Najdi forum

, da ne bi jedla med obroki?
Jem 4-5 x na dan. Zajtrk je ponavadi kos polnozrnatega kruha z kakšnim namazom, dopoldanska malica jaboko (sadje), za kosilo jem kar skuham (rižota, meso + skelda solate, riž ali makaroni z omako, …) popoldanska malica sadje ali košček sira, večerjam okoli 18.00 ure in to jogurt + sadje ali majhen košček kruha.

Dogaja se mi, da komaj (ali pa sploh ne) zdržim, da ne bi jedla med obroki, zato me zanima, kaj je v takih primerih priporočljivo jesti. Ali naj grizljam neslane arašide, suho sadje, orehe, palčke, ….
Popijem cca 2 litra vode na dan, drugih stvari ne pijem.

Rada bi tudi malo shujšala. Moji obroki niso prav veliki, so pa taki, da ko vstanem od mize sem sita. Kmalu pa že brskam po omarah, kaj naj bi dala v usta, da zdržim do naslednjega obroka.

Pomagajte mi z nasveti.

Lep dan.

Če ti en obrok predstavlja jabolko ali košček sira, verjamem, da te kmalu zamika dodatna hrana. Jaz jem 5-6x dnevno, vsak obrok pa ima okoli 250-300 kcal.

Jej vsaki 2 uri in dvomim, da te bo mikalo, da bi jedla še vmes. seveda ustrezno prilagodi velikost posameznih obrokov.

LP

Moj preizkušen nasvet: pij (ne jej ničesar, če ješ 5x dnevno, je to zadosti). Jaz si skuham čaje, različne, kar mi paše (Rooibos z limono, zeleni čaji, tudi pravi, kombinacije zeliščnih, kamilica z medom (od Droge), materina dušica), pustim, da se ohladijo in jih potem po malem cel dan pijem. Če me popade lakota, spijem kak kozarec ali dva in sem vsaj za kaki dve uri dobra, v najhujših primerih pa poglodam kak rižev kreker ali nežni kruhek. Oreščki so sicer fajn, samo pazi, da jih ne boš preveč naenkrat. Od suhega sadja priporočam kake brusnice, gozdne sadeže, ker so precej kisli in majhni in jih ne moreš ravno celo pest pojest. LP

nova
Uredništvo priporoča

Se ne čudim, da si lačna, če ješ jabolko za malico. Mene šele po jabolku zgrabi lakota! Moj sistem je takšen: jej ko si lačna, ne pa po neki uri. En dan si lahko tudi bolj lačna in poješ več, naslednji dan pa poješ manj, pač kolikor ti paše. Za shujšat ti pa priporočam, da ne ješ sladkarij in piješ sladke pijače. Ko jaz hujšam, se grem okrog 19h športat(kolo, tek…) in potem ne jem nič več. (ali pa jogurt) Ne vem, če je to ravno zdravo, ker sem enkrat na tem forumu prebrala, da moraš po telovadbi jest. Ampak se da s tem shujšati.

Po treningu jest!!! Ravno po treningu imaš obnovo mišic na vrhuncu zato moraš jesti! Če po treningu ne ješ kuriš mišice (seveda tudi nekaj maščobe). Najboljše je če raje zjutraj na tešče narediš trening potem pa čez dan pridno ješ.

LP Oliver

Jaz ne delam trenigov, ampak tečem, da se ne zredim oz. da vzdržujem kondicijo. Tečem vsak dan, zdaj poleti je lepo zvečer, po 20.00 uri. Normalno, da po treningu ne jem več, ker bi se sicer zredila. Za žensko imam ravno dovolj mišic in dovolj “mehkega”. Menim, da za ženske, ki se rekreiramo zvečer, ni priporočljivo po rekreaciji jest, ampak je bolje iti lačen spat.
Druga pesem je tista, katere trenirajo v fitnesih in želijo imet ne vem kake mišice. Tisto je že stvar okusa-ne bi komentirala in nima nobene povezave z našo zmerno (npr.6km teka na dan) rekreacijo vsak dan , ki pomaga vzdrževat težo in dobro počutje in ni usmerjena v bildanje telesa, ampak gre za vzdrževanje teže, kondicije in dobro počutje.

Živijo!
Poišči knjigo JEM TOREJ HUJŠAM. FANTASTIČNA JE.LEP POZDRAV

BARBARA

New Report

Close