Najdi forum

KAJ VI MISLITE-POMOČ

Včeraj zvečer se je mož vračal iz službe in ga je dpbil radar, zaradi prehitre vožnje. To je vse ok, ampak on se je že pripeljal pred hišo in hotel iti ven iz avta in zagleda da se za njim pripeljejo policaji, to sem tudi jaz opazila, ker imamo takoj pod oknom parking, policaj ga prosi za dokumente in mu pove da je vozil prehitro, mož pa vpraša kje so to namerili, ker ve da je bil radar kakšne tri kilometre nazaj od naše hiše, na avtobusni postaji. Policaj mu pove da tam na avtobusni postaji, medtem sem že jaz prišla ven in slišala za kaj se gre in jih vprašala kako je možno da so se tri kilometre vozili za njim in ga niso ustavili z signalom, ampak so šli mirno za njim in ga pred domačo hišo začeli pregledovati in mu izrekati kazen. policaj ni odgovoril nič, samo da je tak postopek in da je mož prehitro peljal.

Zdaj pa me zanima, kako lahko dokažejo da so to njemu namerili, če pa so ga tako pred hišo ko je muroval ustavili, in kakšno pritožbo lahko podamo, saj je res šel prehitro in to bo sodniku priznal, samo ne zdi se mi prav da se tri km vozijo za tabo in čakajo dae vstaviš da te zaslišijo.
Aje to prav kar so naredili, da ga niso ustavili z signalom ampak pred našo hišo, ravno tako brez signala, samo pripeljli so se za njim in mož pravi da jih niti opazil ni na cesti za sabo.

Kaj narediti, pa ne me takoj spluvat in težit da sej je prov naj plača, ker to bo itak, samo zanima me če so prav ukrepli, ker se mu zdi da ne, kaj če bi živel v MB, kaj a pol bi se do tam za njim vozili da bi mu povedali za prekršek.
Pa še to, nobenega potrdila ni dobil niti nič ni podpisal,ker mu nič niso dali, pihal je tudi. tako da nima nič z čimer bi lahko dokazal da so ga ustavili, napihal ni nič, ampak zadnjič je moj tast dobil potrdilo in kazen potem po pošti. za isto prehitro vožnjo, možu pa niso dali nič, pa povedal jim je da živi v tej hiši, pred katero stojijo, ko so ga vprašali kje živi in sta policaja samo čudno pogledala, pihal je pa kar v čepe zraven avta, ker policaj je sedel notri in ni niti ven stopil.
HVALA ZA POMOČ

LP

Malo heca: Mogoče bo kaj pomagalo, če bo mož rekel sodniku, da ni opazil, da mu sledijo policaji, morda tudi ni opazil, če so ga ustavljali z loparčkom ob cesti, da pa prehitro vozi – pa sploh ni opazil.

Malo zares: soseda so opazili policaji, da je zavil iz gostilne in se cca 1km peljali za njim in ga kaznovali na domačem dvorišču. Nobenih siren in modrih luči; tip je napihal in bil ob izpit (še dobro da kakega opitega ujamejo, čeprav se je ta potem brez izpita vozil). Verjetno je to kar policajska praksa.

Nogo z gasa, pazite na pešce in kolesarje (vsak šofer je kdaj na mestu šibkejšega udeleženca v prometu).

LP Sandy

p.s
Policija svetuje: lahko bi bilo še huje!

Vse je to ok, sam ni mi jasno z čim bodo dokazali da je tok prekoračil, če pa mu niso dali nič za podpisat in bila je navadna pištola ročna.

no pa še jaz malo heca – a si zamislite kriminalko, če bi policaji pridrveli z lučmi in sirenami na dvorišče? pri nas bi si vaške čenče oči in jezike zbrusile! vse svetnike in kriminalce bi vkup sklicale,tale revež pa je samo malo prehitro peljal.

Če ni nič podpisal, potem tudi kazni ne more biti in ali so sploh zahtevali dokumente? Brez dokumentov pa sploh….
Morda mu bodo pa oprostili…ha,ha…

Med potjo so ga opazovali, kako sicer vozi. Ali je ves čas divjal, ali je morda samo trenutno malce preveč stopil na plin in ni pogledal števca, ali je ustavljal pred prehodi za pešče, zmanjašl hitrost pred znakom “nimaš prednosti” in ustavil pred znakom stop in podobne “malenkosti”. To počnejo večkrat, pa še premalokrat.

Samo predno jih je videl je šel prehitro potem je upočasnil, ampak vseeno ni videl da gredo za njim, saj če bi še kak prekršek naredil bi mu povedali, samo čudno mi je ker ni dobil nobenega potrdila da so ga ustavili, ker ga dobijo vsi on pa nič.

ne dobi nič na licu mesta, ker gre zadeva k sodniku za prekrške, tam lahko pove svojo stran in podpiše svojo izjavo.

Jaz pa mislim, da se preveč ukvarjaš s to nepomembno zadevo.

Aja. Ače ti dobiš sodnika in ti grozi 120000sit kazni, ti je vseeno. pač nismo vsi bogati, tok zasluživa na mesec, in treba je dva dojenčka nafutrat, to ni kar neki brezveze. če je to nepomembno pol ne vem kaj je vam pomembno.

hvala vsem za pomoč, pač ne veva kako grejo postopki naprej, ker še nikoli nisva naredila prekrška in se na te stvari ne spoznava.
hvala vseeno

stsh napisal:

> Aja. Ače ti dobiš sodnika in ti grozi 120000sit kazni, ti je
> vseeno. pač nismo vsi bogati, tok zasluživa na mesec, in treba
> je dva dojenčka nafutrat, to ni kar neki brezveze. če je to
> nepomembno pol ne vem kaj je vam pomembno.

Sori, res, jaz sem kriva, za prekršek tvojega moža.
Hočeš vedeti, kaj je pomembno? Ljubezen in zdravje bližnjih. Če je tebi najpomembnejša stvar na svetu 120.000 tolarjev, pa kar izvoli. Tvojemu možu očitno ni, ker drugače ne bi delal prekrškov, je tako? Glede n

ja še bolj bi se

Ej, pa daj popusti že malo, no. Na vseh forumih te je polno s tem prekrškom. Saj mu bo že sodnik vse razložil. Če ga je polomil, naj plača, ok? Bodi srečna, da ni koga poškodoval ali ubil. Ali pa da ni z dojenčkom v avtu tako divjal, veš kako hitro se kaj zgodi. Če vam je pa to tak finančni problem, bi moral pa prej misliti na to. Eni pa res ne znate nehati!

Meni se ne zdi prav, da te ustavijo doma. Malo zasebnosti bi pa vendarle lahko imeli.

Le kaj bi naša Lojza ( blokovska klepetulja ) rekla, da se to zgodi pred našimi vrati. Najmanj umor, ki bi naslednji dan pri maši narastel na trgovino z drogo, orožjem, ljudmi……..

Kaj bo rekla soseda Lojzka je najmanj pomembno. Še dobro, da so policaji in da take norce včasih najdejo. Da so prišli do doma priznaj, so se res potrudili ali pa je tvoj mož noro divjal po cesti.

OH KOK VAM JE DOLGČAS. ne ni noro divjal, ker če bi bežal bi že zdavnaj vklopili sirene in in ne bi šel domov ker hiša je takoj ob cesti ni skrita, da bi se šel skrit domov, in niso se prav nič rabili trudit ker so se mirno vozili za njim tako kot je on vozil od tam kjer je vide radar. pa ni noben norec. da smo si na jasnem, malo bolje si preberite kako je bilo pa boste dojele, ker sem napisala da so se mirno pripeljali do hiše, ker se je tudi mož, kajti čez okno se vse vidi in jaz nisem videla da bi norel, se je pripeljal mirni, ker ne more noret, ker imamo oster ovinek za zavit, saj so se policaji skor v smreko zaleteli, ker ja tako oster in ozek ovinek, tako da ne serite in kaj vas briga če mam na vseh postih svojo temo, jo mam lahko kjer hočem.

Pa še to, moj namen je bil samo ta da izvem če so pravilno postopali glede na to da so ga ustavili na privat lastnini, ker bi ga lahko kadarkoli že prej na cesti, kjer je bil storjen prekršek, pa še napisala sem da bo itak plačal, samo postopek me zanima, ker zakaj bi oni lahko vedno kršili vse kar jim paše, mi pa ne. mal bolš si preberite

Daj vprašaj še na forume Domače živali, Družinski zdravnik in Slovenci po svetu, mogoče tam kdo kaj ve?

evo zdaj takoj grem še tja pisat, hvala za nasvet nnnn.
lp

Rada pomagam, sploh ker vidim, da res rabiš pomoč. Še nekaj mi je prišlo na misel, mogoče poskusiš še na forumu Psihiatrija?

Ali pa raje pelji svoja dojenčka na sonček, glej kako lepo je zunaj. Jaz zdaj grem, tebi pa srečno.

New Report

Close