Najdi forum

“ranljivi” motoristi

Ob registraciji mojega “lepotca” so me vprašali, če želim dodatno zavarovane (hudirjevo drago) za “rizično skupino”. Ja, res smo “jezdeci” na dveh kolesih bolj v nevarnosti, kot “konzervarji” na štirih, ampak nekateri so pa tudi (milo rečeno) prave budale.
Najbolj me razkuri, ko vidim kakšnega smrkelna na skuteru, pa nisem ziher, a je poba že dopolnil trinajst let ali ne, brez čelade, kratke hlače, sandale … Tako se ne usedeš na motor, niti na moped.
In vsi tisti frajeriši, ki mislijo, da so svet požrli, v trenutku, ko so si hondo kupili …
Potem pa tole: . Saj je kruto in me boste spluvali, ampak jaz pravim: butla sta si čisto sama kriva.
Je že itak dosti žrtev med tistimi motoristi, ki jim kdo izsili prednost ali se res pač zgodi nesreča. Zakaj je treba bit budalo in izzivat, brez čelade vozit, dirkat, kot da si sam na svetu …

Potem se pa pošten in pameten človek nekje pokaže s čelado in ledvičnim pasom, pa ga gledajo: o, glej, budalo motoristično, eden tistih, ki se igrajo s svojim lajfom …

Eh … 🙁

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

Eh, mouse ne se sekirat! :))

Tisti, ki ne vedo čemu služita čelada in ledvični pas, so budale. Mi, ki to uporabljamo, se ne igramo z življenjem in zdravjem. Te pa popolnoma razumem, da te razkuri – saj mene tudi.
Še bolj pa me pojezi, ko vidim mularijo na skuterjih, ki so razštelani, jim manjka pol plastike, kabli visijo ven prosto po Prešernu in kaj počnejo po cestah! Predrznost, objestnost, brez čelad… res, škoda besed. Bi ga najraje okoli kepe! In na račun takih, so potem zavarovanja tako draga. Folk vidi to smrklovje in misli, da s(m)o vsi enaki! Pa jim dopovej, če moreš. Tadva se pa tudi meni ne smilita – kar sta iskala, to sta našla!

😉 L

Joj, o tistih razštelanih skuterjih pa sploh ne bi … Ga slišiš tri dni prej, preden ga vidiš. Prdi, brenči, dere se tko nagravžno, da gre skozi ušesa, ob tem pa kratkohlačnik na sedežu misli, da je največji frajer pod soncem, zato ker se pelje brez čelade.
Sploh si ne znam predstavljat … Mislim, mene že odprt vizir moti, ko mi muhe v faco letijo. Kolikokrat sem pri največji brzini zališala samo zamolkel BAM in se je nekaj razmazalo čez vizir. Pa si mislim, da bi to zdaj meni v oko priletelo, bi pa bilo grdo!

Ne, saj imaš prav – najbrž se res nima smisla sikirat.

Zdaj sem se že navadila, da vsak dan pogledam črno kroniko in, če se je kje ubil kakšen motorist, pokličem domov in povem mami, da nisem bila jaz 🙂 Če ne jo samo skrbi, to pa nima smisla … No, vsaj to se je že navadila, da primerki “izsilil prednost”, “brez zaščitne opreme” in “neprilagojena hitrost” definitvno nisem jaz. Tako da – za ta dva izolska zmazka je nisem klicala :))

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.
nova
Uredništvo priporoča

Ja, takim, ki imajo tako mišljenje kot ga imata vidve, pa jaz vedno rečem: ” Srečno vožnjo in pazi nase” z vsemi lepimi željami, kar jih premorem!:-))

mouse napisal:

> Je že itak dosti žrtev med tistimi motoristi, ki jim kdo izsili
> prednost ali se res pač zgodi nesreča. Zakaj je treba bit
> budalo in izzivat, brez čelade vozit, dirkat, kot da si sam na
> svetu …

Ok, res nisem bila priča nobeni nesreči in tudi ne poznam statistike, kdo je krivec za nesrečo, vendar ne vem, kaj je večkrat – ali motoristi izsiljujeo prednost avtomobilistom, ali obratno

Kolikor sama doživljam na cesti pa bi rekla, da motoristi (ne vsi) norijo kot zmešani, prehitujejo tudi na najbolj nemogočih mestih, ali pa čejim uspe se zadržati vsaj toliko časa, da pridejo na bolj odprt del cestišča, pa potem na vso moč gas, da kmalu oglušiš (no, skoraj) v avtu, saj ga med vožnjo mimo avomobilaše parkrat spustijo in navijejo in potem z vso hitrostjo odbrzijo mimo in se v ovinkih blazno nagibajo (ni čudno, da je toliko zdrsov, po možnosti pod nasproti vozeči avto ali tovornjak)

Ja in potem, ko so mimo tebe, svojo pozornost kažejo še tako, da se dajo na zadnje kolo…To se mi je zgodilo na isti dan, ko je bila tista nesreča na obali, ko sta umrla, kot posledica vožnje po zadnjem kolesu.

Nikoli ne bom razumela dirkanja z motorji, prehitevanja vsevprek, vožnje po zadnjem kolesu

Kdor se hoče znoreti, naj gre kam drugam, ne kjer ogroža druge udeležence v cestnem prometu. To je najbolj krivično – ne samo sebe spravljajo v nevarnost, ampak tudi druge. Nikakor ne toleriram norenja z motorji po cestah! Všeč so mi edino tisti cestni motorji, ki grejo lepo počasi, po turistično, druge bi pa vse črtala. Razumem, da imajo eni radi adrenalin, vendar naj pri tem ne ogoržajo drugih (pa to velja tudi za hitre voznike avtomobilov), ki jih pa je manj kot motoristov, saj motor omogoča večje hitrosti.

Saj so tudi motoristi žrtve zaradi izsiljevanj, samo kolikor vidim po cestah, kako ti norci vozijo, jih v splošnem nikakor ne morem zagovarjati…

Tako, da v prometu se ne sme misliti zgolj na lasten užitek (vsi hitri vozniki – avtomobilov in motorjev). Ni treba, da nastradajo drugi!

Vidiš, arianna, saj prav zato se bunim: zaradi nekaj (ali veliko) tepcev, smo motoristi že kar po defaultu na slabem glasu in razglašeni za norce brez pameti, ki samo dirkajo, izsiljujejo, prehitevajo …
Jaz vozim po pameti, ker mi je škoda mojega življenja, sem pa videla že ogromno takih, ki so počeli vse, kar si opisala. Zato me poročila o takih nesrečah razjezijo in mi nič žal za tiste tipe. Se je pa (tudi meni) že zgodilo, da je nekdo s stranske ceste kar zapeljal predme in sem morala bremzat, da mu nisem v rit treščila in čez njegov avto zletela. Če mi takrat ne bi uspelo ustaviti in bi prišlo do nesreče, ne bi bila jaz kriva niti pikice, ker sem vozila po omejitvi.

In to je pravzaprav poanta mojega posta: zaradi tistih bedakov in važičev si proglašen za budalo, kjerkoli se pokažeš kot motorist. In to ni fer.

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

Tudi jaz imam ponavadi izkusnje s takimi “kreteni”. Najbolj me pa rzpizdijo oni, ki prehitevajo med dvema kolonama na sredini. In kaj ce jaz samo za eno sekundo skrenem malo bolj desno z avtom??? Bo pa mrtev v grabnu lezal in bom spet jaz kriva. Se najboljsi pa so tisti, ki te prehitevajo kar po desni. Ostanem brez besed.

Mene je z avtom včasih kar strah na cesti, še posebej mimo srednjih šol in med bloki. Ker smrkavci na skuterjih res sploh ne gledajo kje se vozijo in kaj počnejo, mislijo da imajo absolutno prednost. Sem že videla več nesreč in zato bom pošteno razmislila preden bom svojemu otroku sploh kdaj kupila moped.
So mi ”resni” motoristi v tem pogledu veliko bolj všeč, ker gre za odrasle ljudi, pa čeprav so na dosti bolj močnih mašinah. No, pa ne bi zdaj o tem, da se tudi odrasli na cesti pogosto obnašajo slabše kot otroci.

Se popolnoma strinjam s Teboj

Jaz sem enkrat doživela takole situacijo:

stojimo pred semaforjem, cisterna, neki šmrkelj na skuterju in jaz. Pa zadaj še neka dva avta. Skuterček se je zguzil čisto ob desni bok cisterne (jaz sem ustavila za cisterno) in seveda ni mogel videti, da je cisterna priklopila žmigavce za zavijanje v desno (ali pa je videl in mu je bilo vseeno).
Ker je bila na desni strani neka hiša, je moral cisternar zapeljati globoko v križišče (kot da gre naravnost), preden je začel zavijati v desno. Skuterček je v tem ravno toliko pospešil, da je že začel zavijati, ampak cisterne (res je bila dolga) še ni prehitel. Ko je cisternar zapeljal dovolj globoko, je začel zavijati in s tem zapirati pot skuterčku.
Mulc je imel blazno srečo, da je avto zadaj začel trobiti in se je cisternar ustavil. Tako jo je odnesel samo z zlomljeno nogo. Lahko bi pa ostal večen spomin nanj v obliki freske na fasadi tiste hiše …

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

V bistvu “sovražim” motoriste. 90% jih vozi prehitro (kar je bolj nevarno kot če si za avto in voziš prehitro), non top neki prehitevajo, ful mi jih je žal, ker vsak dan umirajo, pa še ko gre mimo tebe in imaš odprto okno na autu, te skoraj kap od zvoka, ker se kar na lepem prikaže on nikoder.
Aja, “sovražim” jih tudi zato, ker gredo lahko poleti v koloni proti morju lepo po sredini in se izognejo tem našim shitastim cestam, katere so vedno v popravilu v največji sezoni.
Eto.

Glede motoristov sem tudi jaz sitna in nervozna in … vse mogoče. Bojim se jih, zelo se jih bojim… menim celo in nemalokrat se v to prepričam, da zanje “veljajo drugi zakoni” in “drugačni predpisi”, da zanje ni ne omejitev, ne razmišljanja o tem, ali s svojim obnašanjem spravljajo koga v nevarnost in morda samo v strah ali ne !!! Ne maram jih !

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Se strinjam s tabo. Taki primerki mečejo slabo luč na vse motoriste.

Drugače pa, ko sem na motorju, se bojim avtomobilistov. Prav bojim se jih! Zakaj? Zato, ker se ne zavedajo, da lahko že z enim samim napačnim gibom naredijo katastrofo. Recimo, zavijejo v levo brez smernega kazalca. Če zadenejo pri tem drug avto, se bo mogoče vse skupaj končalo z razbito pločevino. Če pa pri tem zadenejo motorista, ki po možnosti vozi zadaj še sopotnika, bo ta padel, drsel po vozišču in treščil v kak stebriček ali drevo (kot je bil primer med Kozino in Obrovom pred kratkim). In kaj je tisti Italijan rekel po nesreči: mi scusi, sem se zmotil?! Fant je mrtev!

Ja ravno zato bi morali motoristi upoštevati varnostno razdaljo, prilagojeno hitrost in biti veliko bolj oprezni. Če me od zadaj nenkrat prehiti motorist 5cm stran od avta in bi jaz v tem trenutku zapeljala 3 cm bolj levo se ne bi dobro končalo…
Motoriste srečujem vsakodnevno in le malo je takih ki se vozijo normano in tudi počakajo v koloni in ne prehitevajo vmes med dvema kolonama. Očitno prometni predpisi ne veljajo za njih. Hitrost je pa daleč od tiste predpisane.
Žalostno je potem brati poročila o mrtvih motoristih.

Ne marija(1), ni res, da ne maraš motoristov. Ne maraš norcev na motorjih. To sta pa dve čisto različni vrsti ljudi. Prvi vozimo zmerno in stanju na cesti primerno, drugi pa mislijo, da je cesta poligon. Takih tudi mi ne maramo!

Zelo malo je žrtev med motoristi, veliko pa jih je med norci, ki vozijo motorje. Velikokrat, ko berem, da je kje kdo izsilil motoristu prednost, pomislim na to, ali bi jo res, če bi motorist pripeljal z normalno hitrostjo.

Ma ja, saj…po načelu, če mi čakamo in se kuhamo v avtu, zakaj bi šel motorist mimo vrste (po sistemu, če meni crkne krava, naj še sosedu).

Govorim o čisto normalnem prehitevanju in o tem, da sem nekajkrat od tega dobila kar pošteno dozo adrenalina v kri, ko je prehitevani avto kar zavil, k sreči se je dobro končalo…za nekatere se pa ni, žal.

OK, če je možnost, zakaj ne bi šel motorist naprej?

Nismo vsi motoristi enaki, ravno o tem sva debatirali z mouse. So motoristi in smo “motoristi”. Prvi uporabljajo motor, da se z njim postavljajo, drugi ga uporabljamo kot prevozno sredstvo. Prvi radi navijejo gas do konca in jim je važno samo to, da čimprej ne glede kako pridejo na cilj, drugi radi opazujemo svet okoli nas – cilj bo počakal. Eni ne upoštevajo cestno prometnih pravil, drugi jih … Ja, tudi med motoristi SO razlike.

Zato, vsi zgoraj, ki “sovražite” motoriste – ne mečite nas vse v en koš!!!! Enako je z vozniki avtomobilov. Niti pod razno niste nič boljši od ostalih – med vsakim žitom je plevel.

Pa srečno vožnjo vsem!

Ma saj jaz to vem, mi ni treba razlagat:))))

Ne, res…se strinjam s tabo, le da bi jaz dala tiste prve “motoriste” v navednice, torej: so “motoristi” in smo motoristi.

Lp

:))))))) Ali pa tako, saj je vseeno … glavno, da me vsaj nekdo razume! :))

Tudi mene je prepogumnih motoristov na cesti strah, zelooo strah. Če se pa spomnim mail-ov, posnetih s kamero na čeladi najverjetneje slo. motoristov med vožnjo v Slo., mi je kar slabo—-> kje na slo.cestah so razmere primerne za vožnjo do 300 km/h???? Ajej.

New Report

Close