Najdi forum

nekrat sem to že pisala na tale forum,ampak vseen bom še enkrat.
Probleme imam namreč z višino hemoglobina v krvi stara sem pa šele 19 let.
Poleg tega mi pa pomoje še vseh vitaminov primanjkuje,kar se še najbolj kaže na mojem počutju in nohtih,ki so kr taki rahlo nagrbančeni in imajo bele pikice.Zdej pa prosim če mi lahko nekdo pove kaj naj naredim,saj se prehranjujem čist OK,sadje,zelenjava,meso,vse kar potrebujem,tud nikol nisem imela diet pa teh stvari,ampak očitno rabim več vitaminov kot drugi.
A mi lahko kdo pove katere tablete so dobre za popravit to(centravit,unicap….)

dvomim da so samo vitamini za to krivi, drugače pa se dobijo vitamini ki imajo vsebino tudi 600% RDA določenih vitaminov, ampak pod pultom!

Osebno vitaminske tablete nakupujem na hrvaškem kjer tudi malo “močnejše” niso prepovedane kot pri nas. Piši mi na mejl pa ti povem kje pa kako. (da ne bom reklame delal)

Lp Oliver

kaj pa “overdose”? a ni tako, da se preobilice vitaminov clovek navadi in je potem sran*e, ko normalna doza ne zadostuje vec?!

sama nisem zagovornik vitaminov in ostalih preparatov v obliki tabletk, praškov…slišala sem celo, da telo le-teh ni sposobno absorbirat, kar pomeni da je vse to metanje denarja skozi okno po eni strani, po drugi pa nabiranje usedlin v telesu.. Je to res??

Niti ne prebitek vodotopnih vitaminov se itak izloči z urinom. Mogoče telo potrebuje kakšen teden po prenehanju jemanja da se ponovno navadi in je dobro (za moje pojme) vsake 2-3 mesce naredit 2-3tedensko pavzo (vsaj js tak delam).

Lp Oliver

Ne razumem zakaj si nebi naredili življenja kvalitetnejšega če si ga lahko. Medicina in kemija nam omogočata da najdemo in uživamo stvari ki nam pomagajo k boljšemu počutju in daljšemu življenju. Je pa res da je odvisno od dodatkov ki jih uživaš ali je to metanje denarja skozi okno ali ne. Osebno temu namenim nekaj denarja mesečno in mislim da se mi bo dolgoročno zelo obrestovalo (poglej kako naglo rastejo cene zdravil) poleg tega se tudi odlično počutim in sem vedno v akciji (vedno poln energije).

Lp Oliver

Kaj pa uživaš poleg vitaminčkov?
Metanje denarja je bilo verjetno mišljeno z vidika neučinkovitosti oz ne-absorbcije, tak sem jaz razumela…
Vse se nam bo obrestovalo in/oz maščevalo:)

Moj asortima dodatkov k prehrani zajema

50 mg cink – caps
C vitamin v prahu
vitamini

kazein (trenutno maxximum pro drugače tudi aminopro 90) v primeru da nadomeščam obroke oz. si nimam časa pripravit obroka
whey (po treningu 50 g)

Trenutno tudi BCAA 20 g med treningom (zaradi povišane protein sinteze po treningu in boljše regeneracije).

Lp Oliver

Oliver, kje dobiš C vitamin v prahu?

kaj pa je narobe z kivijem, papriko, pomarančami itd. Telo vitamine iz sadja iz zelenjave (seveda presne) izkoristi v najvišjem odstotku-ne vem natančno, iz raznih preparatov pa jih ne more, …Vse potrebne vitamine, minerale in ostale snovi telo dobi v zadostni količini, če se uravnoteženo prehranjujemo. Ali pa to ne drži?
Jaz se prostovljne uporabe ‘kemije’ izogibam.

no kr probej ti kupovat na dan tolk zelenjave in sadja.Pomoje da ti bo potem konc mesca že keša zmanjkalo.Če že samo kivi pogledamo je drag ko svinja.
Osebno imam tud jst rajši sveže sadje in zelenjavo,ampak to je preprosto tolk drago ratalo,še posebej če hočeš s tem filat celo družino,da se ti na koncu bolj splača tabletke papat čeprav je kemija.

Za tolk C vitamina ko ga dobiš z dodatki bi mogu kr velik sadja pa zelenjave pojest…

Optimalno količino vitaminov je skoraj nemogoče dobiti z navadno prehrano. Potelg tega si malo poglej kako stresno življenje imamo in koliko časa za pripravljanje zares uravnotežene prehrane. Vse se da ampak je precej enostavneje pojesti vitamnisko tableto ki poskrbi da ima telo zadosti vitaminov za celi dan. Da o ceni ne govorimo!

xtrm – Cvitamin v prahu dobiš v vsakem malo večjem šparu ali pa v lekarni, pakiran je po 100g.

Lp Oliver

ok, vprašanje je seveda kaj je optimum in kako so ga dobili..je pa čisto druga tema in ne bi o tem.
jaz ne jemljem nobenih vitaminov and co., pa gripe še nikoli nisem imela, prehlad pa me vsako leto kvečjemu oplazi, torej se da se tudi brez. stresa v službi pa tudi meni ne manjka;((
s tem ne mislim rečt, da je narobe da si plemenitite zdravje z vitaminskimi preparati, ampak samo da se da tudi brez njih.

si pa verjetno manj dovzetna za razne anemije in pomanjkanje vitaminov.Nismo vsi isti.Tko kot je rekel oliver-cenejše in manj zahtevno je pojesti tiste tablete in pripravke,kot si pa pripravljati vsak dan sveže uravnotežene obroke.
Jst bi zlo rada jedla vso tisto zdravo hrani,še posebej soja mi je všeč,ampak kr priznajte si da tega nebi prenesel vaš proračun.

Prehranjevat celo družino je prav gotovo velik zalogaj…
Glavno, da se vsak znajde po svoje in je zadovoljen, zdrav!

A pomarance, kiviji, paprike in to – to pa ni kemija?

🙂 Pa to je ja najvisja oblika kemije, ki ji je clovek komaj dorasel.

Sicer pa: ce kdo misli, da je najbolje, da se prehranjuje tako, kot so se v starih casih, predlagam neandertalski meni: surova bivolova šapa.

Samo v ilustracijo, seveda… 🙂

__ http://www.cenim.se

brezveze se je kregat kaj je kemija in kaj ni ker to nikamor ne vodi

Sprejet moraš kompromis in najti srednjo dobro pot.

Lp Oliver

New Report

Close