Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa vaje za krepitev hrbteničnih mišic

vaje za krepitev hrbteničnih mišic

Imam probleme z bolečinami v hrbtenici.Zanima me,če je vadba v fitnesu primerna za tovrstne težave in kakšne vaje moram delati za krepitev hrbteničnih mišiic,da ne bodo škodljive?Hvala za odgovor in lep pozdrav

vito,

Vaje za krepitev hrbtnih mišic lahko izvajaš, tiste lažje tudi doma.. kasneje pa po potrebi tudi v fitnesu. Fitnes je nasploh pravi naslov za vse tiste, ki se želijo rehabilitirati po poškodbi, po predhodno opravljeni ustrezni fizioterapiji. Glede na to da je zaradi vaših težav s hrbtenico bolje biti previden, povprašajte za nasvet kakšnega fizioterapevta, če imate to možnost… ali pa kakšnega inštruktorja v fitnesu, ki ima s tem izkušnje.

Jaz vas takole preko interneta ne morem naučiti teh vaj, saj je treba biti preeviden… drugače lahko se lahko stanje samo poslabša. Sem pa enkrat vadil z zelo problematičnim fantom… oz. imel je hude težave s hrbtenico in vratom. Po 2 mesecih je bil kot prerojen, je pa res delal striktno vaje za hrbet in trup na sploh… ostalo mu sploh ni bilo prioritetno. Obiskoval je fitnes sprva 2x tedensko po 25min, kasneje pa 3x po 30min. To je bilo dovolj. Njemu je vadba zelo koristila… te stvari so zelo individualne, enim bolj koristi, drugim nekoliko manj.

Lp,
Goran

New Report

Close