Najdi forum

odprava celulita. . .

Pozdravljeni!

Stara sem 30 let in na koncu druge nosečnosti. Pred prvo nosečnostjo (pred dvema letoma in pol) sem veliko telovadila, hodila na fitnes…imela sem precej čvrsta stegna, mišice, skratka: bila sem zadovoljna s svojimi 52 kilogrami na 168 cm višine. Po tej nosečnosti sem sicer hitro shujšala, bila suha pred ponovno zanositvijo, vendar so kilogrami šli kar sami dol, brez velikega truda s telovadbo. Na aerobiko sem hodila le mesec dni.
Sedaj pa k problemu. To niso kilogrami, saj sem prepričana, da bom po porodu prišla na prvotno težo, tudi s telovadbo se bom ukvarjala. V zadnjih 7. mesecih sem dobila ogromno celulita po celih nogah (kljub temu, da se prehranjujem enako kot prej, pa tudi redno sem uporabljala kremo proti celulitu in tudi kuro z blatom. Poudarila bi rada, da sem prej imela zelo malo celulita oz. ga sploh nisem imela. Sedaj pa groza – vse visi!
Ne upam se niti pogledati v ogledalo. Prosim za odgovor, ali menite, da bom lahko z intenzivno telovadbo in primerno prehrano po porodu popravila situacijo?

Hvala in lep pozdrav!

Simona,

Celulit je zelo trdovratna maščoba… obstajajo nekako 4 stadiji celulita. Dlje časa kot ga imaš slabše je in težje ga je odpraviti. Torej prej ko temu začneš posvečati pozornost in delati na tem, da ga izgubiš bolje zate. S samo prehrano se celulita ne da odpraviti. Predvsem je pomembno, da z zdravo prehrano preprečiš sprotno nastajanje novega celulita oz. da odpraviš pogoje za nastanek celulita. S treningom lahko potem deloma odpraviš celulit. S kakšnimi dodatki k prehrani, striktno dieto, intenzivnim treningom se da skoraj popolnoma, včasih celo popolnoma znebiti maščob in celulita… ampak govorim o tekmovalnem režimu prehrane in treningu. Za povprečene ljudi je najbolj sprejemljivo: striktna prehrana, reden in primeren trening in kakšne terapije v kozmetičnih oz. lepotnih salonih (ki se mi zdijo kar nujen dodatek v boju proti celulitu).

LP,
Goran

Živjo,
čisto na kratko: tuširanje z rokavico (dobiš jo npr. v DM-u – je taka rjava, malo bolj trda, žal se ne morem spomniti kako se reče materialu), vsak dan 2o minut masaže (10 min za vsako nogo) kar prekrvavi noge, nato vmasiraš še kremo proti celulitu (deluje prevntivno in kurativno) od Vichy-ja.
Zanesljivo pomaga, sem preizkusila. Učinko so vidni že v dveh tednih!
LP, Maja

New Report

Close