Najdi forum

Biti: moški ali ženska?

Evo, spet ena tema, za katero ne vem, če smo jo že predebatirali. Torej: če bi danes lahko izbirali, kot kaj bi se naslednjič rodili? Kot moški ali kot ženska? Seveda pa ne bo zadoščala le kratka opredelitev, ampak je potrebno pojasniti, kakšni so vaši razlogi zanjo. Bom tudi jaz napisala svojo – ampak ne vnaprej, da ne bomo vsi enako trdili 🙂

Me je pa na nekem drugem forumu eden od udeležencev prav zabaval, ko sem prebrala njegov komentar o tem, zakaj so moški “ubogi” 🙂 Brez skrbi: so ga punce takoj “obvladale” 🙂 In špica tistega pisanja je bil sigurno prav tale stavek:

“Kdo je s skalo pobijal mamute, medtem ko si je ženska prešerno prepevala in obirala robide?”

:)))

P.S.
Imam prijatelja, ki pravi, da sem včasih v življenju kot gasilec Samo. Pa že tako dolgo nisem gasila na tem forumu, da me je zamikala piromanija 🙂

Najbrž je mislil na tisto o prisebnosti, saj veš: “Vsi prisotni in prisebni!” :)))

Meni pa dol visi kaj bom in če sem iskrena, tudi, če bi lahko vedela, ne bi hotela vedet.

Jaz bi bila tip edino pod pogojem, da bi bilo potem vse kontra in bi vsi, ki so v tem življenju ženske, postali tipi, tipi pa ženske … Pa še to samo zato, ker bi rada videla nekatere ful prepametne moške med menstruacijo … >:))

Zlobna mouse 🙂

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.
nova
Uredništvo priporoča

Pa da bi ti lahko cimri grenila life z nočnimi avanturami, med tem, ko bi se ona učila… :)))

Zlobna Lady L 🙂

Seveda bi bil še 1x moški!

Zakaj? Ni mi treba imeti menstruacije, ni mi treba nositi nosečniškega trebuha (od moške populacije samo morski konjiček nosi zarod), s tromestno številko partnerjev “za sabo” sem car in ne k***a, vse bi vedel in vse znal… :))

Je pa enkrat kolegica omenila, da bi rada bila moški samo za nekaj minut in bi si ga v tistem času dala fajn potegnit, da vidi, ali je to res tako super :))

In še pesem, kako bi ženska rada bila moški… copy/paste z interneta:

“Če bi le imela K…”

…Lahko bi se svobodno uscala v vsak pisoar,
po poklicu bi lahko bila rudar ali mornar,
za vsako napako krivila bi vesolje,
vsako stvar bi naredila dvakrat bolje.
Ne bi klicali me ljubica in mucica in srček,
da se vse življenje bi počutila kot hrček,
klicali bi me Simon, Luka, Denis…
Vse to, če bi le imela penis.
Pijana ne bila bi koza, ampak markantna,
na stara leta vešča ne, ampak šarmantna,
če se slučajno kdaj bi zredila,
nihče za mano ne bi klical – kobila!
čeprav ne bi znala spuščat deske na sekretu,
o ženskah in o avtih bi vedela več kot vsi na svetu.
Strokovnjakinja za fliper, formulo in tenis…
Vse to, če bi le imela penis.
Za kontracepcijo se nikoli več sekirat,
če bi imela srečo znala bi celo šofirat!
Na glavi nič več kitk, palm in konjskih repov
in kri bi tekla mesečno samo zarad pretepov.
Pod pazduho se nikoli več mazat in pa brit,
lahko bi šla se ga napit, ko bi treba blo rodit.
Ne bi tiktakala mi biološka urca…..
Vse to, če bi le imela k***a…

lepo je biti ženska jaz sem srečna, da sem to, kar sem –
saj vedno pride do problemov in vedno jih je treba reševati – če si moški ali ženska.
odgovor je: bila bi spet ženska, preprosto

Jaz sem si vedno želela biti moški.
Lahko bi igrala nogomet in bi me celo kdo resno jemal pri tem, lahko bi se več družila z moškimi, čeprav se že zdaj kar precej, več bi lahko prepotovala sama (vedno je vse preveč skrbelo zame in so me omejovali) in še in še…..

Še enkrat ženska! Če se spomnim dneva, ko sem prvič rodila, saj sem hodila kar po zraku od ponosa. Pa nega dojenčka, dojenje in cartanje malčkov! Materinstvo je privilegij.
Razen tega se mi povprečen moški ne zdi tako komunikativen kot povprečna ženska, saj se še pogovarjati ne znajo. Današnji primer:
Jaz: Si nesel smeti ven?
On: Ne. Smeti sem nesel ven.
Saj se mu samo smejimo.

Kaj bi želela biti v naslednjem življenju?

Če bi me vprašali v zgodnjih otroških letih, bi rekla deklica. Zato, ker lahko nosijo oblek’ce in hlače. Ker se lahko igrajo s punčkami in tovornjaki, brez da bi jih kdo čudno gledal. Ker one v vrtcu izberejo, s kom se bodo poročile 🙂

V najstniških bi se odločila drugače: saj fantje skoraj nimajo problemov s puberteto! Ne doživljajo tako čustveno vseh srečnih in nesrečnih dni. Lahko se kopajo in plavajo vse dni v letu in ne preštevajo dni na koledarčku … Predvsem pa se ne obremenjujejo s tem, ali ima ta jogurt 3,2 ali 1,6 % maščobe.

Nosečnosti ne jemljem kot muke, ampak mi je žal moških, da je ne morejo izkusiti … Čutiti gibanje bitja v tebi odtehta vso okornost in otekle noge. V porodni sobi me ni strah, ampak si rečem: “Kmalu te bom lahko stisnila k sebi …” O mamah je napisanih ničkoliko pesmic, ki te razveselijo, ko jih malček “prinese” domov iz vrtca – o očetih prav krivično malo …

Še danes na vrtu rastejo drevesa, ki ga je zasadil oče. Še danes trdno stoji visoka škarpa, ki jo je sam natančno zidal celo poletje. Dolgo potem, ko ga že ni več … Mamine neprespane noči, dobra kosila, kupi perila, generalke in pomivanja oken pa so bili največkrat pozabljeni, saj jih je bilo potrebno nenehno ponavljati …

Po neki vseznalski metodologiji (ah, jaj) sem bila v prejšnjem življenju moški. Torej sem vse prednosti takrat imela priliko doživeti. V tem sem rada ženska – kljub dnevom, ko “ropotam” nad vsemi “krivičnostmi” razlik med spoloma.

V naslednjem? Se pustim presenetiti. 🙂

P.S.
Tudi tokrat sem si “dovolila” razpredati z nostalgijo na Življenju o življenju tako, kot nekoč … Imejte se radi.

Jaz bi kar bila spet ženska,ZAKAJ?
-ker mi je všeč večina stvari, ki opisuje žensko
-ker mi ni odveč ne britje nog, ne urejanje vsako jutro…
-mi ni bilo težko rodit
-rada sprejemam komplimente, ki so samo za ženske
-ljubim shoping
-zelo rada sem nežnejši spol….MISLIM, DA SEM NAVEDLA ZADOSTI RAZLOGOV !!!

Saj tu pri nas je v redu biti ženska. Pa pomisli na Afriko (obrezovanje), fundamentalistične islamske države, Kitajsko (pritisk, da bo otrok sin), ljudožerce (same kosti, nikoli nobene pečenke),…
Jaz bom sporočila po naslednjem življenju…
Živa

New Report

Close