Najdi forum

Kako se pripravi in speče svež surov losos.

l.p.Matija

a ces samo kako se spece losos al kako se pripravi s kako omako inna razlicne nacine???

Ce ces samo lososa spect ga ocistis( odstranis luske ce ze niso) speres z vodo..osusis s krpo, solis in na maslu ali olivnem olju speces do lepe barve…lahko odstranis tudi kozo vendar sem mnenja da je boljsi okus s kozo…itak se cist kamot potem odstrani….to je to..povej pa ce rabis kaksne omake ali kaj druzga…ah ja previdno pri obracanju..losos rad razpade

lep pozdrav

Ja , znimajo me tudi začimbe oz.omake.

L.p.Matija

nova
Uredništvo priporoča

men je najbolj peci lososa brez vsega na teflonu. ker je ze tako masten mu ni treba dodajati olj. Omakce pa so itak doborodosle a ne tudi nujne . Samo da je dost slano meso pa je

Lahko pa ga posoliš, poporaš, malo namažeš z olivnim oljem in limoninim sokom na ga daš za cca 10 min v vročo pečico.

druga varianta: losos narežeš na trakove, ga posoliš, popopraš, nanj naložiš rezine limone. Vse skupaj zaviješ v alu folijo (vsak trak lososa posebej) in pečeš v vroči pečici 15-20 min (vmes preveriš, ali je že pečen (jaz imam rada, da je losos zelo sočen – torej manj pečen). Ko je pečen, odstraniš kožo, koščice in limono ter losos narežeš na koščke. Na olivnem olju prepražiš česen (samo toliko, da zadiši), dodaš začimbe (po okusu), zaliješ s smetano in dodaš lososa -> še malo pokuhaš in dobiš božansko omako za pašto (ki pa seveda NI nizkokalorična).

New Report

Close