Forum: Knjižni molji

Za vse ljubitelje dobre knjige. Posebna stran, ki vam ponuja veliko koristnih nasvetov in informacij iz knjižnega sveta.

kdaj in kje berete

Odgovori Nova tema
Default avatar joana 28 Jul 2005 12:18

Kdaj in kje imate navado brati? Sama največkrat berem zvečer ali ponoči sede za mizo, redkokdaj leže v postelji (no, razen včasih nekaj strani pred spanjem). Časovno mi pa najbolj znese branje ob vikendih oziroma ob prostih dneh. Če me neka knjiga zelo pritegne (da je ne morem odložiti), pa gre branje pogosto na račun spanja (npr. berem pozno v noč, čeprav imam drug dan že zjutraj obveznosti in sem potem kot cunja - prav iz tega razloga si včasih niti ne upam začeti z branjem neke zanimive knjige med tednom). Veliko berem med počitnicami, vendar za razliko od mnogih zelo težko berem na primer na plaži (tam navadno prebiram le kakšne revije).

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar suzz 28 Jul 2005 12:58

Na plaži in v postelji.

Default avatar šecjen 28 Jul 2005 13:45

na vlaku in v postelji.

Default avatar majav 28 Jul 2005 13:52

V postelji, zvečer pred spanjem (pa zelo pozno začnem, tako da včasih po trikrat začnem na istem mestu, ker si ne zapomnim, kaj se je dogajalo), pa na dopustu (na plaži ne, v viseči mreži v senčki), pa če je zelo zanimivo in dopuščajo okoliščine (beri: dovolj časa in pridni otroci) včasih ob kavici za mizo.

Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Default avatar aja 28 Jul 2005 14:02

zjutraj med 4h in 7h, pa zvečer med 21h in 23h. Čez dan pa, ko utegnem, praktično povsod: ob kavi, v avtu, kjer se le najde vsaj 15 minut časa ...
Sicer pa najraje berem na kavču ali v postelji. Na trdem stolu in v strogi sedeči pozi mi ne paše

Default avatar Oja 28 Jul 2005 14:24

Jaz obvezno v postelji in na troli, ko se peljem v službo. Zdaj, ko imam že kar trebušček, vedno dobim kakšen sedež. :)) Evo, ravno danes sem knjigo pozabila doma in bila čisto izgubljena! Če mi pa podnevi uspe ukrasti kako urico in se zavaliti na kavč, je pa to že prav posebno razkošje!

Default avatar loti 28 Jul 2005 19:15

Na WC - ju, kjer imam podnevi mir pred mularijo. V čakalnicah pri zdravniku, pri čakanju mulca, da pride iz glasbene. V avtobusu........tudi v službi se malo švercam pšššššt.
Da o večerih ne govorim.

Default avatar Lencha 29 Jul 2005 14:02

Na postelji.

Default avatar geri 29 Jul 2005 22:46

Če sem doma zjutraj pri kofetku drugače pa zvečar v postelji
lp geri

Default avatar [email protected] 30 Jul 2005 10:36

Če me knjiga pritegne - vsepovsod, tudi med vožnjo( med čakanjem pri semaforju, da ne bo pomote...) in kot je zapisala loti - tudi na Wc-ju, kjer se skrijem pred mulčki...
Največ težav imam z večernim branjem, ker se mi rado zgodi, da zaspim :-(

lp majda

Default avatar sour_cream 30 Jul 2005 11:25

Knjige vedno leže v postelji ali na kavču, najraje popoldne. Časopise in revije pa v fotelju, včasih za mizo, oboje obvezno med pospravljanjem obroka.

Default avatar iztok 30 Jul 2005 11:28

Zjutraj, zvečer, na kavču, na postelji, redkokdaj pri mizi, razen, kadar zraven jem, branje na plaži mi ne uspeva, ker sem preveč firbčen, kaj se dogaja okoli mene, obvezno pa pred spanjem, da si izbijem iz glave vse misli, ki bi mi kratile spanec.

Default avatar Majuska 30 Jul 2005 11:57

Berem na kavcu, postelji, pri mizi pa le kadar zraven jem.
Tudi jaz na plazi ne morem brat, razen kaksne revije.

lp

<http://majuska.moj-album.com/>

Default avatar šecjen 30 Jul 2005 13:30

no, sem že mislila, da je z mano kaj narobe. jaz tudi berem pri jedi.

Default avatar Brisača 1 Avg 2005 08:14

Ali pa stoje v kopalnici...
"Samo še tale odstavek, pa si umijem zobe in grem spat" se mi je nazadnje pri Eseju o slepoti zavlekel (stoje!) do krepko čez polnoč.

Default avatar špels 1 Avg 2005 12:55

predvsem na poti v službo (na avtobusu), v parku čez vikend

lp

Default avatar regla 1 Avg 2005 13:06

Najljubše mi je branje v postelji, tudi čez dan, da se zleknem, kot mi paše. Drugače pa lahko tudi v kuhinji ali v dnevni. Glavno, da je udobno, da me ne moti recimo tv ali radio, imeti moram tišino. Tudi na plaži mi gre in pred šotorom ali v njem. Pa na busu, troli ali na vlaku. Redko tudi na enem hribčku. Na balkonu ali na vrtu pa le ne morem brat.

Default avatar Mitka 1 Avg 2005 19:22

Trenutno na vrtu, sicer pa zvita v paragraf na kavču, v postelji toliko časa, da mi knjiga pade na tla, pri jedi - ko že vsi oddidejo od mize, med počasnim lizanjem sladoleda, na balkonu, v vrtni uti, ah, kar nekaj bralnih kotičkov in navad imam. In če je knjiga zanimiva pozabim na vse okoli sebe, še najmanj me zanima TV..
Na plaži se mi zdi škoda brati, ker me živahno dogajanje moti med branjem in imam tako dosti manj od knjige. Raje listam po kakšni reviji..

Default avatar Katja15 11 Avg 2005 04:07

Najraje leže, kjerkoli in kadarkoli, če je sila, pa tudi pri kavi, v troli, če sem sama, tudi med jedjo, pa med čakanjem na ljudi, ki ne spoštujejo dogovorjene ure za sestanek ipd.

Najslajše je seveda večerno branje v postelji.

Stran 1 od 1
Na vrh