Starševstvo in vzgoja

Odgovarjajo: mag. Nataša Durjava, EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka • prof. Andreja Vukmir, spec. zakonske in družinske terapije • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Suha koža

Default avatar
Dobro jutro,

prosim vas za nasvet, kako naj se "rešimo" suhe kože na obrazku našega 15-mesečnika. Uporabljala sem Bubchen, pa ni nič bolje.
Hvala za odgovor.
Default avatar
Uporabi kremo Linola Fett N. Dobi se v lekarnah.
Default avatar
Nasemu Linola Fett ni kaj ekstra pomagala, samo se bolj so ga drazile sestavine. Pomaga mu samo hladilno mazilo mislim da je primesan se cink. Ce kupis to mazilo v lekarni (zmesajo ga)brez recepta stane cca, 4.000 sit. Mi ga ponavadi na rpt.dobimo, ker imamo atopicni dermatitis.
Drugace pa so sedaj zaceli prodajati prav za obcutljivo suho kozo od AVENA kremo, ki je samo na osnovi termalne vode in je namenjena prav za dermatitise in je tudi O:K: Ima jo v lekarni na Celovski 291.
LP
darja
Default avatar
Bepanthen!, pa niti slučajno ne uporabljajte Johnsonovega šampona(dermatolog nam je rekel, da izsušuje kožo)???. Svetovali so nam, da ne uporabljamo nobenih tekočih mil, penc za v banjo,,,,,.
Sin je sicer že malo starejši,vendar ima že od majhnega zelo suho in občutljivo kožo. Stanje se je malo umirilo odkar uporabljamo Eucerin- šampon,tuš gel, dobi se ga v lekarni.
lep pozdrav Tina
Default avatar
tudi nam so na dermatološki povedali, da naj bi imeli prirojeno občutlivejšo kožo, ker se jima je v zimskem času tako izsušila koža, da smo imeli včasih male drobne rdeče pikice, ki so ju srbele..

se strinjam, tudi mi prisegamo na Bepanthen Plus... škodi nič, je pa izredno dobra kremica, ki pomaga še posebej pri suhi koži.. povprašaj v lekarni, Bepanthenova kolekcija je precej obširna...

in ravno tako so nam prepovedali JOHNSONOVE izdelke! k sreči jih nikoli nismo uporabljali, se mi pa zdi grozno, da jih ne umaknejo s tržišča... naš tati je nekaj časa uporabljal Johnsonov šampon, ker je mislil, da glede na to, da je otroški, je bolj blag.. in ker si je glavo po treningih umival vsak dan, je pač izbral ta 'blagega'.. lasišče je imel močno razdraženo in pojavile so se mu majhne hrastice.. ker ga je vse srbelo, smo takrat na dermatološki povprašali tudi zanj ;) in doktor nam je svetoval Head&Shoulders... od takrat je pomirjen ;)

T.K., prosim, povej mi kaj več o Eucerinu :)

Hvala,
Anaya
Default avatar
Kopanje brez šamponov in mila - na še vlažno kožo nanesemo mandljevo olje.
Naša 9 mesečna deklica ima tako lepo in mehko kožo, da jo vsi občudujejo.

Natasha
Default avatar
Katero kremo od Bübchna pa si uporabila? Obstaja njihova ognjičeva krema za obraz, a ni ne vem kako dobra. Poskusi še z njihovo vlažilno kremo Kinder Kosmetik Creme. Nam vedno pomaga, a šele v nekaj dneh. Super je pa tudi mandljevo olje.

LP, Simona
Default avatar
Naš je imel zelo suho koža,dokler nismo začeli uporablati kozmetiko AVENE.Druge kreme,ki so jo predpisali zdravniki spolh niso pomagale.Jz imam od te znake kremo ,milo ,kopel in sem zalo zadovoljna
Default avatar
Spoštovani!

Oglašamo se, ker smo opazili, da se med nasveti pojavljajo izdelki Bepanthen, ki jih naša podružnica zastopa v Sloveniji.
V primeru suhe kože je potrebno izbrati dermatološki pripravek, katerega podlaga je mastna. Ta naredi na koži film in tako prepreči izsuševanje kože (zmanjša izgubo vode iz kože) ter tako poveča njeno vlažnost.
Zato vam svetujemo, da za nego suhe kože uporabite mazilo Bepanthen.
Več informacij lahko najdete na www.hoffmann-laroche.si/brezrecepta.

Lep pozdrav.
Default avatar
Spoštovani!

Oglašamo se, ker smo opazili, da se med nasveti pojavljajo izdelki Bepanthen, ki jih naša podružnica zastopa v Sloveniji.
V primeru suhe kože je potrebno izbrati dermatološki pripravek, katerega podlaga je mastna. Ta naredi na koži film in tako prepreči izsuševanje kože (zmanjša izgubo vode iz kože) ter tako poveča njeno vlažnost.
Zato vam svetujemo, da za nego suhe kože uporabite mazilo Bepanthen.
Več informacij lahko najdete na www.hoffmann-laroche.si/brezrecepta.

Lep pozdrav.

Peter Bratušek, vodja OTC

Moderatorji

mag. Nataša Durjava , EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka
durjavaN
prof. Andreja Vukmir , spec. zakonske in družinske terapije
Zavod Pogled
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic