Najdi forum

Zanima me samo, če si kej seznanjen z HST (hypertrophy-specific training), če si kdaj probal, kakšno imaš mnenje o tem?

Moj trening je sicer čisto klasičen intenziven bilderski, sem pa v zadnih dneh ogromno prebral o HST in mi je teorija zelo všeč pa razmišlam, da bi probal še v praksi.

Tudi, če kdo drug kej o tem ve, je dobrodošel da pove.

Nisem še probal – mogoče bom kdaj. Trenutno treniram do konca npr noge delam tak dolgo da komi pridem do doma potem in imam pol 3-4 dni DOMS. Zaenkrat mi tako ustreza in tudi rast je zelo dobra. Drugače pa za začetnike zelo dober trening. Osebno imam kompletno telo razdeljeno na 4 dele noge, prsa/triceps,biceps/trebuh, hrbet/rame. In pustim vsaki mišični skupini 9dni za razvoj (do naslednjega trening iste mišične skupine)

Probaj pa poročaj kak boš napredoval! Poskušaj nek zapis spraviti na pc js si sedaj zapisujem dober mesec pa kr dobr kaže kolko gledam!

LP Oliver

OK.

Zaenkrat bom še ostal na klasiki, medtem pa čimveč prebral in probal čimbol osvojit teorijo, pa čimveč mnenj ljudi dobit (čeprav bo to težko, ker večina za to še slišala ni (ker je zadeva šele kake 2 leti v sceni), ko se po fitnesu ozreš pa še tisti, k so na “klasiki” jo narobe izvajajo), potem pa bom videl, najbrž res bom probal.
Res je trening zelo individualna zadeva zadeva posameznikovih genetskih, regeneracijskih sposobnosti pa tko, je pa res teorija za HST huda in marsikaj spodbija klasiko. Zadeva sigurno ne pali na vsakemu, je pa vredno probat, sploh če si naturale. Je pa zanimivo – pričevanja ko je folk dobil tudi po 10kg mase (pa ne začetniki – taki, k so prej leta fural klasiko).

LP

Men je pa zadne cajte bolj padel v glavo GVT (german volume training) sam fora je da je treba abnormalno jest pa še pretreniraš se tak hitr da kr glava peče. Bo treba enkrat kake 2 kili BCAA in glutamina in megadoze beljakovin poleg pa bomo vidli kak bo napredek. 😉

LP Oliver

Jaz delam po HST in je za mene osebno in moje regeneracijske sposobnosti najboljsi trening. Sedaj delam drugi makrocikel.
Rezultati so boljsi kot po klasicnem treningu (to failure). Bolj sem definiran, vec mase, vec moci (kar me zelo cudi-vec moci mislim).
Teorija ki stoji zadaj je res super (progresivnost, pogostost treninga, submaximalno, razlicno st. ponovitev, SD).
Jaz se na navaden trening ne vrnem vec.

Fantje, mene zanima, ce se razen tega, da hodite na fitness, ukvarjate se s kaksnim sportom? In ce, kako to vpliva na vas tempo oziroma nacrt fitnessiranja…

Ja js kr redno plavam (naspomlad grem delat tut tečaj potapljanja), hodim na pohode, občasno tudi tečem, ribarim, kolesarim.

LP Oliver

Ja HST naj bi bil res revolucionaren… sam ga bom probal, drugace pa ogromno pise o tem (7-eleven ki je kr expert na tem podrocju, trenira hst že pol leta in je dosegel izjemne rezultate s njim, brez as). No kot sem rekel 7-eleven se je odločil, da bo začel prevajati iz angleščine počasi članke v angleščini iz uradne strani. Osnove so že prevedene, nadaljevanje pa bo počasi…

– prevodi so na tem linku,

drugace je pa ta forum na naslovu .

Keep pumping with HST 😉

No, pomembnejse je bilo drugo vprasanje: kako to usklajujes z nacrtom fitness treninga? Sama imam namrec problem, ker cca 5x tedensko visim na fitnessu (pri cemer “kvihtam” ene 3x), zraven pa se tecem, treniram borilne vescine, hodim na badminton in na hribcke (raje nizje in to intenzivneje – visoki hribi zal niso po mojem okusu) in vse, kar mi pride naproti. Bojim se, da se ne bi izcrpala. Ne vem pa, kako vse skupaj omejiti.

To bos pa sama pogruntala, dokler imas veliko energije je vse cool, drugace pa malo spustis frekvenco treningov. Men isto sede ukvarjat se z vec sporti, ker ti vsak razvija dolocene komponente (fitnes – moc, kolo in hoja v hribe – aerobno in tudi anaerobno, gimnasticne vaje – ravnotezje in obladovanje telesa, stretching – razgibanost, sprinti – hitrost, joga – mentalni vidik).

🙂 Tnx. Ker se druzim vecinoma s samimi lenuhi, mi je zacelo ze malo najedati, da mi tezijo, da se bom pretrenirala. Tvoje argumente bom pa mami servirala – ki sicer ni lenuhinja (ravno nasprotno), jo pa seveda strasno skrbi zame. 🙂

Vrhovnik ne sekiraj se. Jaz tečem 5 – 7 krat na teden, pa sedaj se bo začela še sezona kolesa, tako da bom še vključila, pa vaje tudi delam in to cca. 3 x po pol ure – 1 h ( počepi, sklece.. ), pa zjutraj se raztegujem oz.malo joge…čez vikend pa še kakšna smučarija, pa kakšen hrib.
No, pa v službo tudi hodim in to mi vzame cca. 11 ur, pa še vedno imam čas, da opravim vse to.
Lenuhi ? Zamenjaj okolje.. Jaz sem ga, družim se z drugimi ljudmi. Ostali so me imeli že za izobčenko.

Če rade migate potem kr (malo takih) čim se (oz če se boste) potem pa malo zmanjšajte frekvenco treningov pa bo.

LP Oliver

Vrhovnik in Jana pohvalno, kaj pohvalno – zakon sta

Gostek, in kako izgleda (oz. kaj to sploh je) HST?

Lp***

Gre za hypertrophy specific training (HST), katerega cilj je hipertrofija mišic, povečanje mišične mase – kot pove tud že samo ime…
Temelji na fiziologiji mišice, na modernih študijah itd… ni neka reč, k je za spregledat… je pa zadeva nova – 2 leti približno na sceni in večina ne pozna, se pa kr dost folka (naturalci).

Trening je sestavljen iz makrociklov.. nekako na kratko – vsak trening treniraš celo telo (1-2 serije na mišično skupino) vsak 2 dan, potem pa na 2 tedna zmanjšuješ število ponovitev (15,10,5) na 2 tedna povečaš maximalno kilažo, ki jo hočeš dosešt, poleg tega pa še iz treninga v trening višaš kilažo, dokler ne prideš do maximalne… zakomplicirano je razložit tkole na kratko…

http://www.hypertrophy-specific.com/hst_index.html

Najbolše, da si kr mal prebereš… ti bo bol jasno.

Jaz sem probal en celoten cikel (2 meseca) in zraven treniram se karate 3-4x na teden in sem se pretreniral, ker sem prevec ponavljanj delal oz. sem delal isto kot pise. Za drugi cikel, ki ga bom zacel, cez ene 14 dni sem si naredil malce spremembe (pri 10tih in 5ith ponovitvah bom fural samo eno serijo ter oklestil vaje na squat, chin ups, veslanje, lateral rise z rockam, bench, dips pa ena vaja za biceps), Menjaval bom squate – deathlift 1:1.
Rezultati od prej so bili impresivni, samo je trening karateja trpel, ker si nisem znal vtepst v glavo, da naj ne delam do odpovedi. Zdej vem in bo verjetno se boljse.

New Report

Close