Najdi forum

sadje ni priporočljivo ?!

nekajkrat sem zasledil, da pri dieti sadja ni priporočljivo jesti pa me zanima kje je tu kaka logika, saj vsi govorijo veliko sadja in zelenjave za zdravo življenje. Zakaj sadje naj ne bi bilo dobro, še posebno me zanima glede jabolk. In pa katero sadje je najbolj priporočljivo in katero najmanj.

Hvala

jabolka so vredu, samo ne pojej jih preveč na dan, dve bosta zadostovali. jaz vem, meni je uspelo shujšeti kljub temu da sem od sadja jedla samo jabolka.
drugace pa zelo priporočam pomaranče saj imajo man OH od jabolk in tudi manj kJ imajo.
ješ ahko vse sadje samo v normalnih kolicinah
priporočam pa tudi jagode saj so te zelo zdrave in “ne redijo” preveč

Seveda je sadje zdravo. Čim več sadja, tem manj prehladov.

od kod potem sploh potem prišle na dan take informacije, kot sem že omenil?

Ker vsebujejo fruktozo, ki se v večji količini (več kot dva sadeža) ravno tako spremeni v sladkor in ker je sladkor ogljikov hidrat – presežek ogljikovih hidratov pa naj bi se spremenil v špehec – se pri dieti odsvetuje preveč sadja.
Tako sem jaz razumela.
Zadnje čase precej prisegajo na veliko beljakovin, zdravih omega maščob in manj kompleksnih ogljikovih hidratov (z visokim glikemičnim indeksom).
Upam, da kaj pomaga.
Torej – skute s čim manj maščob, ribe, belo meso, beljaki, zelenjava in potem šele sadje in kompleksni OH.

zdrava prehrana res povdarja sadje in zelenjavo.

sao sedaj večin aljudi hujša, definira po t.i. bilderskih dietah ki ne vsebujejo sadja in nekatere zelenjave,…

tako da odvisno od cilja.

kaj se danes vse na forumih priporoča za mene ni več normalno sam okosmiče beljakovin ein “zdrave” maščobe. pa kdo š elahko pri tem brez stresa živi??

probrem je v tem da se tako prehranjujejo ljudje ki tekmujejo v BB in tisti ki hočejo imeti podobno postavo. ti ljudje imajo celoten življenski slog temu prilagojen.

za “navadnega” človeka pa je to pomoje čisto nepotrebno!!

Krpan,
ljudje sprasujejo, kako naj shujsajo. In ce zelis shujsati, ce je treba pac vse -oze zmanjsat na minimum. Sadje je ena sama -oza (zagotovo ves, kaj pomeni ta koncnica) in ga je pac treba dozirati zelo zmerno in ce ze, pac v dopoldanskem casu.

Pritozujes se, kot da bi hotel reci, da bos nekomu, ki te je vprasal, kako cimhitreje in cimvarneje skozi dzunglo, rekel, naj gre s fickom. Ja, prav, naj gre, samo jaz bi mu svetovala eno boljse terensko vozilo, ne se zaradi tega razburjat.

__ http://www.cenim.se

meni se zdi neumno ljudem ki bi radi “samo” shujšali predlagate tako stroge diete, ker gre brez njih!!

zakaj je veliko ljudi neuspešnih?? ker se takih strogih diet ni spospbno dolgo držat, ker bi lažje shujšali z dieto pri katerih se količina živil omeji in to je to.

te bb diete ne daaje hiter uspeh ampak dolgotrajen ker so skoncebtrirane “samo” na izgubo maščobe. morete se malo vprašat zakaj bi nekdo tako ujšal’? en odgovor bi lahko bil da se ohrani čimveč mišične mase. s tem se strinjam, samo osebno ko sem imel 99kg mi je bilo vseeno če ohranim mišično ali ne hotel sem zmanjšat obsege!

aja: se ne razburjamin najhitrejša pot to zagotovo ni te “bb” diete sem z normalno hrano hitrejeizgubljal KG. nimam nič proti njej (celo sedaj delam po njej) samo hočem povedat da se je je izjemno težko zelo dolgo držat in rezultati prihajajo počasi. to sam opovem da nebo kdo mislil da bb gre hitro dol ker so kot sem rekel usmerjenje “samo” v izgubo maščobe.

Če želiš optimalno dieto, potem, ne več kot kak sadež, 3 na dan…

Drgač pa… če boš kej razumel več še teoretična in logična razlaga… lah da sem kej tud zajebal, ker sem raztresen zdele pred ispitom in se mi mudi…

Razlog tiči v presnovi fruktoze v jetrih, jetra imajo večjo kapaciteto fosforilacije fruktoze, kot nato encima (aldolaze), ki razgradi fruktozo naprej (na dihidroksiacetonfosfat in glicerol-3-fosfat) zato se v jetrih izčrpa energija (ATP). Prav tako Fruktoza -1-fosfat (produkt fruktokinaze oz. heksokinaze v jetrih) stimulira fosforilacijo glukoze (tako da razgradi inhibitorni protein 1 za heksokinazo v jetrih) – kar posredno stimulira glikolizo (razgradnjo glukoze) – nastanek Acetil-CoA v aerobnih pogojih in pretvorbo v maščobe, kar vodi v hipertrigliceridemijo.
Prav tako, sem bral nekoč študije, da se poveča sensitivnost na insulin če glukozi dodaš fruktozo – kar spet vodi v kopičenje maščobe.

gostek kaj ti si na medicinskem faxu???

Lp Oliver

fantje včasih je koristno vklopit zdrav razum in pustiti teorijo ob strani!


@oliver
mislim da hodi na med. faks

Krpan:

Če želiš športno postavo se sadju pomojem ni treba izogibat, drugo pa je to, kar večkrat tu preberem, ko folk cel obrok (kjer je treba zaužit vsa hranila) nadomesti z (pretiravam al pa tudi ne) kilo jabolk (al pa se grejo dieto, kjer ne jejo druzga kot sadje, pomožnosti cel dan eno, pa vsak dan drugo… proteoliza se pa dogaja in zgubljajo kilograme… mišic… taka dieta je slabša kot nič)… al pa pomožnosti pred spanjem pojejo ducat pomaranč, pa se čudijo zakaj ne hujšajo.

Človek je pa vprašal, kje tiči razlog, da naj bi se fruktoze izogibal pa sem mu povedal, zanalašč z vso teorijo vred, ker sem vajen nenehnega spodbijanja in pametovanja – pa pač lahko druge utišaš enostavno samo tako, da poveš vse 100% in natančno. Pa še zdaj se bo verjetno našel nekdo, k bo našel kako napako v napisanem pa bom spet mogu vračat udarce… 🙂

Se pa čist strinjam s tabo. Totalno črtanje sadja velja za bilderje, ki so pomožnosti več kot rekreativci in majo tekmovalne namene… rekreativci pa si lahko privoščimo zmerno količino (in če pazimo znižamo druge OH na račun sadja)…

Oliver, da… sem na medicini.

saj vredu da si tako podobno opisal.

jaz sem mislil ljudi ki sprašujejo ali naj ejdo sadje ali ne ki hočejo shujšat in ne zaradi tekme bb ali kaj podobnega.

seveda ni priporočljivo kg jabolk ali kaj takega 1-2 kom. sadja pa lahko brez skrbi pojeste.

Seveda….

Sej kot pravim… problem je ko folk misli, da bojo shujšali, če bojo čist na sadje prešaltali in nehali jest vse ostalo, pa da se bo telo čistlo (pri tem ne pomislijo na endogene strupe)…

Do svojega 27 leta sem bila debela, 170 cm, 85 kg, imela stalne prehlade, astmo in se slabo počutila. Potem sem pa postala presnojedka. Jem večinoma samo sadje, in včasih kaj zelenjave. Sedaj sem stara 30 let, na taki prehrani sem 3 leta, imam 57 kg, nobenih prehladov več, počutim se super, izbojšala na idealno se mi je krvna slika, pritisk… Kile so se mi stopile in to brez tega, da bi mi kaj viselo. Da o vseh ostalih pozitivnih učinkih ne govorim.

Ne trdim, da je presnojedstvo idealno za vse, zame pa zaenkrat je.

vete kaj … če mislite da bote shujšali tak da se bote odpovedali sadju, maščobam in vsem hranilom ste se pošteno ušteli… to ko zmanjšaš vnos hrane se telo samo porabi zaloge, se po domače rečeno izsuši in “shujša” potem pa pride posledica in to je tako imenovani “jo-jo” efekt… in null koma jozef si spet tam in še nekaj prek kot si zaštartal s hujšanjem ne da bi kaj konkretnega pojedo … al pa dobiš napade lahkote ko se nažreš za vse “stradane dneve” nazaj še huje pa je če zboliš za bulimijo in podobno… hallo folk.. k pameti! če nimate teže ki je življensko ogrožujoča za vas same ali kaj podobnega se ne matrat z takimi dietami! prepolovite porcijo hrane ki ste jo zaužili pa malo VEČ GIBANJA vržite v življenje pa bo jo tui kile šle… če bote skoz obremenjeni s tem kaj in kolko bote pojedli se bote začeli redit že ob sami misli na hrno… govorim vam iz iskušenj!!!!!

moč hujšanja je v gibanju!!!!!!!!

rekla si da če zmanjšaš vnos hrane se telo izsuši in nato pride do jo-jo efekta??? kako pa naj po tvojem nekdo shujša če ne zmanjša vnosa hrane??

Točno to trdim tudi js . zmernost pri vsem lepo rezporejeni obroki, in nikakršne skrajnosti te pripeljejo do zelo dobre postave. Za mene je skrajnost pojesti kilo jabolk, ponavadi ne pojem niti enega kosa sadja dnevno ampak imam zelo raje zelenjavo.

Vsi skupaj se pa lahko strinjamo tukaj da poskušamo najti najbolj optimalno pot do lepega telesa. In tukaj je prav gotovo zraven tudi nekaj odrekanja in športa.

Lp Oliver

New Report

Close