Najdi forum

obnova starega stanovanja

Ker vem, da je že marsikdo bil v takem položaju, prosim za nasvet.

S fantom razmišljava o nakupu stanovanja starega 30 let. Samo stanovanje je v prvoti obliki kot pred 30-imi leti, še ista oprema je notr. Če bi ga kupila, bi ga morala popolnoma obnoviti: elektrika, odtoki, nov parket, popolna obnovitev kopalnice, nova oprema, pač vse ven in novo notr. Stanovanje je veliko cca. 45m2. Koliko bi naju prišla obnova tolikšnega prostora brez opreme, ker vem da je oprema pač lahko ali milijon ali pa 20 milijonov?
Ali je možno zbijati ceno staremu stanovanju, ki je potrebno obnove? Ne zdi se mi namreč, da bi za novo stanovanje ali staro na isti lokaciji lahko plačali isto ceno.

krneki??? a si ti?

al pa sem se zmotla

Prosim? Mislim, da si se res zmotila.

ja res ja,,sem mislla da je ena frendica ki tud kupuje staro stanovanje v celju in ok žal,,res!upam da bosta čimceneje zlezla skoz,,kot pa sama veš je obnova zelo draga,,kot bi šel vse na novo delat plus razbijanje in čiščenje starega

Ko smo mi pred leti hoteli v tak nakup so nam vsi odsvetovali. Ali si pomislila, da pri tako starem stanovanju slej ko prej tudi elektrika crkne in je potreno napeljati novo, ker se stare ne da po zidih rihtati, pa kanalizacija (odtoki), pa nova okna, pa…. jaz v to ne bi šla. Izračunaj nakup starega stanovanja + obnova, pa boš videla, da za ta denar dobiš skoraj ali pa celo novo stanovanje.

Me pa res zanima, kaj mislijo še drugi.

Odvisno kje se nahaja (kraj), katero nadstopje in na koncu seveda cena. Na oko pa bi ocenila, da je za manjšo adaptacijo in opremo potrebnega ca. dober mio do 1,5 mio za prostor.

Naj Ti kdo, ki se na to spozna oceni, koliko bi stala obnova. Predvem pa je treba pregledati tudi siceršnjo napeljavo, ne samo v stanovnaju, ostrešje, fasado in druge takšne stvari. Kajti prav lahko se zgodi, da je ostrešje dotrajano ali da bo treba obnoviti fasado in boš morala kot lastnica stanovanja sofinancirati. Če imaš možnost nakupa novega stanovanja, bi Ti bolj priporočila to varianto, saj vsaj nekaj let ne bo treba večjih posegov.

To računam: zamenjava vse napeljave, odtokov, seveda oken in zgornjih 1,5 mio se mi zdi smešno, jaz sem računala z opremo vred vsaj 7 mio, tako na hitro. Zdi se mi namreč neumno, da bi npr. zamenjala samo tla, potem bi pa morala čez nekaj let razbijati tla in zidove, razbije se enkrat in takrat vse zamenja.

Streha bo menda menjana v letošnjem letu (že leta se plačuje v sklad – položnica upravnik), fasada je še lepa, ne vem pa kdaj bodo to obnavljali. Opažam, da je v tem bloku že kar veliko stanovanj prenovljenih.

Pol pa tiste vprašat, ki so stanovanja v bloku že adaptirali koliko so porabili. Ni nas treba tule vrtet. Itak je pa ogromno odvisno od izvajalcev in od cenovnega razreda opreme. Lahko daš samo za kopalno kad 1 mio.

http://med.over.net/phorum/list.php?f=98

če nahitro zračunam (pa nisem strokovnjak) mislim, da bi moralo 2 MSIT zadostovati, če seveda ne boš uporabljala najdražjih materialov in mojstrov.

To je mišljena adaptacija brez opreme, ne? Ja, seveda.

Hvala za najbolj konkreten odgovor.

brez opreme, seveda (no ja, vključuje parket, ploščice, material…, ne pa pohištva, LCD TV, hišnega kina, jacuzzija in podobnih reči)

jacuzzija :)))

Tudi jaz ti lahko povem iz letošnjih izkušenj – nekje med 2 in 3 mio, če greš v nekem srednjem razredu. Za kopalnico, popolnoma prenovljeno, smo dali 800.000 (vgradni Wc, kad, bojler, umivalnik + kuhinjski odtoki), nov parket v predsobi + brušenje starega v dnevni 110 K; prenova električne napeljave + stikala 100, 4 vrata pridejo okrog 300. (tole vključuje tudi menjavo podbojev, dela mizar) in pa okna tudi kak miljonček. Stanovanje tako veliko kot tvoje, letnik 73, v Mb. Luknje vrtali po stenah za kako napeljavo smo pa kar sami, na veliko nejevoljo sosedov 🙂

Ostala oprema pa, saj veš, resnično odvisno od tega, kaj si želiš in s čim si zadovoljna. To pa si tako znaš pogledat že sama, saj če si mi malo podobna, besno listaš prospekte in hodiš po salonih pohištva…

LP

Hehe anci27 tisto o besnem listanju katalogov imaš prav, jaz že točno vem kaj, kje, za koliko :))) kar se opreme tiče, o prenovi pa pač nimam pojma :).
Sicer pa vidim, da je bila moja ocena do 7mio kar prava. Brez jacuzzija :)))).
Hvala.

Vsekakor Ti svetujem, da pred nakupom pelješ tja na ogled kakega strokovnjaka gradbene stroke. Moji prijateljici se je to bogato poplačalo. Kupovala je popolnoma prenovljeno stanovanje. Na pogled vse super. Toda oko strokovnjaka je pogledala in rekla samo ŠMINKA, zato se za nakup ni odločila. Ravnala je modro, kajti nekaj mesecev pozneje je bilo prav tisto stanovanje v oddaji preverjeno. Lastnik je namreč posegal tudi v nosilne stene in vse to nato zakamufliral. Ostrešje je pa bilo čisto gnilo. Navaden kupec seveda niti ne pomisli, da bi si ogledal tudi to.

letos smo obnovili komplet 60 m2, cca. 30 let, MB. menjali smo okna, 3 vrata, vse talne obloge- parket, ploščice, novo farbanje, elektrika, odvodi, novi radiatorji, komplet kopalnica- mislim,d a nekje 2-3 mio bi moralo zadostovati. okna so naša boljša, ostali materisl pa srednjega razreda.
smo pa sami štemali.

vsi ko sedaj pridejo ne morejo verjet, kako se da stvari uredit (se pa moraš malo pozanimat o vsem, da te ne nategnejo).
ne pozabi na dober nadzor delavcev, ker tem je vse dobro!

da bi namesto starega prenovljenjega stanovanja kupila novo, bi potrebovala dodatne 10 milijone (s tem da novogradnje niso zelo kvalitetene, vse se dela na hitro in da je čimbolj poceni)

aja, pa najino stanovanje je v centru, novega za +10 mio pa bi dobila na obrobju.

Tudi jaz sem letos kupovala stanovanje in se ravno zaradi takšnih dodatnih stroškov s prenovo, odločila za nakup novega.

Sem pa pred dnevi govorila z enim mojstrom za prenove. Povedal je, da je vse odvisno od vrste uporabljenih in vgrajenih materialov. Navedel je primer obnove enega 1 s stanovanja (brez opreme) za 4 mio. Načeloma pa je treba k ceni starega stanovanja dodati od 10 do 15 % cene na račun prenove.

New Report

Close