Najdi forum

Imam tako ZELO ZELO suhe roke (dlani), da me že kar bolijo. Na pogled…obupno! Sploh ne morem nič prijemati, nič tikati, ker mi dela kar mravljince, tako imam suhe.
Če se “pobožam” npr. po nogi, jo opraskam s temi suhimi dlanmi.
Sej vse kar delam (čistim, perem posodo,…) delam z rokavicami, ampak vseeno…. ni učinka. Tudi spat grem tako, da si roke na debelo namažem s kakšno mastno kremo in si dam gor bombažne rokavice za čez noč. Ampak pomaga mi ne nič!
Sem bila prejšnji teden v lekarni, kupila eno kremco za 2 jurja, pa da ful pomaga, je rekla farmacevtka, ampak mič…isto kot prej!
K zdravniku sem šla že 100 krat, ampak mi nič ne da…pravi, da itak za to nič ne pomaga….????!!!!!
No, a pozna katera kako RES DOBRO KREMO, KI ZARES POMAGA ZA SUHE ROKE?????????????????????????????????????????????????
Ker sedaj pozimi bo še večja kriza!
HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sej ni čudno, da imaš suhe roke, ko pa pomivaš z rokavicami. rokavice si dej dol, pa boš vidla, da bodo mokre, ko jih boš potunkala v vodo:))

brez zamere za malo heca, tvojega problema pa ne znam rešiti. Enkrat sem slišal, da je dobro, če kožo mažeš z maslom, drugič spet, da z olivnim oljem. Po mojem je najboljša kakšna posebna krema, katera, pa ne vem. Sam uporabljam Hand Cream od Neutrogene (Norvegian formula) – dobiš jo v lekarni v takšni majhni tubi (50ml). Je ful gosta in dolgo drži. Meni pomaga, resa pa je, da nimam kakšnih posebnih problemov s kožo. Osebno mi je tudi mazanje z olivnim oljem všeč, le da si potem precej masten.

Sama prisegam na olivno olje. S tem oljem si mažem celo telo, zelo na tanko ker se fino vpija. Res pa je,da kadar sem delala z rokavicami sem imela kožo še bolj suho zaradi smukca, ki je notri.

Preverjeno učinkovita je ognjičeva krema (sama imam tisto od Ju*st), s katero se namažeš večkrat dnevno, predvsem pa zvečer (pa kakšne bombažne rokavice čez).

Predvsem pa je potrebno preizkušati različne variante – dokler ne najdeš take, ki bo zate najprimernejša.

Probala sem miljon krem in najboljša – ne boš verjela od soseda! Prav tako sem metala jurje na razne kremice, sedaj jo imam – zame najboljšo za nekaj več kot 200 tolarčkov. Kdo bi razumel??

enake roke, isti problem. zdravnica mi je rekla isto. ne pomaga nič, pa še res je. čez poletje imam še kolikor toliko mir, pozimi je huje, ker mi vrh vsega še razpokajo, tudi do krvi včasih. zato pazim, da takoj, ko se začne mraz, začnem nosit rokavice.

lahko poskusiš še z olivnim oljem, je vsaj naravno, vse tiste kreme imajo preveč kemije, ki (po mojem) še dodatno škoduje. žal nimam drugega nasveta.

Po vsakem umivanju si temeljito obrišite roke. Malo počakajte, da se res dobro osušijo, šele potem si namažite s kremo.
lp

Mogoče melem krema.

Pogosto maži roke s sezamovim oljem.

Jaz imam pozimi kožo do krvi razpokano, boli ko hudič. :((
Od vseh krem mi je najbolj pomagala Eucerinova, dobi se samo v lekarni.
Pa pozimi obvezno USNJENE rokavice, ker jih ne prepiha.

Spoštovani, sestra je frizerka inje imela katastrofalne roke. Uporablja justovo kremo za roke in so težave minile.
Lahko jo dobite pri meni- mail.

LP

POZDRAVLJENA.
Tudi sama sem imla velik problem s suho kožo na nogah in rokah. Koža mi je spokala do krvi. Vsi zdravniki in dermatologi mi niso mogli pomagat. Kožo sem si popolnoma pozdravila s kremo LINOLA FETT N KREMA ZA ROKE, ki jo lahko kupiš v lekarni. Z njo sem si namazala roke in stopala vsak večer (cca.2 meseca), sedaj si še mažem občasno po potrebi.
Poskusi, meni je krema pomagala 100 %.

New Report

Close