Najdi forum

kako shujšati v 10 dneh…

stara sem 15 let,in sem za svoja leta debela velika sem 158cm in imam 61kg,prosim vam če mi napišete dijeto,kajti do konca tega leta bi rada shujšala,rada bi nosila take obleke kot jih nosijo ostale,pa to zdaj ni mogoče,tudi fantje me ne pogledajo,rada bi da bi se to spremenilo,koliko je sploh možno da shujšam v tako majhnem času,in koliko kg naj bi mele punce z tako višino,za to da se moram gibat že vem,prosim vas samo za dijeto.pa še nekaj,doma mi kuhajo južno,tako da pri kosilu,naj nebii mogla jesti druge hrane.vedno imam občutek da sem lačna,vsak dan si obljubljam da bom začela hujšat,pa to ne morem.
čimprej bi rada odgovor,hvala vam

To pa verjetno ne bo mogoče, če boš hotela biti in ostati zdrava. Časa je le še 14 dni. Ampak kaj se pa vseeno da narediti. Javi se. Mogoče ti lahko pomagam. Srečno

Koliko kilogramov bi morale imeti punce s tako višino se ne da tako lahko oceniti. Je treba upoštevati mnogo podrobnosti… Jaz sem npr. visoka 167, imam 64 kg, moja konfekcijska št. pa je 38 (včasih celo 36).

Za tebe bi verjetno rekli 55kg…
Občutek lakote lahko prelisičiš na primer s pitjem tekočine (voda, nesladkani čaji) ali s svežo zelenjavo (korenček je treba kar dolgo prežvekovati).

Sicer pa se pridružujem Miši. S hitrim hujšanjem se ne dajo doseči trajni rezultati, toda če zbereš “pogum” te bomo vsekakor podpirali.

nova
Uredništvo priporoča

Shujšaš lahko cca. 1 – 2 kg. Se pravi 0,5 – 1 kg/ teden. Seveda pa več gibanja in manj jesti pa bo oz. bolje rečeno bolj zdravo jesti.

Sicer sami kg ne povedo ravno veliko, ampak vseeno se mi ne zdi teh 61 kg tako veliko. Razen, če nimaš nič mišic in so ti kg večinoma maščobe.

moja postava je obupna,zato vas prosim če mi poveste kako bi shujšala,miša…….in vse ostale

xxx7,
kot sem ti že povedala je edini način več gibanja in bolj zdravo prehranjevanje. Drugega zdravega načina ni. To je sicer počasen, ampak učinkovit način.
Ne nasedaj neumnim komercialnim dietam.

Sicer pa me zanima koliko sploh gibaš? Tek, kolo, plavanje…? KOliko ur na teden in kolikokrat? Nekako sem namreč dobila vtis, da ti šport ne diši. Mogoče pa se motim?

ja drgač res ne maram kj preveč tega da morš za dobro postavo telovadet,drgač pa tk mal plešem,sam sam doma,a je kkšna dijeta za 10 dni,pa še neki,kaj pa una reklama k so zdej eni flajštri,a to kj pomaga

Ne splača se nasest reklamam, ker boš samo zapravila denar, učinka pa ne bo.
Če rada sama doma plešeš si izberi kako temperamentno (latino, rock’n’roll,…) glasbo in 1 uro intenzivno pleši! To bi bil lahko začetek…

S telovadbo pa je tako: človek si mora uzavestiti, pa čeprav je cela zadeva včasih pravo mučenje, da je telo neznansko hvaležno za vsako minuto gibanja, ker s tem dobi več kisika, postane bolj gibčno in da lastnemu telesu s tem podaljšujemo “rok trajanja” (poleg tega pa se še odlično počutimo, imamo več energije in zaradi vsega tega tudi ČUDOVITO IZGLEDAMO!)

:))))

Odkrito povedano, mislim, da je takšne ni!
Malce pozno si se spomnila in tako dvomim, da ti bo uspelo.
Se stinjam z vsemi svojimi predhodniki (o prehranjevanju in gibanju). Brez veze je, da si postavljaš cilje, ki jih nikakor ne moreš doseči. To nas potem žalosti in jezi in mislim, da to ni prav dobro, saj jih mnogo ravno zaradi tega na svoji poti obupa.
Zadaj si raje kakšen realen cilj. Enega tako na kratki rok in pa kakšnega na daljši rok. Če bi ti v teh 10 dneh (kot praviš sama) uspelo uvesti malce reda v svoje življenje, bi se to poznalo tudi na tvojem videzu, saj ljudje takšne stvari tudi izžarevamo in podobno.

Pozdravček Marika
in pa lepo praznovanje

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Zdravo!

Tudi jaz sem za zdrav nacin prehranjevanja!

vem pa v kaksni situcaiji si, ker sem bila jaz tudi v njej s tem da sem imela veliko veliko vec kg. Po moje ti sploh nisi debela kaj veliko samo imas neke komplekse.

ko sem imela maturantski ples sem grozno zgledala imela sem kar cez 80kg (ampak zredila sem se zaradi bolezni) in sem hotela vsaj par kil na hitro shujsati…..
no napisem ti lahko eno tako kratko dieto, ki ni zdrava in ne sme biti resilna bilka…jaz sem z njo zgubila kar sedem kg v enem tednu no v 7 dneh…

Gre pa takole:

PRVI DAN: prekuhane suhe slive; popijes tudi vodo, ki ostane po kuhanju

DRUGI DAN: kuhan riz- samo riz brez dodatkov (brez soli)

TRTJI DAN: sadje..pazis, da ne mesas vseh vrst sadja in da ne jes banan…..najbolje je tako, da ko ustane si stisnes dve pomaranci v en vrc, do litra nalijes vodo in popijes preden gres v solo… s sabo si vzames recimo jabolka, pol pa ko prides domov pa jes neko drugo sajde

CETRTI DAN: skuta…. kerkol, samo moras jest samo skuto

PETI DAN: zelenjava

SESTI AN:kuhana jajca

SEDMI DAN: kuhana govedina
to sicer ni resitev dolgorocno….
najbolje da se pogovoris z mamo in ji poves kaj je pomembno zate…. zdi se mi da samo mama kuha tako, da jo prosi, ce lahko kuha manj kaloricne stvari… npr. namestom pomfrija naj bo pire in take fore….. lahko pa se kar sama lotis kuhe in si naredis bolj zdravo hrano in pa se mama bo vesela…

ce bi pa rada se kaj zvedela pa mi pisi na email… ker imam izkusnje s tem (nazalost) te popolnoma razumem. Ampak povem ti da bos morala najprej stvari porihtati v svoji glavi. Sploh pa od kje ti, da se fantje ne zanimajo zate, ker pac nisi suhica???
ok res je pomemben prvi vtis… kaj pa se ti je mogoce ze kdaj zgodilo, da si spoznala dva fanta in eden je bil fulll lep drugi pa bolj grd kot lep in ti je bil bolj vsec ta drugi — cudno kaj ne???… no ni cudno… pri ljudeh je se toliko stvari zaradi katerih si privlacen in ocarljiv…. veliko tudi naredi obleka- saj ves obleka naredi cloveka…. no ampak mislim, da ti vse to ves…

glede sporta…. strinjam se da je zelo pomembno se gibati….
saj ni potrbno zdaj to, da hodis vsak dan v fitnes ali pa ne vem kaj…
pomembno je le to, da imas vsak dan neko telovadbo- za zcetek;) pol pa tako ali tako pride vse samo od sebe….hm… lahko poskusi to, da povsod hodis pes…. cisto povsod….ali pa da hodis na sprehode…samo moras res malo hitreje hoditi…. tak v vsakdanjem zivljenju lahko naredis veliko za svoje telo ampak smo ljudje prevec navajeni na udobje, avtomobila, avtobuse ipd… poskusti tudi npr, da me hojo zelo napnes trebusne misice, da med sedenjem cim bolj pravilno sedis…..

ok, se opravicujem za malo zmeden post… samo bo ze…

Lep pozdrav Marjana

aaa, zdaj vem, prodajaš tisti šit? če je to tako dobro, bi vam prodaja mogla laufat ne pa tukaj posiljevat ljudi. lp

vitka

Jaz pa ti priporočam tole enostavno dijeto:

7 dni ješ samo cel kuhan krompir, brez vseh dodatkov in spiješ čim več tekočine.
Krompirja na dan lahko poješ eno kilo in pol in v sedmih dneh shujšaš 7 kil.

Samo ne več kot sedem dni, potem prekini, ker dijeta ni zdrava je pa učinkovita.

Lep pozdrav.

Vanda, poizkusila sem Vašo dieto, a sem shujšala le 1kg!!! Zakaj? Diete sem se res držala!!!
Zdaj bom nadaljevala z zdravo 90-dnevno dieto!!

New Report

Close