Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

jezikovni certifikat

Default avatar
Lep pozdrav!

Rad bi opravil toefl ali fce certifikat iz angleščine. Zanima me.........malce sem gledal po internetnih straneh jezikovnih šol.........ali je treba nujno poleg izpita se udeležiti tečaja, ki te na izpit pripravi?

Imate morda izkušnje, kam iti? Oz. kje so najcenejši?

Hvala!

Peter
Default avatar
Za FCE se lahko prijaviš kot individualni kandidat na British Council-u, izpiti potekajo junija in decembra (vsaj tako se mi zdi).
Jaz sem hodila na tečaje k Sterlingu, sem bila še kar zadovoljna, poceni pa ravno niso.
Default avatar
Certifikat iz angleškega jezika - osnovni (FCE) boš z lahkoto opravil, če si kdaj delal maturo - težavnost je približno enaka. Za obnovitev znanja priporočam, da si mal pogledaš knjigo (jaz sem jo kupila v knjigarni v Ljubljani, ki je zraven Dnevnikove hiše in Kapitelja - oxford center, se mi zdi)... Jaz sem sicer obiskovala tečaj - priprava na certifikat, ker je bilo moje znanje mal zarjavelo... in naredila izpit z oceno A.
Sam izpit poteka v dveh delih - pisni del traja skor pol dneva (seveda s premori), ustni del je pa ponavadi nekaj dni kasneje. Mal sem že pozabila, ker sem certifikat delala pred dvema letom ;)

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic