Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja otroške bolezni in cepljenja

otroške bolezni in cepljenja

Pozdravljeni,

stara sem 30 let in imam 2-letnega otroka, ki bo naslednje leto šel v vrtec. V tistem obdobju pa načrtujem tudi ponovno zanostitev. Glede na to, da sama v otroštvu nisem prebolela nobene otroške bolezni, me zanima, katere otroške bolezni mi morebiti grozijo (glede na to, da bo otrok v vrtcu in jaz noseča) ter kako lahko preventivno ukrepam (cepljenja).

Hvala!

Spoštovani, od otroških bolezni vas najbolj ogrožajo norice (predvidevam, da ste bili proti rdečkam cepljeni).
Ker pravite, da otroških bolezni niste preboleli, vam svetujem, da se samoplačniško testirate na prisotnost protiteles proti noricam (okoli 80% ljudi, ki se noric ne spominja, ima vseeno protitelesa proti povzročitelju) in se primeru, da protiteles nimate, cepite proti noricam.
Če se tudi cepljenja proti rdečkam ne spominjate, je smiselno preveriti še prisotnost protiteles proti rdečkam (in se v primeru negativnega izvida cepiti).

Morebitno cepljenje proti noricam (in rdečkam) je potrebno opraviti vsaj 3 mesece pred načrtovano nosečnostjo.
Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close