Najdi forum

Ne vem kaj naj bi jedla za zajtrk…..ker naj bi omejila OH mi niti pod razno zjutraj ne paše meso, mogoče jajček ampa to tudi ne prav dobro.
Sedaj pojem dve rezini lanenega kruga (pumpernikel) in pa 2 dcl navadnega jogurta. Rada bi zamenjala z ovsenimi kosmiči ampak me te tako napenjajo, kako naj jih pripravim? Ali imate še kakšne recepte za zajtrk kjer naj bi bil obrok reven z OH (pa ne skuto, ker sem se tudi te prenajedla).

Najlepša hvala za odgovor.

Ja, zajtrk… meni tudi zjutraj ne pašejo OH. Čeprav včasih pa sem redno za zajtrk jedla ravno ovsene kosmiče z rozinami (kuhane v mleku). No, zdaj ponavadi jem cottage cheese (nova pridobitev slovenskega SPARa, medtem ko je to v tujini že dolgo na voljo). Cottage cheese so naši prevedli sveži sir. Izgleda podobno kot skuta, le da je veliko bolj sočen, malo bolj slankast in predvsem se ga da jesti brez vseh dodatkov (za skuto to ravno ne bi mogla reči, saj se ti pusta skuta valja in valja po ustih, preden ti jo uspe pogoltniti). Meni je res zelo dober. Drugače pa je za zajtrk bolj malo izbire, če hočeš priškrniti OH. Meso in ribe seveda odpadejo, meni tudi jajca za zajtrk ne pašejo. Lahko tudi spiješ beljakovinski napitek – po njem nisem niti malo napihnjena. Nasplošno od kar za zajtrk (in tudi druge obroke) jem beljakovinsko hrano, nimam več napihnjenega trebuha.

Katei beljakovinski napitek pa trenutko uporabljaš?

lp n

Trenutno imam še ene vrečke, ki pa žal niso in ne bodo v prodaji :((( Sedaj imam odprto mešanico sirotke in soje, ki je kar vredu (če te ne moti okus po soji :))). Vrhovnik se bo zgražala 🙂

Aja, pozabila sem še na nekaj – obstaja en grški jogurt TOTAL, ki ima na 100g kar 10g beljakovin, 4g OH in = maščob. Strukturo ima kot kisla smetana. Zakon je!!

E hvala ti….še nekja kaj pa že bi sprobala sojine kosmiče, te so pa B.?

Sojinih kosmičev pa jaz v večjih količinah ne prebavljam (dobesedno) najbolje. Skoraj vedno me po njih (ali celi soji) zvija :S Imajo pa res preej beljakovin. Lahko poskusiš 🙂

VITALIS

kaj pa je Vitalis?

Danes bi šla kupit beljakovinski napitek pa ne vem katerega, mi lahko svetujete?

Še nekaj bi vprašala ali ni potem isto če za zajtrk popijem kar navadni jogurt, kakšna pa je razlika med tem napitkom in jogurtom…….?

lp N

Če spiješ 3 dcl jogurta, vase vneseš od 15 g (navadni) pa tja do 45 g (sadni) sladkorja. V beljakovinskem napitku ga je na obrok le. cca 2-4 g.

Vitalis so eni s sladkorjem nasičeni kosmiči, če se ne motim. Če že kosmiči, potem raje ovseni.

Potem mi priporočaš da za zajtrk in večerjo lahko popijem ta beljakovinski napitek, ne da bi se redila……..odkar redno telovadim in isto jem kot prej sem se namreč zredila. Ne znam si razložiti zakaj, namreč rada bi hujšala ne pa se redila.

Jej sadne LCA jogurte in si jih zmešaj s pusto skuto, orehi, lanenim semenom, pa kako žlico proteinov daj zraven. LCA nimajo veliko OH (cca 5g/100g). Še bolj okusni so Vitalinea jogurti, imajo kanček več OH, so pa tudi nekoliko bolj bogati z beljakovinami od ostalih sadnih jogurtov, nimajo pa praktično maščob. Nekaj gramov OH zjutraj (iz jogurtov) te pač ne bo stalo glave!

P.S.
Za božjo voljo nehajte že seštevati te grame gor in dol, saj ja vsakdo približno ve kaka je sestava hrane, ki jo jeste. Tudi OH so pomembni sestavni del prehrane, zato jih ne zanemarjate in ne izločajte iz jedilnika po nepotrebnem. Skratka prilagodite si jedilnik napram dnevnim potrebam, fizičnim aktivnostim, umskemu delu…

Ne mojrem ti reči, da se ne boš redila, če boš za zajtrk in večerjo spila le beljakovinski napitek. Rejenje oz. hujšanje je odvisno predvsem od kcal, ki jih dnevno poješ. Najti moraš tisto mero, pri kateri hujšaš oz. stagniraš, to pa lahko ugotoviš le sama. Priporočam ti predvsem, da z OH ne pretiravaš proti večeru, ker je takrat verjetnost, da bodo šli v maščobo, veliko večja kot zjutraj.

Jej oh ko jih rabis, ne pa takrat ko jih ne, pa bo problem resen. Nekateri so tako neumni, da za zajtrk ne jejo nic, grejo delat, potem pa lepo s cipsom pred tv. NA kratko- ko si delal si kuril misice, ker nisi imel druge energije, pred tv, pa pridobivs mascobo, ker kar pojes ne rabis.(v korist gre samo glik. zaloga, ki se mora obnovit)

Že ene deset let se prehranjujem zdravo, nobene bele moke, nobenih slakdarij, nobenega pohanja vse natur. Ljudje okoli mene me občudujejo in pravijo kako zdržim. Res pa je, da pojem zelo malo. Teža mi je nekako vstala nič gor in nič dol. Ne bom pa rekla da sem suha, nisem. Sedaj sem se odločila, da kljub vsej gužvi ki jo imam začnem malo več športati, ker zadnje leto nisem utegnila. Tukaj pa sedaj nastopi problem, da namesto da bi hujšala se redim kjub isti hrani kot prej, rada bi vašo pomoč, rada bi dam i svetujete. Najlepša hvala .

Natur ne pomeni, da ne presegas kaloricne meje.
Ce si zacela sportati, se ti je morda povecal apetit in jes morda vec? Z vadbo se kljub vsemu NE PORABI toliko, kot si radi domisljamo… in napademo poln kroznik po polurnem malo intenzivnejsem sprehodu. Ce imas recimo kar v redu kondicijo, bos v eni uri zmerno intenzivnega teka KOMAJ porabila energijo, ki jo dobis iz 100 dag cokolade ali kilograma jabolk (in poznam mnogo zensk, ki tepejo jabolka kot za salo – na vrh rednih obrokov seveda – mislec, kaksno strasno korist si delajo, v resnici pa jim hujsanje nikamor ne gre. Poleg tega zaradi narave sadnega sladkorja uzivanje sadja samo povecuje potrebo po se in se in se sladkorja…)

Na tvojem bi si lepo prestela zauzite kalorije. Ne trdim, da je to problem, ampak obicajno je tisto “jem zelo malo” samo napacna predstava o tem, kaj je malo.

__ http://www.cenim.se

Ko sem napisala natur sem resnično misla natur…Jem zmeraj isto, kuhano zelenjavo na žaru pečen pišlanec za kosilo, mogoče občasno kakšnih 30g polnozrnatega riža s kuhano zelenjavo ampak res občasno. Sadja ne jem že kakšno leto, ker vsebuje veliko sadnega sladkorja. Za zajtr kakšen navadni jogurt z malo maščob in dve do tri žlice otrobov. Za malico kakšen navadni jogurt ali zelenjavo za večerjo zopet navadni jodurt. Sedaj ko športam pa za večerjo skledo solate z eno žličko olivnega olja. To je vsa maščoba, ki jo imam. Skupno max 800 do 1000 kcal.
Mislim, da je to čisto natur prehrana in gotovo je ni preveč. Se ti ne zdi?

Ne vem, sprasujem se. Zagotovo imas nekje neko napako. Tudi prenizek energijski vnos je lahko razlog, da so ucinki nasprotni od pricakovanih. Ce 800 kcal zauzijes in se zraven denimo eno uro dnevno ukvarjas s sportom zmerno intenzivno, si – ne glede na to, da o vseh “spremenljivkah” govorim ZELO na pamet – po mojem mnenju v PREVELIKEM kaloricnem deficitu, razen ce si morda visoka samo 100 cm. Telo je prilagodljivo in pametno: ce ga prikrajsas za prevec energije, ki je potrebna za tvoje dnevne aktivnosti, bo zacelo intenzivno varcevati, da bi zascitil najpomembnejsega porabnika glukoze, ki ga sciti na vse mogoce nacine (tudi tako, da napade NAJVECJE porabnike energije – misice): namrec mozgane. Tisto, kar vneses vase, skusa cimbolje izkoristiti, po drugi strani pa vsem porabnikom zaukaze stroge varcevalne ukrepe. Tako se ti seveda poraba zmanjsa, kar za sestavo tvojega jedilnika in kruljenje po zelodcu ni dobra novica. Povrh vsega bo telo takoj, ko bos presla v kaloricni surplus, vkljucilo lipogenezo na polno: vse, kar bos takrat zmetala vase, bo skusalo pretvoriti v najkoristnejse zaloge: speh.

Poskusaj si, kot sem ti rekla, napisati natancno sestavo svojih jedilnikov (tudi po makronutrientih), izmeri si svojo dnevno porabo (14 dni vztrajaj na doloceni ravni kalorij in potem primerjaj, ali si se pri taki kolicini redila, hujsala ali stagnirala)… po mojem bos ugotovila, da je tvoja poraba bistveno visja kot vnos. Pri hujsanju velja pravilo, da moras kaloricni vnos zmanjsati za najvec 10% dnevne porabe (ok, odvisno tudi od konstitucije, deleza telesne mascobe, prehranskih in gibalnih navad, ampak 10% je splosno priporocilo).

__ http://www.cenim.se

Tudi predolgo vztrajanje na totalno lo-carb dieti, kjer povrh vecino OHjev predstavljajo vlaknine, ima svoje neljube posledice. Zacni pocasi uvajati vecje kolicine OHjev v obliki riza, kosmicev in to. Ne razumem, zakaj bi morala zmanjsati OHje, saj jih sodec po opisu tega, kar jes in cesar ne jes, ze tako nimas veliko.

__ http://www.cenim.se

Hvala ti………..saj vem, da vse skupaj nič konkretnega ne jem……..bojim se le to da mi kg ne bodo samo še bolj naraščali………..

New Report

Close