Najdi forum

železo v nosečnosti

Sem v 18 tednu nosečnosti in zdravnik mi je predpisal tablete z železom, ker sem slabokrvna. Znanci so me prestrašili, da tako jemanje tablet v nosečnosti škodi zobem otroka. Ali je v tem kaj resnice?
Za odgovor se vam že naprej lepo zahvaljujem!

Spoštovana Metka,

kar brez skrbi. Glede na obdobje v katerem se nahajate, je najbolje, da se kar navadite na številne “dobronamerne” nasvete sorodnikov in znancev.
Železo jemljete, ker otrok intenzivno črpa vaše zaloge. V zobe se železo ne vgrajuje, tako da mu ne more škoditi. Prav tako ne škodi vašim zobem, če le pravilno skrbite za svojo ustno higieno. Nekatere tablete je potrebno raztopiti v ustih in te lahko obarvajo obloge, ki se nahajajo na zobeh. Te obarvane obloge pa vam mora odstraniti zobozdravnik.
Skratka, brez skrbi. Zdravnik vam ne bo predpisal zdravila, ki bi škodilo vašemu otroku.
Glede “dobronamernih” nasvetov pa vam svetujem, da uporabite obe ušesi – čez eno naj gre nasvet noter, čez drugo pa ven ( lastna izkušnja ).:))
Lepo pozdravljeni!

draga Metka
Kot vam je že Alenka napisala, da jemanje železa ne škoduje otrokovim zobem, vam lahko iz lastnih izkušenj zatrdim, da je to res.
Železo sem jemala celo nosečnost, danes pa ima moja 3-letna hči odlične zobe. Želim vam veliko veselja s prihajajočim novim članom.
Lidija

New Report

Close