in kuharskih, od dnevnega časopisja vsak dan prečekiram Delo in Dnevnik, pa Finance. Ostale revije, ki bi jih sicer rada kdaj pa kdaj prebrala, pa prelistam v knjižnici, sicer bi bankrotirala. AJA, pa Fitpregnancy in O magazin sem tudi kupila, me je matral firbec.

Tudi jaz moram v knjižnico, samo me zelo jezi, ker zadnje čase rezerviram proste izvode potem pa pridem v knjižnico, pa knjiga skrivnostne izigine iz polic. Obup!

Jagoda

Jaz sem se ravno včeraj pregrizla čez knjigo Umberta Ecca – Ime rože. Sem jo brala že pred leti, pa tudi film sem gledala, ampak jo še vedno rada vzamem v roke. Drugače pa Agatha Christie, Mary Higgins Clark …

LP, IrenaK

Jaz revije berem bolj redko, ko pa jih je tu Zdravje, Jana in Anja. Tako za sprostitev.
Glede knjig pa je tako, ko sem bila še mlajša sem veliko brala, sedaj ne več. Berem edino hčerki pravljice.

če še nisi preberi od Marlo Morgan IMENOVALI SO JO DVOJE SRC.
Imeti pa moraš malo sreče, da jo sploh dobiš, ker jo v knjižnici na police sploh ne postavijo.

Od časopisov in revij redno berem Delo (z vsemi priveski, zlasti Sobotno prilogo) in Mladino, pa Economista. Včasih kupim Ampak, včasih Vivo, kdaj tudi Modno Jano, pa sem potem vedno jezna nase, ker je tako zanič. Tu pa tam si privoščim kakšen hrvaški ženski časopis, ker je boljša izbira (pa ne Cosmo!), na dopustu pa Marie Claire, Vogue itd. Slovenski Cosmo je zame tak podn, da ga sploh v roke več ne vzamem, niti pri frizerju.

Sem pa pravi knjigožer, čeprav se moram zadnje čase precej omejevati, ker ni časa. Trenutno (pred spanjem) berem Mazurko za dva mrtveca (C.J. Cela) – zares odbita knjiga, pa od dalajlame Umetnost življenja (vsak dan malo)… , tako bolj zares pa Half a life (V.S. Naipaul). Velikokrat se vračam k Jane Austin, Prevzetnost in pristranost (v slovenščini) znam na pol na pamet (ja, Jagoda!!!), v izvirniku pa Sense and sensibility, Emma… Obožujem še Erico Jong in Henry-ja Millerja. Kadar se veliko učim in možgančki zabrejkajo, pa pomaga Zgodovina Anglije (Andre Maurois). No ja, bom rajši nehala, se že slinim.

Lp, Ena

Jaz se pa ravno zdaj crkljam z Noel Chatelet, sem prebrala njeno deklico s soncnicami, zdaj pa zensko v rdecem, vam povem, ravno ta pravo branje pred spanjem, takooooo lepo. Sem prišla do tega, da je bolje, da imam vseskozi v rokah knjige kot pa da prekladam tiste revije gor in dol in še tisti dragoceni čas vržem nekam v tri krasne… brez Dela in sobotne seveda ne gre, pa Ampak tudi prelistam in preberem, sicer se pa, kot rečeno, zavestno omejujem (pa še k frizerju ne hodim, tako da sploh nisem na tekočem s trači, ajajajaj, smo zdaj nekajkrat kupili Stop (zaradi osemletnega mulčka, ki ga že zanimajo posterji…) in sem vsaj malce prišla na tekoče… Lahko nocko, irena

Od časopisov Večer, Zdravje, občasno 7D, Vito, Rože in vrt,…
Knjigo pa trenutno Violina od Roka Klopčiča.
Ja, Imenovali so ji dvoje src sem prebrala in jo tudi jaz priporočam vsem, ki je še niste – se res splača!

Od revij imam rada National Geographic in podobne. T.i. “ženskih trač revij” ne prabavljam najbolje, zato se razveselim tudi Delove priloge “Polet”, ki izhaja ob četrtkih. Včasih kupim kakšno nemško revijo za opremljanje stanovanja (Neues Wohnen, Schöner Wohnen itd)
Naročeni smo na Monitor (mož) in Otrok in družina (jaz).

Ravno pa sem prebrala knjigo “Deklica in sončnice” Noelle Chatelet. Priporočam!

Lp, Ali, ki ob taki nečloveški uri bluzi naokoli….

Trenutno samo študijsko literaturo. Včeraj sem imela zagovor diplome (TO!!!!), tako da sem trikrat prebrala Jančarjevo Katarino, pav in jezuit in vse članke, povezane z njo. Sedaj pe pride na vrsto še diplomski izpit. Časa za ostale knjige pa ob malčku seveda ni. Sem začela brat Sadamovo bombo (super zadeva), a bo morala počakati do konca študija.

Od revij in časopisov pa včasih Delo, največkrat pa “starševske revije”.

Lp, Jasna

Trenutno berem Delo in pesmi Aleša Debeljaka.

No, naj še jaz pristavim svoje: naročena sem na Sodobnost, mož na Val. Vsak dan prelistam Delo, od prilog pa mi najbolj sede Ona. Zdaj sem že drugi mesec kupila Evo, ne vem, takole za sprostiti se, čeprav jo osvojim v eni uri in potem nekako ne vem, kaj naj še z njo… Sicer pa zelo rada berem leposlovje, iz knjižnice pa vlačim domov tudi na tone priročnikov o vrtnarjenju, sobnih rastlinah, opremljanju stanovanj, vzgoji otrok, pa besede za dušo…

Včasih sem res brala na tone knjig, zdaj pa še trača ne preberem več, recimo Lady in Novo sem kupila včeraj, pa sem jih samo prelistala in ob tem bo ostalo. Najbolj redno berem Delo v službi, pa še to 10 minut dnevno.Občudujem vas, da imate čas za branje. Kdaj berete? Zvečer v postelji? Popoldne? Dajte mi kak namig. Zvečer sem tako zaspana, da četudi začnem s knjigo, sem po desetih minutah že pokrita z njo. Vstajam ob 5.10, sine pa se ponoči se zbuja in se še doji (skoraj dve leti). Enkrat pa bom spet brala, komaj čakam, pa čeprav čez dvajset let.
Lep deževen dan!

Zdravo,

jaz sem pa že od nekdaj prav odvisna od branja. Kljub temu, da berem s punčko kar dosti, in študiram, obenem tudi berem in trač revije, in kakšne druge, skratka vse kar mi pride pod roko.

Sodelavka kupuje vse živo od trač stvari: Lady, Jano, Stop, Novo, Kaprico, Našo ženo, in še kakšno… Sama si občasno kupim hrvaško Glorio, ker je super trač revija, z dobro napisanimi članki in fotografijami.

Berem zato kar rada izvem kaj se dogaja v svetu poznatih, kaj je IN v modi, kaj se dogaja tako nasploh. Ker pa se mi zdi škoda denarja za revije, si jih dosti tudi prelistam v knjižnici: National Geographic ima krasne fotografije, Mladina ima kakšno prav pikre članke, pa v službi Finance, skratka vsega

Zanimivo da sem tudi jaz prebrala Damo v rdečem od Noelle Chateleiet, in tudi trenutno berem Deklico in sončnice, res je super…….. sprosti do konca.,

Kdaj berem… kadarkoli, ko punčka gleda risanke, ko (na žalost) jem, preden zaspim pa obvezno, vsaj 10 minut…. Ne glede na učenje…

Od dnevnega časopisja prelistam in kaj preberem v Delu in njegovih prilogah. To ponavadi v službi med malico. Od ostalih revij pa vsakega po malo – Jano ima naročeno tašča, Stop kupujem zaradi TV sporeda, mož kupuje računalniške revije, pri frizerki pa redno prečekiram Glamur, Pepito, Evo, … pri mojih starših obvezno pregledam Življenje in tehnika, pa lokalne novice … za svojo dušo in da si oči spočijem, pa si privoščim revije o domu ala Casa facile ipd.

Včasih sem bila pravi knjigožer, zdaj pa mi zvečer oči kar same skupaj lezejo 🙂 Trenutno berem Časovno past od Crichtona, rada imam Grishama, King je super – bolj kriminalke, grozljivke … vmes se pa tudi prileže Jane Austen in podobno čtivo za lahko noč.

Tudi jaz sem nekoč hodila v knjižnico 1X tedensko in prinesla domov po 3-4- knjige. Zdaj je branju namenjeno kakšne pol ure pred spanjem.

Ravno včeraj sem dokončala Kruto in nenavadno (samo za tiste z dobrim želodcem), sedaj pa me čaka Večerni tečej (M. Binchy). Tudi jaz obožujem J. Austen, moja najljubša knjiga pa je Gora je mlada.

Kar se pa tiče revij, pa takole: pri mami preberem Stop, pri tašči 7D in Pepito, sama pa včasih kupim Vivo. Pa prilogo Cicido za starše :-).

Ce rada bereš kriminalke so enkratna zadeva pred spanjem knjige od Patricije Cornwell in Alexandre Marinine.Samo škoda da so od obeh prevedene samo štiri knjige.Lena je pisal/pisala:
>
> Tudi jaz sem nekoč hodila v knjižnico 1X tedensko in prinesla
> domov po 3-4- knjige. Zdaj je branju namenjeno kakšne pol ure
> pred spanjem.
>
> Ravno včeraj sem dokončala Kruto in nenavadno (samo za tiste
> z dobrim želodcem), sedaj pa me čaka Večerni tečej (M.
> Binchy). Tudi jaz obožujem J. Austen, moja najljubša knjiga
> pa je Gora je mlada.
>
> Kar se pa tiče revij, pa takole: pri mami preberem Stop, pri
> tašči 7D in Pepito, sama pa včasih kupim Vivo. Pa prilogo
> Cicido za starše :-).

New Report

Close